Sesli Makale Test Uygulamasi
 
dinle

Sesli Makale Test Uygulaması

Önbilgi: Bu sayfa, (ömrümüz yeterse) ileriki aylarda bu sitede hayata geçirmeyi düşündüğüm "makaleleri sesli dinleme" projesinin test sürümüdür.

Lütfen bu sayfadaki butonların çalışıp çalışmadığını, metinleri dinleyebilip dinleyemediğinizi, her iki durumda da ne tür cihazlarla bu sayfayı test ettiğinizi (örn. bilgisayar, cep telefonu, ipad gibi) sayfanın altındaki Yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.

dinle, listen

👂 Neden Sesli Makale

"Sesli Makale Projesi", ben dahil tüm dostlarımın sitedeki uzun makaleleri okurken gözlerinin daha az yorulmasını ve bu sitede daha keyifli zaman geçirmesini hedefleyen bir projedir.

İnsanlar, okuduklarının yüzde 10'unu, duyduklarının ise yüzde 20'sini hatırlar. Bu proje, bilgiye ulaşmanızda daha az yorulmanıza ve bilgilerin daha uzun süre hafızada kalmasına umarım katkıda bulunacaktır.

"Sesli Makale" butonları ile uzandığınız yerden, spor yaparken, pencereden dışarıyı seyrederken ya da odanın bir ucunda çayınızı-kahvenizi yudumlarken tüm sayfayı dinleyebilecek, kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz.

💡 Nasıl Çalışır ve Gereksinimler

"Sesli Makale", ResponsiveVoice Text To Speech APIsini baz alan bir projedir. Projenin amacı, h1 etiketi yani sayfa başlığı ile "yorumlar bölümü" arasında kalan ham metni ayıklayıp işler ve ResponsiveVoice apisine gönderir. Makaleleri sesli dinleyebilmek için kullandığınız cihazın bu APIyi ve <javascript> teknolojisini desteklemesi gerekir.

responsive voice

📢 Sesli Makale Butonları Testleri

Aşağıda sesli makale projesi için hazırlanmış örnek butonlar verilmiştir. Bu butonlara tıklayarak cihazanızın bu apiyi destekleyip desteklemediğini test edin.
Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Selma Doğan, 19.04.2018, 15:22 (UTC):
Ben de aypetten dinleyebiliyorum.☺

Yorumu gönderen: Akhenaton, 18.04.2018, 13:05 (UTC):
Merhaba Mahlas. Evet, tüm sayfalar için geçerli olacak. Makalelerin altında bulunacak olan akıllı butonlar, önce o sayfadaki yazıyı otomatik olarak ayıklayıp bu metinleri APİ'ye gönderecek ve size de bu metinler sesli olarak gelecek...

Yorumu gönderen: Mahlas, 18.04.2018, 12:39 (UTC):
Çok güzel bir uygulama hem zaman açısından hemde tlf bilgisayar ve bunun gibi aletlerden biraz daha uzakta dinleyerek gerek uzanarak gerekse yemek yaparken bile yararlanabilecegimiz kendi adıma mutlu olduğum bir program... Şunu merak ettim. Bu sesli uygulama site içindeki tüm sayfalar için geçerli mi? Yani buradaki tüm bilgileri verdiğiniz örnekler gibi dinleyebilecek miyiz?
Bu arada ben cep telefonumdan gayet güzel dinleyebiliyorum.... Emeğiniz için teşekkürlerBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982565 ziyaretçi (134752679 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler