Sion Tarikati
 
Sion Tarikatı, Priory of Sion

Sion Tarikatı, Priory of Sion

Sion Tarikatı

Sion Tarikatı

Sion Tarikatı, (İngilizce: Priory of Sion, Fransızca: Prieuré de Sion) çeşitli komplo teorilerinde adı geçen, bin yıllık olduğu iddia edilen, gizli politik ve dini örgüt. Yakın dönemde Dan Brown'un Da Vinci Şifresi kitabıyla tekrar gündeme gelmiştir.

İsa'nın Kızı Kaçırılıyor

Bugün Da Vinci Şifresi'nde yazılan bilgiler, tarihsel tartışmalara götürüyor insanlığı. Hıristiyanların hiç evlenmediğine kutsal bir ayet gibi inandığı İsa aslında evliydi. Karısı da fahişe olarak tanımlanan Magdalalı Meryem'di. Hatta İsa çarmıha gerildiği sırada Meryem kızları Sarah'a hamileydi. İsa'nın doğmamış çocuğu ve Magdalalı Meryem, neslinin korunması için kutsal topraklardan kaçtı. Tarihte hep sır isim olarak zikredilen Arimatea'lı Yusuf devreye girdi. Meryem'i gizlice Fransa'ya getirildi. Oradaki Yahudiler arasında kendine sığınacak güvenli bir yer bulundu. Kızını da burada doğurdu. Sarah, İsa'nın ilk çocuğu olarak, İsa neslini çoğaltacak bir kadın olarak, Fransa topraklarında yaşama gözünü açtı. İşte olaylar zinciri de bu noktadan sonra başladı.

İsa ile ilgili gerçekleri gizlediği iddia edilen Roma Kilisesi, İsa'nın neslinin artmasından, İsa ve Magdalalı Meryem sırrının açığa çıkmasından ve temel Katolik öğretilerine meydan okunmasından korkuyordu. Bugünkü Vatikan'ın, o dönemdeki Roma Kilisesi'nin tüm engellerine rağmen İsa'nın nesli çoğalmaya devam etti. 15. yüzyıla kadar bu nesil gizlice çoğalmıştı. Ancak bu tarihte İsa'nın neslinin son temsilcisi, Fransız asillerinden biriyle evlendi. Merovingian hanedanı diye bilinen İsa'dan gelme bir soy oluştu. Vatikan, bu soyu yok etmek için türlü çabalar içine girdi. İşte bu krallıkta bir isim öne çıktı: Kral Dagobert. Dagobert Merovingian kralıydı. Yani İsa'nın neslini temsil eden hanedanlığın da kralı. 17. yüzyıl sonunda bu hanedanlık yok olma aşamasına geldi. Dagobert öldürüldü. Oğlu Sigisbert kaçmayı başardı. Aileye sonradan bir isim eklendi: Godefroi de Bouillon. İşte İsa'nın sırrı bu isimle birlikte bir gizli cemiyetin himayesine girdi.

Son Temsilci

İsa'nın bu sırrını koruyan Sion tarikatı kuruldu. İsa'nın neslinden olan Merovingianların bugün soyunu temsil eden soyadları ise Plantard ve Saint Clair. Bu soyadları tarikat tarafından yıllarca korundu. İsa soyunun son temsilcisi bugün hayatta. Fransa'da yaşıyor ve tarikat tarafından gizlice korunuyor. İsmi ise Pierre Plantard de Saint Clair. Bu isim Dan Brown'un kitabında yazmıyor. Ancak 80'lerden bu yana Hıristiyanlık ve Vatikan'la ilgili araştırmaları olan Aytunç Altındal bu ismi Tempo'ya açıkladı. Son olarak Gül ve Haç Kardeşliği adlı kitabı da yayımlanan Altındal için Türkiye'nin Dan Brown'u demek yanlış olmaz. Altındal, İsa'nın torunu, neslin son temsilcisi Saint Clair ile ilgili ise şunları anlatıyor: "Pierre Plantard de St. Clair. İkinci Dünya Savaşı sırasında adamı Almanya'da aramaya başlıyorlar. Paris'te oturuyor. Hemen Londra'ya kaçırıyorlar. Adamı Londra'da saklıyorlar. Savaş bitince geliyor. 1945'den itibaren de AB'nin kurulması meselesinde, Sion tarikatı yeraltından çıkıyor. Sion tarikatının elindeki, İsa'yla ilgili dosyalar birden bire devlet arşivinde bulunuyor."

Altındal'ın verdiği bilgiye göre İsa soyunun son temsilcisi 88 yaşında şu an ve Paris'te yaşıyor. İsa'nın kimliğiyle ilgili bu şaşırtıcı bilgiler, binlerce yıldır şifreler, gizli oluşumlar, cinayetler ve entrikalar arasında taşınıp durmuş. Tapınak Şövalyeleri, Sion tarikatı, Gül ve Haç Kardeşliği diye bilinen gizli örgütler, İsa'nın sırrını saklamak ve yüzlerce yıl Vatikan'a kaptırmamak için çalışıyorlar. Tartışmalı da olsa 25 Aralık İsa'nın doğum günü. 2000 yılın bittiği yeni bir çağın da içindeyiz artık. Sion Tarikatı bu gerçekleri açıklamaya hazırlanıyor. Hem Dan Brown bu bilgiyi kitabında yazıyor, hem de Aytunç Altındal bunun altını çiziyor. Altındal, tarikatın şifreleme sistemine göre bugünkü Papa'nın ölmesini beklediklerini söylüyor.

Ölümünün ardından da gizli belgeler gün yüzüne çıkarılacak ve İsa gerçekleri ortaya konacak. Dolayısıyla binlerce yıldır Vatikan'la bu gizli tarikatlar arasında yaşanan çatışma da Vatikan'ın aleyhine sonuçlanmış olacak. Bu tarikatın içinde Victor Hugo, Leonardo da Vinci, Isaac Newton, Botticelli gibi ünlü sanatçılar da var. Her biri bu tarikatın üyesi olmuşlar. Eserlerine İsa gerçeğiyle ilgili gizli şifrelerini koymuşlar.

Bir dönem Sion Tarikatı başkanlığını da yaptığı ortaya çıkan Leonardo da Vinci'in Son Akşam Yemeği tablosu bugün yeniden tartışılıyor. Çünkü 13 havari ve İsa olarak bilinen tablodaki karakterlerin 13'üncüsü meğer Magdalalı Meryem'miş. Aslında tüm bunları anlayabilmek için tarihin başına dönmek gerek. Hıristiyanlık tarihi için önemli bir isim olan Constantin'in Hıristiyanlık dinini seçtiği tarihe.

325 yılında Constantin'in emriyle İznik'te toplanan Konsey'de, İsa'nın Tanrı olarak görülmesine karar veriliyor ve İsa'yı insan ve evli olarak tanımlayan İncil'ler yok ediliyor. Dan Brown bu tarihi gerçeği romanında şu satırlarla aktarıyor: "İsa'nın çarmıha gerilmesinden üç yüzyıl sonra, İsa müritleri katlanarak artıyordu. Hıristiyanlarla paganlar savaşmaya başlamışlardı ve anlaşmazlık o boyutlara gelmişti ki, Roma'yı ikiye bölmekle tehdit ediyordu. Constantin de bir şeyler yapılması gerektiğine karar verdi. 325 yılında Roma'yı tek bin din altında birleştirmeye karar verdi. Hıristiyan sembollerinde pagan dinine ait izler vardır. Mısırlıların güneş çemberleri, Katolik azizlerin haleleri oldu. İsis'in mucizevi bir şekilde gebe kaldığı oğlu Horus'u emzirdiğini gösteren çizimler, Bakire Meryem’in Bebek İsa'yı emzirdiği modern sahnelere dönüştü. Constantin Hıristiyan geleneğini sağlamlaştırmak için İznik Konseyi adlı ekümenik toplantı düzenlendi. Tarihin o anına kadar Mesih, müritleri tarafından ölümlü bir peygamber olarak kabul ediliyordu. Mesih'in Tanrı’nın oğlu olduğu İznik Konseyi'nde teklif edilmiş ve kabul edilmişti"

1956, Sion Tarikatı

1956'da Fransız tacında hak iddia eden Pierre Plantard tarafından Sion Tarikatı isimli bir örgüt kuruldu. Sion Tarikatı Fransız yasaları gereği 20 Temmuz 1956'da resmi olarak kayıt edildi. Plantard bu örgütü kraliyet destekçisi bir mason locası olarak kurmuştu. Örgütün monarşinin desteklenmesinde ve kendisinin kral olmasında etkili olacağını umuyordu.

Örgüt ismini Kudüs'teki Sion Dağı'ndan alır. Ayrıca Fransa'nın Annemasse bölgesinde de aynı isimli bir tepe bulunmaktadır. Kudüs'teki Sion Dağı daha önce de bazı dini kuruluş ve tarikatlar tarafından kullanılmıştır.

Bazı ezoterik tarihçiler, tartışmalı filozoflardan Sicilya'lı Julius Evola'nın fikirlerinin, Pierre Plantard'ın iddialarına temel teşkil ettiğini düşünmektedirler. Bu örgütün tarihi kökenleriyle ilgili iddialar ve kanıtlar bir çok önemli tarihçi ve akademisyeni tatmin etmemiş, sonradan örgütün kökenleri ile ilgili bazı kanıtların Plantard ve arkadaşları tarafından Fransa'nın çeşitli yerlerine yerleştirildiği ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte komplo teorisyenleri örgütün varlığı ve gücü konusunda ısrarcıdırlar.

Kaynaklar

[1] İngilizce Vikipedi, 12 Temmuz 2007.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: BOŞ, 22.04.2017, 17:24 (UTC):
Magadalalı Meryem ve Hz. İsa yoldaş olarak geçiyor yani eş Hz. İsanın soyu hala devam ediyor. Anlamadığım şey şu kilise neden Hz. İsanın soyunu Meryeme yardım eden Yusuf dan alıyor üvey babasının soyunu kullanması mantıksız annesinin soyu zaten bir peygambere dayanıyor

Yorumu gönderen: Nazife, 09.05.2016, 10:34 (UTC):
Dan Brown'un tezleri Hristiyanlığın temelini sarsacak derecede Opus dei yada vatikan dan brown'u susturabilirdi ama bunu yapmadı eğer böyle bir girişimde bulunsaydı halk kendice şunu düşünecekti demek dan brown'un tezleri doğruydu ve susturuldu.Opus dei ve vatikanın bu girişimde bulunmamasının diğer bir nedenide tezleri çürütecek delillerinin olmaması.Opus dei ve vatikan zekice davrandı sadece....

Yorumu gönderen: mesut , 13.03.2016, 10:12 (UTC):
bence dogrudur hz isa magdadalı meryemle dını yada gızlı evlenmiş olabılır yasaldır bu evlılık gızlı olunca kımsr duymamış ve insanlarda son akşam yemegınde hz ısayı havarılerındeb bırı ele vermistır asılmasına sebep olmuştu leonarda vıncı bu konuyu son akşam yemegınde ele almıştır belkı de hz ısa çarmıha gerılmemış ona beneyen bırıydı yada gerıldı yada soyunun devam ettırılmesı yuce C.ALLAH tarafından ıstenmıştır son bır bılgı leonarda vıncının eserı monalısa da gızlı sifreler var ben bazı seylerı bılıyorım ve zamanı gelınce konusacagım dexxalle savaş durumunda ve mesıh dunyada yaralı bır sekılde kendısını toparlayacak bır daha savaşacak ır daha ve bır daha deccalı yenecek 10 sene ıçınde dunyaya hukmedecektır deccal insanların içinde yaşıyor kötü olanların ama sona yaklaşılıyor saygılarımla 16 ve 18 aşkına altın rakam ıyılerın aşkına

Yorumu gönderen: gökçe, 04.02.2016, 21:55 (UTC):
ben Dan Brown ın Da vinci Şifresi ktabını okudum ve kitabı beğendim. Ama Hz.İsa ve Hz.Merye ile ilgili olanlar Kuran-ı Kerim de geçmiyor. Kitapta geçen tarikatlar ile ilgili araştırmalar yaptım ve Hz. İsa nın soyundan gelindiği ile ilgili bilgiler yanlış zaten böyle bir şey olamaz. Kur an da Hz. Meryem Hz. İsa nın annesidir karısı değil ve bu şekilde çocukları olması imkansız.Dan Brown ın kitapları çok güzel beğenerek okuyorum ama araştırmadan inanmayın diyorum. En güzel kaynağınız Kur an ı Kerim olsun.

Yorumu gönderen: junior, 12.04.2015, 14:58 (UTC):
Arkadawlar hz.Isa peygamberimiz hakkinda boyle kafa kariwtirici weyler okumaya ihtiyac yok,en iyi ve temel bilgileri zaten Rabbimiz kutsal kitabimiz olan Kurani-Kerimde vermiw,boyle cikarci,anarwist ve evangelist makaleleri okumakdansa kutsal kitabimizi okuyub gercekleri rabbimizden oyrenmek daha aklayatkindir bence,wuphesiz Rabbimiz en iyisini bilendir

Yorumu gönderen: hakanatilla, 29.03.2015, 23:58 (UTC):
Öncelikle bütün inciller gerçek. Çünkü hepsi yazıldı. Yani varlar. Ama anladığım kadarıyla, insanlarda İsa'nın insanlığa bıraktığı ya da tanrının ona gönderdiği düşünülen "gerçek incil" sanılan bir kitabın varlığına bir inanç var.
Öyle bir kitap yok.
Doğru kronolojiyle doğru bir araştırma yaparsanız böyle birşeyin hiç olmadığı sonucuna varırsınız.
Beş köşeli yıldızı hatırlayın. Ve sonra "son akşam yemeği" eserine bakın. Venüsün pagan inancındaki yerini Da Vinci tablolarıyla bir daha örtüştürün. Anlatılmak istenen ve okuyucunun gözüne sokulan ama görülmeyen bir gerçek daha olduğunu göreceksiniz...

Yorumu gönderen: ASSASIN , 27.08.2014, 19:26 (UTC):
Dan brown gercekleri kitaba dökmüş ama kilise neden susturmuyor Dan brown in bir tapinakci ve amacının farklı olmadıgını nerden bilebiliriz

Yorumu gönderen: atiila, 18.12.2010, 11:54 (UTC):
pagan gerçekten çok haklısın insan bilmedğinden korkmalı ve bunu araştırmak için hıristiyan olmaya gerek yok

Yorumu gönderen: mex44, 16.12.2010, 17:32 (UTC):
aslında sion tarikatının amacı gene şövalyeler üzreinde kurulmuş bu haçlı seferlerine benziyor ama bu sadece din üzrine kurulmuş.

Yorumu gönderen: pagan, 15.12.2010, 21:28 (UTC):
gercekten burda sadece saman gıbı yasayanlar ınsanları gordum yok ıslama tersmıs yok saymakmıs sız gıdın fetulah hocanıza zıkır edın bıraz okuyup arastırın ya ot gelıp ot gıtmeyın beyınınızı kendınızı gelıstırın bunları arastırmak ıcın hrıstıyan olmaya grek yok modern ıslamcıda olablırsınız okuyun demısler sıze

Yorumu gönderen: a, 24.10.2010, 15:19 (UTC):
şu istikbâli inkîlabad içinde en gür sadâ İSLAM sadâsı olacaktır.
BSN

Yorumu gönderen: serra, 21.10.2010, 16:05 (UTC):
eğer isa nın bir soyu varsa ki kitapta olduğu söyleniyor,kilise halkın bunu öğrenmesini istemez.çünkü gücü zayıflar. fakat anlamadığım dan brown gerçekleri kitapta bu kdar anlatmasına rağmen kilise neden hala dan brownu susturmaya çalışmadı.

Yorumu gönderen: seyda , 21.10.2010, 04:10 (UTC):
akkılıca bi senaryo yazılmış okadar neymiş efendim sion tarikatı boşverin bunları yaw

Yorumu gönderen: Harun, 16.10.2010, 12:51 (UTC):
ben ce bu konu üzerinde büyük araştırmalar yapılmalı

Yorumu gönderen: Gökhan Bawer C....., 13.10.2010, 18:20 (UTC):
Gokyuzunde Derin bir yanlizlik icinde ebedi huzur icinde yatiyor...
Suphesiz bir gun Siona Gunes Dogacak :)

Yorumu gönderen: ***, 10.10.2010, 09:19 (UTC):
hiçbir şey anLamadım..!

Yorumu gönderen: PekÇokBilmiş, 08.10.2010, 11:39 (UTC):
bir tarihçi olarak, bizden utanıyormuş, bak bak bak. Bizler *kapitalist* sisteme çalışıyormuşuz, hmm. AZİZ Bey bir TANRI üslubuyla konuşmuşsunuz.

Yorumu gönderen: attila , 22.09.2010, 10:45 (UTC):
aslında funda biraz haklısın sapma olabilir ama neticede çok zaman geçti savunanlarda zamana göre değişti...:)

Yorumu gönderen: attila, 22.09.2010, 10:36 (UTC):
kitap gerçekten sürükleyici ama yazılanlar gerçekse neden hala bekliyolar gerçekleri açığa çıkarmak için?????

Yorumu gönderen: funda , 12.09.2010, 21:57 (UTC):
ya benm anlamadğm sion tarikatının devamı şimdiki masonları mı temsil ediyor eğer öyleyse amaçlarından sapmışlar demektir

Yorumu gönderen: fersa, 13.07.2010, 18:49 (UTC):
bence yazılanlar doğru hem bu tarikatlar islamı destekliyor çünkü isa tanrının oğlu deği kuludur

Yorumu gönderen: çise, 30.06.2010, 20:09 (UTC):
bu bilgileri doğru kabul etmek islamı yok saydığımız anlamına gelmez. tarşkatlar üzerine çok araştırma yaptım ve hepside gerçektir. sion tarikatı zaten din karşıtı olarak kurulmamış klisenin baskılarından kurtulmak için tığkı illimunati gibi kurulmuştur. tek farkı makdanalı meryemi yani kutsal kaseyi korumak ve isanında ölümlü olduğunu kabul ettirmekti. umarım bunu gerçekten açıklarlar. ve sion tarikatının gizlice sürdürmesinin nedeni 13. cumadır. bilmeyenler açsın baksınlar. ve eğer bu gerçekler ortaya çıkarsa en azından vatikanın baskınlığı azalır. kimbilir belki gerçek incilide ortaya çıkarıp herkesin müslüman olmasını sağlarlar nede olsa gerçek incilde hz. muhammedin geleceği yazıyor. kısacası bütün oluşan bu tarikatlar hepsi vardır ve hemen hepsinin tek amacı vardır. klise baskısı olmadan bilim alanında gelişmeler yapmak........

Yorumu gönderen: yk54, 11.06.2010, 15:32 (UTC):
eğer bunlara inanacak olursak bütün islamı yalan sayarız...!

Yorumu gönderen: syra, 01.06.2010, 19:22 (UTC):
kendinize gelin

Yorumu gönderen: 1453..., 27.05.2010, 13:48 (UTC):
bence kitapta atlanan bir nokta vardı.Gerçrği saklamak için Vatikanın cinayet işleyebileceği söyleniyordu.Peki ne oldu geçen yüzyıllar içinde de tek bir adam herşeyi açıklayabildi ve Vatikan buna izin verdi?Anlayamadığım tek ayrıntı bu...

Yorumu gönderen: iremmm, 03.05.2010, 17:34 (UTC):
arkadaşlar bu yazılara inanmakta inanmamakta szin biliceğiniz iş ama böle bi tarikat olduğu kesinlikle doğru dha sonra bnn hakkında bi srü şey okudum hepsinde bi gerçeklik payı olduğunu düşünüyorum yapılan şeyler yanlış olabilr ama bu yapıldığı gerçeğini deiştirmez !

Yorumu gönderen: Enlil, 27.04.2010, 13:57 (UTC):
bu yorumlar ve anlatılanlar insanı gerçekten de ilginç ve karmaşık bir düşünce denizine davet ediyor.Bunları irdeledikçe de insan aklı büyük hayrete düşüyor

Yorumu gönderen: ayça..., 27.04.2010, 09:13 (UTC):
bence sion tarikatı ile ilgili bilgiler doğru olabilir çünkü ben mesela büyük bir leonardo da vinci hayranıyım ve onun resimlerini çok inceledim.gerçekten de sion tarikatının savunduğu tüm şeyleri resimlerinde ifade etmiş.zaten dan brown bunu kitabında da dile getirmişti.ve bence bu bilgilerin dogru olması çok yüksek bir olasılık çünkü günümüzde baktığımızda su an çocukların izlediği çogu kanalda sion tarikatının izlerine raslanmakta.mesela cartoon network ta bir yerde magdalalı meryem in mezarı olduğu iddia edilern lourve müzesi gösterildi.tabi bu çizgi film olarak gösterildi ve adı kullanılmıyordu(samurai jack çizgi filmnde)ama yine de açıkça sion tarikatıyla ilgili olduğu belliydi ve bunun dışında walt disney in yapımcısının sion tarikatı üyesi olduğu düşünülüyor ve bence doğru...disneyin çizgi filmlerini incelerseniz bunun kanıtlarını dan brown gibi çok açık görebilirsiniz(deniz kızının disney versyonuna bakın anlayacaksınız;))

Yorumu gönderen: Muzaffer Ceylan, 23.04.2010, 00:41 (UTC):
Şurası kesin aklı başında olan her insanın kabul edeceği bir gerçek Yahudiler Hem hıristiyanlıkla ilgili hemde İslamla ilgili bilgilerin öğrenmesini istemiyorlar. Bütün bu kafa karıştırmalarının yegane nedeni İsrail ırkının üstünlüğünü koruma diğer milletlerin aşağılık insan topluluğu gibi gösterme çabasından ibarettir.Ben yahudi düşmanı değilim ama yahudilerin insanlık düşmanı olduğunu kesinlikle eminim. Zira insanlık aleyhine kaldırılan her taşın altından yahudilerin sıklıkla çıkması tesadüflerle açıklanamaz. Bunun aksini iddia bence aklı inkardan başka bir şey değildir.

Yorumu gönderen: meryem_, 28.03.2010, 17:54 (UTC):
bu kitabıda dan brownun "da vincinin şifresi" kitabını da okudum fakat saçma bir şey var ki sion tarikatı mirasçılarının papa öldükten sonra açıklayacağız dedikleri gerçekler 14 yüzyıldır ztn "kur'anı kerimdeki ayetlerde"anlatılmakta ve vatikan dahil tüm müslümanlık alemi ve herkes tarafından bilinmekte... kiliseden çekiniiyoruz diyorlar zaten herşey apaçık ortada çok ilginç hemde çok ...!

Yorumu gönderen: nobody, 08.03.2010, 21:42 (UTC):
bence burdaki konusmalarınız cok sacma tarikatçılar kendilerının ıstedıgı kadar bızlerın bılmesını istemişler ve kafa karısıklıgı yaratmaya calısıolar kurtlar vadisi gladio ya bakmadınız heralde KVG DE izleyiciye verilmek istenen mesaj siz vatanınızı seversınız belkı vatanınız ıcın canınızı kırpmadan vercek kadar seversınız ama sevmekden olmekden baska hıc bıse yapamazsınız...İşde arkadaslar diecem buradakı yazanların hiç birine inanmayın okuyun ama tersden okuyun ozamn solemek ıstedıklerımı anlarsınız...

Yorumu gönderen: meryem, 05.03.2010, 09:06 (UTC):
bu yazanla r gerçekmi değil mi tam bir kanıt varmı

Yorumu gönderen: isa, 25.02.2010, 19:43 (UTC):
filmi izledim ve en önemlisi son yemekte kase yok yani şarap içme bir yalan ve sır İsa'nın ölümlü bir peygamber olduğunun kanıtı Kur'an dır. ve kilise filmler çekerek bunun görülmesini engelliyor. Bu film bir kliseye karşı başlatılmış Bilim ve gerçeklerin savaşıdır.

Yorumu gönderen: tuğba, gazi üniv.turizm rehberliği, 16.02.2010, 15:52 (UTC):
merhablar ,
araştırmalarım sonucu her yerde farklı zaman dilimleri görmekteyim gerçek sion tarikati 1099 yılında fransız kralı godefroi tarafından isa'nın yeryüzüdeki emanetini saklamak amacını güderek kurulmuş bir tarikattir.

diğer bahsi geçen 1956 yılında kurulmuş olan tarikat değil bir siyasi ve dini bir örgüttür.Fransa tacında hak iddia eden plantard tarafından yandaş bulma amaçlı kurduğu varsayılıyor.Yani geçmişte ismi geçen bu gizli tarikatin ismini kullanmıştır diye düşünüyorum

Yorumu gönderen: AZİZ, 14.02.2010, 13:38 (UTC):
Sion tarikatı 1099 yılında kutsal topraklarda kurulmuş bi örgüttür sizin bahsettiginiz tarih ise bambaşka bir şeyi anlatıyor ben bi tarihçiolarak sizden utanıyorum sizinde orta çag skolastik düşüncesinden farkınız kalmıyor böylece gerçi sizler kapitalist sisteme çalıştıgınız için dogaldır gerçekleri saklamak için

Yorumu gönderen: sena, 08.01.2010, 17:46 (UTC):
ben 11 yaşındayım ve kitabını okudum bence sion tarikatı her şeyi biliyor sır ise mecdelli meryem kitabı okumadınızmı yoksa davinci şifresi

Yorumu gönderen: joker, 10.11.2009, 19:47 (UTC):
aa adi ama bir tarihçi olarak sizden utanıyor ve kınıyorum 1956 mı siz kurtuluş savasından sonra sını bahsediyorsunuz ama bu 1099 yılı olucak ve Pierre Plantard değil fransız bir kral adı godefrio de bouillon Sion tarikatı 1099 yılında Avrupa’da kurulan gizli bir topluluktur. Tarikatın koruduğu “Kutsal Kâse” adı verilen sır; İsa Mesih’in karısı olan Magdalalı Meryem ve onun taşıdığı “Kutsal Kan” yani İsa Mesih’in soyudur.


Yorumu gönderen: thefuzz_, 22.09.2009, 10:52 (UTC):
geçmiş yüzyıllarda bu türlü gelişen esrarengiz olayların günümüzde ilgi çekmesi we tabulaşşım bilgileri tekrar gözden geçirilmesini hatta yıkmasını sağlayabilir...kim bilir belki tarih yeniden yazılır...

Yorumu gönderen: antalyalı, 21.08.2009, 07:53 (UTC):
gerçekten ilginçbir kitapdı 3 günde okudum filmide izledim ama bence kitabı daha sürükleyiciydi bu hıristiyanlardan ve masonlardan herşey beklenir ben artık şaşırmıcam allah akıl fikir versin diyorum

Yorumu gönderen: ismail, 16.08.2009, 10:27 (UTC):
bana sion tarikati ile ilgili daha kapsamlı bilgi gerekli yardım istiyorum..

Yorumu gönderen: serkan, 06.08.2009, 01:35 (UTC):
bende kutsal kan kutsal kase kitabını okudum ve burda yazılanlarla aynı yazıyor ve 3 araştırmacı yazarın kitabı ilgi duyanlara şiddetle tavsiye edilir.istemediğiniz kanıt var:D

Yorumu gönderen: Portakaloglu, 03.08.2009, 09:10 (UTC):
Madem öyle kanıtlasınlar da görelim.İnsanlar atmayı ne kadar seviyor yav.

Yorumu gönderen: ahmet elhan, 25.07.2009, 11:17 (UTC):
bu kitap gerçekten mükemmel ve bir kitap olmaktan çok daha önemli olarak içindeki bilgilerin gerçek olma olasılığı kitapta da geçtiği gibi hristiyanlığı temellerinden sarsabilir... filmi kitapla aynı kalitede olmamakla birlikte yine de iyi hazırlanmış defalarca izledim ve yine izlerim yine izlerim...

Yorumu gönderen: nuray, 13.07.2009, 21:56 (UTC):
cok ilginç bi olay ve çok inandırıcı böyle bir olusumun içinde olup yasamak isterdim hem kitabı okudum hem filmi seyrettim kendimce raştırma yaptım bu olaylar müthişBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52997239 ziyaretçi (134793480 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler