Savas Alani Hayaletleri
 

Savaş Alanı Hayaletleri

Önbilgi: Göğüs göğse çarpışmalar, genellikle geçmiş çağların savaşlarına özgüymüş gibi gözükür. Belki de bunun nedeni, günümüzün savaşlarında hedeflerin çok uzaklardan bile bombalanmasıdır. Oysa geçmişin savaşları, sadece bir meydan savaşından ibaretti.

Olasıdır ki çarpışmalar sırasında dehşet, korku ve acıdan kaynaklanan "elektrik", bugün hala kaydedilmişçesine o meydanlarda varlığını sürdürmektedir. Hatta çoktan kaybedilmiş bir savaşı kazanmak için direnen huzursuz ruhlar, bitmemiş işlerini tamamlamak için hala bu meydanlarda koşturuyor bile olabilirler.

Dieppe Yankıları

1951 yılı Ağustos'unda Fransa'nın Dieppe kasabası yakınlarındaki Puys'da kestiren bir kadıncağız, ansızın patlama sesleriyle uyanıp yerinden fırladı. Ama patlamalar öylesine uzaktan geliyorlardı ve öylesine hafiftiler ki, yeniden uykusuna dönmekte gecikmedi. Ama birkaç gece sonra kendisiyle kalmakta olan üvey kız kardeşi ile birlikte bu sefer korkunç bir patlama sesiyle uyanıverdiler. Hemen balkona fırladılar. Hiçbir şey göremiyorlardı; fakat ateş seslerini, erkeklerin haykırışlarını, yere yakın uçarak hedeflerini tarayan bir uçağın gürültüsünü ve yoğun top ateşini duyabiliyorlardı.

O gece hiçbir şey olmadı. Ama dokuz yıl önce, 19 Ağustos 1942'de Müttefikler Dieppe'ye müthiş bir saldırıya girişmişler ve küçük bir kazanç uğruna ağır kayıplar vermişlerdi. Kadınların duydukları bütün o sesler, sanki bu saldırının yankılarıydı.

Culloden Savaşı

İngiliz toprağındaki son büyük çarpışma, 16 Nisan 1746 günü Inverness yakınlarındaki Drumossie (bugünkü adıyla Culloden)'de yaşandı. Savaşın bir cephesinde Charles Stuart (Yakışıklı Prens Charles) önderliğindeki Dağ İskoçları çarpışıyordu. Diğer tarafta ise Cumberland Dükü'nün komutasındaki İngiliz ve İskoç askerleri vardı.

Dağlı İskoçların yenilgisi, Jacobite ayaklanmasının da sonu oldu. Prens, az bir adamıyla birlikte kaçabildi. Bugün bile savaş alanının yakınlarından geçenler arasında kılıç şakırtılarını, ölüm çıklıklarını duyduklarını ve kanlar içindeki Dağlı İskoç askerlerinin hayaletlerini gördüklerini söyleyenler çoktur.

Pulaski Kalesi Hayaletleri

ABD, Georgia'daki Savannah yakınlarındaki, Pulaski Kalesi, 1862'de Amerikan İç Savaşı'nın en önemli olaylarından birine sahne oldu. Konfederasyon ordusu, kalenin düşmez olduğu inancındaydı. Ama federaller, bunun yanlış olduğunu kanıtladı. Kale kuşatılınca 24 saat içinde teslim oldu. Yoksa çok insan ölecekti. Ne var ki çarpışmalardan teslim olmak, ölümden de beter olmalıydı. Belki de bu yüzden birçoğu hala kalelerini terk etmiyor. Kaleye girenler, gölgeler gördüklerini ve açıklanamayan ayak sesleri duyduklarını söylemekteler.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: abigail, 06.09.2016, 22:36 (UTC):
BİRİNİN VEYA BİRİLERİNİN ÖLÜMÜ HALİNDE TAŞIDIKLARI STATİK ELEKTRİK BULUNDUKLARI YÜZEYE YANSIR BU DA PERİSPRİK YA DA SİPTÜL GÖRÜNTÜLER HALİNDE YANSIMALARINA SEBEBİYET VERİR. YA SÜREKLİ O BÖLGEDE KALIRLAR YA DA IŞIKLA ARAFA ULAŞIRLAR. IŞIĞA ULAŞANLAR MUTLUDUR YAPACAKLARI İŞ SON BULMUŞTUR. SÜREKLİ GÖZÜKENLER İSE ACI ÇEKMEKTEDİRLER VE YAPACAKLARI İŞ YARIM KALMIŞTIR. KAZA İLE ÖLENLER, İNTİHAR EDENLER, BİR NEDENLE ÖLDÜRÜLENLER.
BUNUN ZAMAN VE KADER İLE ALAKASI DA VARDIR. KUANTUM FİZİĞİ DE AÇIKLAYICI İLMİDİR.GİZLİ BİR İLİM OLSA DA....Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53249305 ziyaretçi (135504652 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler