Sessizligin Melodisi
 
sessizliğin melodisi, hüzünlü melodi, yalnızlık
Fon Müziği: "The Ballad of Sentiment"

Sessizliğin Melodisi

Bircan M.

Ne zaman yalnız kalsam; bomboş yüreğim, bir deniz kabuğu olur ve ben, dayayıp yüreğimi kulaklarıma, bana fısıldadığı en güzel melodileri dinlerim kimsesiz zamanlarımda.

Bana anlattıkları dışında anlatamadığı suskunluklarını ne güzel yayıyor benliğime hesap sormadan. Denizin dalgaları çarptıkça tellerine burukluğumun, büküldükçe rûhum çaresiz çırpınışlara, med-cezirlerine bir nota daha ekliyorum sessizliğimin.

Öyle bir melodi ki yüreğimdeki yakamozda ay ışıklarının göz kırpmalarına bırakıyorum ayak izlerimi. Gideceğim yerin bir önemi yok. Tıpkı kaldığım yerin bir önemi olmadığı gibi.

Sessizliğin melodisi çalıyor. Notaların en ince nâmeleri dökülüyor. Ellerim dokunmadan dinlemekle yetindiğim koşulsuzluğun içinde hiç duymadığım bir müzik doluyor yalnız kalan her hücreme. Çınlıyor kulaklarım.

Yalnızlığımı anlatan bu hüzünlü melodi, bana hiç duymadığım bir huzur veriyor. Tek bir kelime etmeden anlaşıyoruz. Bir harfi yok anlam yükleyecek. Sadece dinliyorum melodisini daha önce hiç duymadığım bir dilden.

Yüreğim, ellerimde; en masum, en ürkek kelimeler eşliğinde bir bütün oluyorum yalnız düşüncelerimde. Hasret, bir duvar daha örüyor yollarıma. Ama bu sefer umrumda değil.

Kayboluyorum sessizliğin melodisinde ve bulunmayı da istemiyorum artık.

Bam telini kopardım acılarımın. Ellerim, kanamıyor. Yüreğim sızlamıyor ve canımı yakmıyor acılarım.

Duygularım, hislerim, vals ediyorlar başım dönercesine. Ayak uydurmakta zorlanmıyor ve bir çember çiziyorum en sevdiğim renkten.

Kulaklarımda sessizliğin melodisi, ellerimde yalnızlığım en bilinmedik şarkısını söylüyor zamanın.

Bense zamanın ellerinde, yüreğinde yorgun.

Bircan. M,
11 Eylül 2010, Cumartesi.

Bircan M'nin Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: hasip ÖZKAN, 04.10.2010, 12:19 (UTC):
öyle kaybolurcasına duygular bu şiirde yalnızlığını dile getirmiş...

Yorumu gönderen: ayşegül, 04.10.2010, 09:48 (UTC):
gülüm :)hakikaten müzik çoook ayrı bir hava katıyor yazılara hem bu,hem de selma abla'nın yazıda arka fonda ki de gerçekten harikaaa!!!sabahtan beri sürekli dinliyorum karşımda bir de dalgalar olsa tablo tamamlanacak:)fazla derinlere inme kendi içinde ve yüreğini de çoook dinleme o kendi bildiğini okur senin gösterdiğini değil:)

Yorumu gönderen: Deniz, 04.10.2010, 08:50 (UTC):
en guzel anlarimizdir o yanliz kaldigimiz kendimizi dinledigimiz zamanlar.. iç hesaplasmalar gel gitler bu kezde onlar yanliz birakmaz benligimizi ama yinede guzeldir yanliz kalmalar hemde müzik esliginde:) çok hoş olmuş yazin severek okudum ellerine saglik..Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982593 ziyaretçi (134753043 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler