Sahte Ay Yolculuklari
 
Aya İniş Komplosu

Sahte Ay Yolculukları

Aya İniş, Bir Komplo mu? Amerika, Gerçekte Aya Gitmedi mi?

"Yüzyılın en büyük komplosu Ay'a ayak basmak değildi. En büyük komplo, pervasız Amerikalı bankerlerin, komünizmi ve Hitler Almanyası'nı finanse etmeleridir. ABD yönetimi (Farmason ve Illüminati) düşmanlarını kendileri yaptılar ve onları yenerek kahraman olmaktan dolayı, başkalarını da birbirlerine düşürebildiler. İşte bu en büyük komplodur ve ABD günümüze dek yargılanmadı. Ama o da olacak." Michael Palomino

1. Fotoğrafın sol üst köşesinde, bir film stüdyosu ışıklandırması gözüküyor:

ay, sahte, yolculukları
Foto: Alan Bean, Apollo 12)

2. Tanusa yansıyan resmi çeken Charles Conrad´dan ayrı, birde ışıklandırma takımı gözükmekte. Yukarıda ki resimle kıyas edebilirsiniz.

ay, sahte, yolculukları
(Foto: Alan Bean, Apollo 12)

3. Fotoğrafta her yerde gölgeler var, ama bayrağın ve gönderin gölgesi yok. Eğer olsaydı, astronotun yönüne düşmesi gerekirdi.

ay, sahte, yolculukları
(Foto: Edwin Aldrin, Apollo 11)

4. Bu fotoğrafta ise iki astronot ABD bayrağını yerleştirirken poz veriyor. Ama birinin gölgesi diğerine oranla çok daha uzun, bu da akla Güneş yerine stüdyo ışıklandırmasını getiriyor.

(Apollo 11)

5. Ay´da atmosfer ve dolayısıyla hava basıncı olmadığı için astronot kıyafetinin iç basınçtan şişmesi gerekmez miydi?

ay, sahte, yolculukları
(Buzz Aldrin, Apollo 11)

6. Uzay aracının indiği yerde bir krater oluşması gerekirdi ama o da yok.

(Apollo 12)

7. Ay'ın kitlesinin dünyaya nispeten daha küçük olması ve dolayısıyla yer çekiminin de daha az olması sebebiyle, iniş sırasında aşırı derecede toz kalkması gerekirdi. Ama resimde görülen aracın ayağında toz namına bir şey yok, halbuki ayak izlerinden yüzeyin çok tozlu olduğu anlaşılmakta.

ay, sahte, yolculukları
(Solda simülasyon üssünden bir fotoğraf, sağda orijinal foto: Apollo 11)

8. Ay´da yerçekimi Dünya´ya oranla 6´da 1´dir. Astronotun meşhur zıplaması ise sadece 46cm. Olmuştur.

ay, sahte, yolculukları

9. Bir diğer husus ise, bulutsuz bir yaz gecesinde gökyüzüne baktığımızda sayısız yıldız görürüz, üstelik dünyada kat kat atmosfer tabakaları olmasına rağmen. Ama sözde Ay´da çekilen resimlerde bir tek yıldız bile yok! Yeşilçam'da yapılan hatalar gibi, ABD de stüdyo çekimlerinde "küçük" hatalar yapmışa benziyor.

ay, sahte, yolculukları

10. 800km. Yükseklikten itibaren başlayan Van Allen Kuşakları'nı zarar görmeden geçmek için 2 metre kalınlığında kurşun bir zırha ihtiyaç olduğu bildiriliyor. Bu mümkün olmadığı için Astronotların ölmeleri ya da hastalanmaları gerekirdi.

ay, sahte, yolculukları

(Sahte) Ay yolculuğu için gerekli çalışmalar yapılmıştır, yani 10 binlerce kişi parça üretimi, teknik ve bilimsel çalışmalar için görev almıştır ve astronotlar da uzaya gönderilmiştir. Bu yüzden kimse bu komployu bilemezdi, bazı üst düzey "oyuncular" dışında.

Ay´a gitmek yukarıda değindiğimiz ve daha nice sebepten dolayı mümkün değildi. Bu yüzden görüntülerin Ay üzerinde değil de, film stüdyosunda, çölde ve hatta ABD'nin varlığını inkar ettiği "Area 51" üssünde çekilmiş olması ihtimaller dahilindedir. ABD'nin Soğuk Savaş´ta SSCB´ye üstünlük sağlayabilmesi için bu komployu düzenlediği çeşitli kesimlerce iddia edilmektedir.

Onlarca biliminsanı ve astronotun, uçuşlardan sonra esrarengiz şekillerde kaybolmaları ya da ölmeleri de komplo teorisinde taşları yerine oturtuyor.

NASA arşivlerindeki orijinal fotoğrafların çok yakın bir zamanda kaybolmuş olması, yetkililerin tatmin edebilecek açıklama ve deliller sunamamaları da hepsinin çabası!

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: oğuz kağan, 07.10.2015, 07:13 (UTC):
Nasa binlerce project apollo fotoğrafarını arşivinden çıkarmış, yeni fotoğraflar ile bu komplo teorisi arasındaki tutarlılık ne?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52739660 ziyaretçi (134025077 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler