Seni Sevmeyecegim Artik
 
kalp, kadın, heart, woman, aşk, love

Seni Sevmeyeceğim Artık

Bircan M.

Seni sevmeyeceğim artık. Seni ilmek ilmek işlediğim yüreğimden ilmek ilmek çözeceğim.

Gördüğüm tüm ışıklara kapayacağım gözlerimi. Duyduğum tüm seslere kapayacağım kulaklarımı ve kabulleneceğim.

Hep yüreğimi dinledim şimdiye kadar bana seslenişlerini, "Vazgeçme!" deyişlerini. Ama şimdi tüm söylenen sözleri yerleştireceğim yüreğimin bir köşesine ve seni bana anlatan başka dudaklardan öğreneceğim seni sevmemem gerektiğini.

Anlatamadım sevgimi. Çünkü ben, hakkım olmayan zamanda sevdim delicesine. Öylece bağladım karanlık geceleri yıldızların dileklerine ve her dilek, seni ayrı bir yere düşürdü koparırcasına.

Seni sevmeyeceğim artık.

Sevsem de susacağım. Tek bir adım atmayacağım. Atamam ki. Adımlarım, betonlardan örülmüş bir duvar. Gelmek isteyeceğim tüm zorluklara rağmen; ama gelemeyeceğim.

Bir kelimene esir etmişken kendimi, sana yazacağım ne varsa kıracağım parmaklarımı. Yakacağım kalemimi. Başardığım gün, "Evet," diyeceğim, "Ben, sözümde durdum. Birgün başaracağım da seni sevmemeyi."

Gerçeği yüzüme vurduklarında içim burkulmayacak artık kendime. Son sözümü söyleyeceğim. Ben bilmiyor muyum gitmem gerek! Ben bilmiyor muyum sevmemem gerek.

Söz verdim işte, söz verdim kendime: seni sevmeyeceğim.

Ve birgün, tüm cesaretimi topladığımda, sana olan sevgime kafa tutacağım. "Sen kazandın ayrılık." diyeceğim, "Sen kazandın." Bense hiç umurumda değilim kendimin.

Artık hayâl de kurmayacağım. Seni yavaş yavaş yok edeceğim içimde kendimle birlikte. Eğer var olursam günün birinde, seni en derin mezarlarımdan birinde bırakacağım. Çünkü ben seni sevmeyeceğim.

Artık serdiğim beyazda bir damla siyah olacak. O bir damla siyah nokta, beni bana hatırlatacak ve ben, unutmayacağım masum duygularımın içinde bir damla siyah sözüm olacak ve ben, sözümü tutacağım en onurlu biçimde.

Suçum, seni sevmekse; sevdiğim için suçlanmayacağım baktığımda aynaya. Suçlamayacağım artık kendimi. Kendi elimle çekeceğim idam sehpasında sevgimin ipini ve asacağım. Bu sefer canım acımayacak. Yanmayacak yüreğim. "İşte," diyeceğim "İşte. Özgürsün artık. Uç beyaz güvercinim uç ve bir kez bile arkana bakma. Bakarsan, tutamam sözümü."

Birgün, bir son yazacağım ve sen olmayacaksın içinde.

Seni sevmeyeceğim artık. BEN BİTTİM.

Bircan. M,
2 Eylül 2010, Perşembe.

Bircan M'nin Diğer Yazıları ❯





Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Kayıpgül, 14.09.2010, 07:37 (UTC):
Böyle daha iyi:))

Yorumu gönderen: kim, 14.09.2010, 06:57 (UTC):
:))anlaştik bile

Yorumu gönderen: Kayıpgül, 13.09.2010, 20:01 (UTC):
Bu satırların üzerine senin söyleyecek bişeyin yok diyelim biz ona ne dersin bir tebessümde anlaşalım:)

Yorumu gönderen: kim, 13.09.2010, 19:16 (UTC):
çok duygusal ve içten bir yazı olmuş aynı duygusallıkla okudum:( sanırım bu satırların üzerine sölenicek fazla bişi yok..eline saglık



Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52754707 ziyaretçi (134082961 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler