Sevmek Güzel Ama Ayrilik Zor
 
ayrılık

Sevmek Güzel Ama Ayrılık Zor

Kadir Sert

İnsanların ortak bazı zaafları vardır. Bunlardan bir tanesi de sevmektir. Sevince ne hoş olur insan; sanki uçan bir kuş gibi. Hayat, hiç bitmeyecek; sonsuz olmayacak gibi. Sevince insan, sevdiğini özler durur yanan bir alev gibi.

Sevmek, unutturur yaşanmışı, geçmişi; sanki olmamış gibi. Hiç istemez ki günün bitişini, gecenin oluşunu, hiç istemez ki beraber geçen saatlerin bir bir geçmesini. Sanki bir gün daha olmayacak gibi.

Hayâller kurarsın kendi kendine, "Buldum, hayâllerimdeki o!" dersin, sanki senin olacak gibi. Düşünmek istemezsin ki onsuz geçen bir saniyeyi. Artık oturmuştur taşlar yerine, geçen her gün bir bir. Bağlanırsın, açılmayan kor bir düğüm gibi.

Anlamazsın artık bundan sonra söylenen hiçbir şeyi: tek doğrudur senin doğrun. Öylece tükenirsin sadece, eriyip biten bir mum gibi.

Epey zaman geçer. Artık düşünmek istersin; Ama bir de araya engeller girer. Çözülmeyen düğümü koparır bir bıçak gibi.

Artik yalnızsın.

Düşünür durursun sana söylenenleri.

Kadir Sert,
22 Eylül 2010.

Kadir Sert'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Selma .D, 30.09.2010, 07:50 (UTC):
Canımızı acıtsada sevdalar olsada ayrırıklar yinede severiz.biz sevgiyi severiz sadece birde bizi seveni.yüreğine sağlık güzel yazmışsınBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53003366 ziyaretçi (134808900 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler