Seviyoruz Be Gülüm
 
Deniz Kız

Seviyoruz Be Gülüm

Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton)

Ne zaman ansam seni, belli-belirsiz bir aydınlık yayılıyor yüzüme. Sıcak bir gülümseme, kederleri üzerinden çıkarıp soyunuyor yüzümde. Ölü göğsümde bir kuş ötüyor. Kokun burnumda tütüyor, ne zaman hatırlasam, ne zaman özlesem seni.

Ne zaman ansam seni, gökyüzü geçiyor üstümden. Kahverengi gözlerin geliyor aklıma, sıcak bir çayı yudumlarken. Sarı saçların geliyor sigaramın izmaritinden içerken. Ne zaman ansam seni, içimden pınarlar geçiyor. Kuşlar geçiyor, kiminin kanadı kırık. Ceylanlar, eğilmiş su içiyor kiminin gözleri mahzun. Özlem okuyla vurgun, merhemsiz yâreler geçiyor içimden.

Ne zaman ansam seni, bir masaldan arta kalıyor gibi, huzur buluyor canım. Bir yanım bahar-bahçe, “kar beyaz” bir ölüm diğer yanım. Ama içimde bir kuş ötüyor. Ölü göğsümde bir kuş ötüyor. “Kar beyazı ellerin”den ne zaman tutsam seni.

Ne zaman ansam seni, bir deniz geçiyor ayaklarımın altından. Bir yâre gönül verdim ki, teni mermer gibi ak, saçı saf altından. Ne zaman ansam seni, ayırt edemiyorum sen misin yoksa saksıdaki güller mi kokan. Damarımda akan kan, iki kat dolanıyor, ne zaman göğsüne yaslansam, ne zaman sarsam seni…

Seviyoruz be gülüm, öyle çok seviyoruz. Bir oda sıcaklığında, bazen gözlerimiz gözlerimizde, bazen ayakta seviyoruz. Huysuzluğunu da, tribini de nazını da seviyoruz. Dudaklarını da, gözlerini de, saçlarını da ayrı ayrı seviyoruz. Ellerini de, güzel parmaklarını da dokunuşlarına hayran kalarak seviyoruz. Güzel yüreğini de, temiz kalbini de gönlümüze alarak seviyoruz. Hayalini de silüetini de gözlerimiz bir boşluğa dalarak seviyoruz. Gülüşünü de surat asışını da hesaba katarak seviyoruz.

Seviyoruz be gülüm,

Öyle çok… çok… çok seviyoruz…

Ne zaman gitti sansam seni, sessiz bir kederin mahkumu oluyorum… Çığlık çığlığa bir özlemin mağlûbu oluyorum… Çözülmemiş cinâyetlerin maktûlu oluyorum…

Sana “nefesim!” dedim bir kere… Beni nefessiz bırakma… Merhemim sensin dedim bir kere… Beni merhemsiz, beni sensiz bırakma… İkimiz de sevdik bir kere… Seni sevgisiz, beni sevgisiz bırakma…

Birgün gelir gidersen eğer… Son nefesimmiş gibi git… Sana “nefesim”, sana “nefesim”, sana “nefesim” dedim bir kere…

Seviyoruz be gülüm,

Öyle çok… Çok… Çok seviyoruz…

Akhenaton,
31 Aralık 2015, Adana.

Akhenaton'un Diğer Şiirleri ❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56448953 ziyaretçi (143844477 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)