Saranin ve Cinli Hastalarin Hakikati ve Ilaci (2. Bölüm)
 

Saranın ve Cinli Hastaların Hakikatı ve İlacı

BÖLÜM 2

Ahmed b. Salih şöyle buyurdular:

Bir cariye satın aldım. Cinler tarafından rahatsız edildi. Hastalandı. Ben de onu azat ettim. Sonra başka bir cariye satın aldım. O da evvelki gibi rahatsızlandı. Birgün seccademin üzerinde otururken birden bir ses işittim. Başımı kaldırdım. Baktım; bir kuş hayali bana selam verdi. Selamını aldım ve ona "Sen kimsin? Allah, senden merhametini esirgemesin!" dedim. O da cevaben;

"Ben cinlerdenim, ismim Ebu Zekeriyya. Senin cariyelerine isabet eden hastalıkların şifa bulması için dua öğretmeye geldim. O duayı okursan Allah (cc) şifa verir ve cariyelerin iyileşir."

Kalemi aradım bulamadım. Cin, bana hitaben "Kalem serîr'in altında." dedi. Ben de kalemi ve kağıdı aldım söylediklerini yazdım. Sonra cariyelerime okudum. Ertesi hafta iyileştiler. Hangi hastaya bu duayı okudumsa Allah'ın izniyle iyileştiler."

الحَمْدُ للهِ الذي رَفَعَ السَّماَءَ وَوَضَعَ الأرْضَ وَنَصَبَ الجِباَلَ وَأرْسَلَ الرِياَحَ وَأظْلَمَ اللَيلَ وأضَاءَ النَّهَارَ وَخَلَقَ مَا يُرىَ وَمَا لاَ يُرَى وَلَمْ يَحْتَج فيهِ إلى عَوْنِ أحَدَ مِنْ خَلْقِهِ سُبْحَانَكَ مَا أعْظَمَ شَأنَكَ لِمَن تُفَكِّرُ في قُدْرَتِكَ عَلَوْتَ بِعُلُوِّكَ وَدَنَوْتَ بِدُنُوِّكَ وَقَهَرْتَ خَلْقَكَ بِسُلْطاَنِكَ فالمَعَادى لَكَ مِنْهُمْ النّاَرِ وَالمُذِلُّ لَكَ نَفْسَهَ فِي الجَنَّةِ أمَرْتَ بالدُعَاءِ وَتَكَفَّلْتَ بالإجَابَةِ رَدَّ قَضَائِكَ دُعَاءَنَا اِسْتَجِبْ لَنَا أنتَ القَوِىُّ فَلَيسَ أحدٌ أقْوىَ مِنكَ أنتَ الرَحيمُ فَلَيسَ أرْحَم مِنكَ رَحِمْتَ يَعْقُوبَ فَرَدَدْتَ عَلَيهِ بَصَرَهُ وَرَحِمْتَ يُوسُفَ فَنَجَّيتَهُ عَنِ الجُبِّ وَرَحِمتَ أيُّوبَ فَكَشَفْتَ عَنهُ البَلاَءَ اللهُمَّ إنِي أَسأَلُكَ وَأرْغَبُ إلَيكَ فإنَّكَ خَيرُ مَسئوُلٍ بِهِ كَمَنْ سَألَهُ مِنْكَ ياَ قاَصِم الجَبَابِرَةِ ياَ دَيَّانَ يَوْمَ الدِينُ يَا مَنْ يُحْيِي الْعِظَامَ وَهِيَ رَمِيمٌ نَصَبْتَ لخَلْقِكَ أن يَمُرُّوا على أحَدْ من السَّيفِ وَأَدَقٍّ مِنَ الشَّعْرِ على جِسْرِ جَهَنَّمِ أنتَ اَبْتَلَيْتَ {فُلانً أو فُلانَة ابن أو بنت فُلانٍ أو فُلانَة} بِهَذِهِ الأوْجَاعِ وهذهِ الرِيَاحِ وهذهِ الأمْرَاضِ والأسْقَامِ وأنتَ القَدِيرُ على الذِّهاَبِ بِهاَ يَا أرحَمَ الرَحِمينَ {وَمَثَلُ الَّذِينَ كَفَرُواْ كَمَثَلِ الَّذِي يَنْعِقُ بِمَا لاَ يَسْمَعُ إِلاَّ دُعَاء وَنِدَاء صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لاَ يَعْقِلُونَ

İmam-ı Gazali, "Havassul Kuran" isimli kitabında bazı salihlerden naklederek buyuruyor ki; “Bir gece bir cariye kalkar ve bevl edilmeyecek bir yere bevleder. Sonra onu sara tutar ve ona şu duayı okurlar. Sonra o cariye o hastalıktan kurtulur, bir daha hasta olmaz.”

قُلْ أَرَأَيْتُم مَّا أَنزَلَ اللّهُ لَكُم مِّن رِّزْقٍ فَجَعَلْتُم مِّنْهُ حَرَامًا وَحَلاَلاً قُلْ آللّهُ أَذِنَ لَكُمْ أَمْ عَلَى اللّهِ تَفْتَرُونَ

İmam-ı Suyûtî, şöyle buyuruyor: “Ulemadan bazılarının kitaplarında gördüm ki insanın içine girmiş olan cinni yakmak istediğin zaman sağ kulağına 7 defa Ezan, 1 Fatiha, Felak ve Nas surelerini okursan cin ateşte yanıyormuş gibi yanar.”

Cinlenmiş bir hastaya; bir bardak temiz suya Fatiha, Ayet-el Kürsi, Cin suresi ilk 4 ayet okunur ve su hastanın yüzüne serpilirse Allah (cc)'ın izniyle şifa bulur. Bu su bir mekana serpilir ise oradaki cinler çıkar bir daha gelmez.

4. CİN HAZIRSA NASIL ANLARIZ?

Cin eğer hastanın içinde ise şu şekilde anlarız;

 1. Cin bağırmaya başlar, sızlanır, hatta cinin durumuna göre hastanın dilinden konuşur.
 2. Bazen cin ismini söyler.
 3. Hasta sağa sola sert bir şekilde bakmaya başlar ya da elini gözlerine koyar.
 4. Vücudu titremeye başlar, sağa sola döner.
 5. Hasta bayılır ve cin hastanın dilinden konuşur.

5. CİNE ŞU SORULAR SORULUR

 1. Adın ne? Hangi dindensin?
 2. Hastaya niçin girdin?
 3. Senden başka cin var mı? Varsa kaç kişisiniz ve cesedin neresindesiniz?
 4. Herhangi bir sihirbazın hadimi misiniz?

6. CİN MÜSLÜMAN İSE NASIL HAREKET EDİLİR?

 1. Hastaya musallat oluşunun sebebi aşk ise, o cin Allah (cc)'in azabıyla korkutularak, bunun haram olduğuna inandırılır.
 2. Zulümden ise yani üzerine bevledilmiş ya da sıcak su dökülmüş ise insanların cinleri göremediği dolayısıyla bunu kasıtlı olarak yapmadığı hatırlatılır.
 3. Sebepsiz yere zulmetmek için girmiş ise bu da haramdır.

Eğer çıkarsa Allah (cc)'ın fazlına hamdedilir.

7. CESEDDEN ŞU ŞEKİLDE ÇIKARILIR

 1. Çıkarken el ve ayak parmaklarından, ya da burun ya da ağzından çıkarılır.
 2. Çıkmadan evvel "Esselamu Aleyküm" demesini isteriz.
 3. Kesinlikle göz, karın gibi yerlerden çıkmamasını tembih ederiz.
 4. Hasta kendine geldiği zaman, tekrar Kurân-ı Kerîm okuyarak hakikaten çıkıp çıkmadığını anlarız.
 5. Cin çıktıktan sonra hasta uykudan uyanmış ve bayıldıktan sonra kendisine gelmiş gibi olur. Arkadaşlarımızdan çok kişi bu olaya şahit oldular.

8. CİN GAYRİMÜSLİM İSE NE YAPILIR?

 1. Ona Müslüman olması telkin edilir, Müslüman olursa tövbe etmesini ve hastanın içinden çıkmasını isteriz. Çünkü hastanın içinde durmak hastaya zulümdür, zulüm ise haramdır.
 2. İslam'ı kabul etmezse hastadan çıkması sert bir şeklide istenir. Allah (cc)'ın fazlı keremi ile çıkarsa çıkar, çıkmazsa hakaretvari bir şekilde dövülür ve çıkarılır. Eğer dövmek icap etmezse dövülmez.
 3. Tedavi edenin dövme usulünü ya da hastadan cini çıkarma usulünü iyi bilmesi gerekir, aksi takdirde cin hastaya eziyet eder.
 4. Cin çıkmamakta ısrar ederse, hastaya Yasin, Ayet-el Kürsi, Sûre-i Cin, Saffat, Duhan, Sûre-i Haşr'ın sonu, Sûre-i Hümeze, İhlas, Felak ve Nas sûreleri okunur. Çıkmak isterse (dönmek ya da okumak suretiyle) bırakılır. Cin zayıf ya da tecrübesiz olduğu için çıkamıyorsa Yasin okunur.

9. HASTAYI TEDAVİ EDERKEN RİAYET EDİLMESİ LAZIM OLAN ŞEYLER

1. Hastanın sağ kulağına Kurân-ı Kerîm okunur. Şifa niyetiyle, cin ile konuşmak niyetiyle değil.
2. Okuma esnasında hastanın başı döner, boğazı sıkılır. Daralır fakat cin konuşmaz. Dualar, birkaç defa okunur, cin hazır olmazsa hastaya şu talimat verilir:

a) Beş vakit namaz kılması, uyumadan önce ab-destli yatması tembih edilir.
b) Sabah akşam "La havle vela kuvvete illa billah" okunur.
c) Her yaptığı işte Besmele okunur.
d) Sabah, akşam, Yasin, Duhan, Cin sûreleri okunur, okuma bilmiyorsa okuyandan dinlenir.
e) Hastada cin varsa iyice zayıflayacaktır. Bir ay sonra zayıf ve zelil olduğu halde sana gelecektir.
f) Hastayı tedavi ederken evde Ezan okumanın çok faydası vardır.

Şu ayetler cine çok eziyet verir;

1 - Ayet-el Kürsi

2. Sûre-i Nisa: 167-173.
3- Sûre-i Maide: 23-24.
4- Sûre-i Enfal: 15,
5- Sûre-i Hicr: 16-17,
6- Sûre-i Isra: 110-111,
7- Sûre-i Enbiya: 70,
8- Sûre-i Hac: 19-20,
9- Sûre-i Furkan: 23,
10- Sûre-i Nur: 39,
11-Sûre-i Saffat: 98,
12- Sûre-i Gafir: 78,
13- Sûre-i Fussilet: 44,
14- Sûre-i Duhan: 43-50,
15- Sûre-i Ahkaf: 29-34,

Cin çok kuvvetli ve inatçı ise bu ayetler tekrarlanır. Bağırmaya başlar ve hastanın içine niçin girdiğini haber verir.

Bazen hastaya okumaya başlayınca hasta ağlamaya başlar. O zaman sihri çözmekte olan ayetler yedi defa okunur. Ağlama şiddetlenir ise hastalık sihirdendir. Sihri çözmekte okunacak ayetler şunladır:

1. Araf: 117-122,
2. Yusuf: 81-82.
3. Taha: 69.

1. Bölüm2. Bölüm3. Bölüm


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52996101 ziyaretçi (134790657 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler