Siyon Liderlerinin Protokolleri
 
Siyon Protokolleri

Siyon Liderlerinin Protokolleri

Bilinen en ünlü propagandalardan biri, "Siyon Liderlerinin Protokolleri'dir. Bu belgede dünyayı gizlice ele geçirme planlarını tartışmak için bir araya gelen bir grup Yahudi'nin toplantısı anlatılır. Masonlar da onların suç ortağıdır. Yahudiler de Masonlar da basını ve mahkemeleri kontrol altında tutarlar.

Yahudi devrimciler, Hıristiyanlığı ve devleti zayıflatmak için liberalizmi kullanırlar. Uluslararası bankacılık güçlerini ülkeleri batırmak için kötü emellerine alet ederler. Siyasetçilere şantaj yaparak hükümetleri perde arkasından yönetirler. Savaş zamanında her türlü hukuksuzluğa başvururlar.

Protokoller, "beyin yıkama", "pornografi", "alkol" ve "uyuşturucu'larla toplumun yapısını bozarken, özenle yürütülen bireysel özgürlük manipülasyonu ve illüzyonu, toplumun perde arkasında yok edilişini örter.

Protokollerin başlangıcından bugüne izlediği yolun özeti şudur:

✓ Protokollerin esin kaynağı, Fransız Devrimi için Masonları ve İlluminatiyi suçlayan Abbe Barruel'in "Anılar"ıdır.

✓ 1840'larda Fransız yazar Eugene Sue, aynı teoriyi yeniden kaleme alarak Katolik bir tarikat olan Cizvitleri hedef almıştı.

✓ 1864'te Sue'nin kitabı, başka bir Fransız yazar Maurice Joly tarafından yeniden yazıldı: "Machiavelli ve Montesquieu'nun Cehennem Diyalogları". Joly'nin kitapçığında Masonlar, Yahudiler ya da Cizvitler değil; Şeytan ve 3. Napoleon arasındaki söze komplo anlatılıyordu. Ama hikaye, Sue'nin yazdığının aynısıydı

✓ 1890'da Fransa da yaşayan Mathieu Golovinsky adlı bir Rus yazar, "Protokoller'in modern versiyonu haline gelen metni yazdı. Aristokrat, fakat servetini yitirmiş bir Rus aileden gelen Golovinsky, ailesinin kötü kaderi için Yahudileri suçluyordu. Yahudilerin bankacılığı, savaşları ve dünyayı nasıl yönettiğini anlatarak öyküyü dallandırıp budaklandırdı.

✓ Çar'ın gizli polisi Okhrana, sonunda öyküyü ele alıp düşmanları Yahudiler ile Masonlara dönüştürerek propaganda aracı olarak kullandı. Ortodoks kilise ayinlerinden sonra kürsüden bile okunuyordu bu metin. Bu versiyonda Yahudiler, devrimi körüklemek için Yahudi olmayanların önünde siyasi özgürlük ruhunu sallarlar Ama sonunda sözlerini yerine getirmeye niyetleri yoktur.

✓ Sergev Nilus adlı bir Rus rahip, 1905'te "Protokoller'i yayınladı ve 1917 Rus Devrimi'nden sonra bu metnin 1897'de İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen Siyonis Kongre'nin kayıtları olduğunu söyledi.

✓ 1919'da Amerikalı sanayici Henry Ford, "Detroit Independent" adlı gazeteyi yalnıza Yahudi karşıtı mesajlarını kamuoyuna iletmek için satın aldı. 1922'de "Protokoller'i dizi halinde yayınladı. "Uluslararası Yahudi" adı verilen bu yazı dizisi, dünyanın her yerinde yeniden basıldı. Adolf Hitler'in bu metinlerle bu sayede tanıştığı söylenir. Ford, sattığı arabalarla birlikte bu metni de dağıtıyordu. Fakat tuhaftır ki Henry Ford, bir Mason'du ve metinden Masonlarla ilgili bölümleri çıkarıyordu.

Bundan kısa bir süre sonra Nazi Partisi, Almanya'da seçimleri kazandı ve Adolf Hitler, Yahudileri yok etme planlarına gerekçe olarak bu metinleri gösterdi. Nazi sloganlarından biri şuydu:

"Bütün Masonlar, Yahudi'dir ve bütün Yahudiler Mason!."

Protokoller, 100 yıldır dünyada dolaşıyor ve bugün internette çok çeşitli komplo teorisyeni gruplar tarafından yayılıyor. Bu metin, İslami ülkelerde özellikle çocuklara ders kitabı olarak dağıtıldığı Mısır ve Suudi Arabistan'da çok popüler. Afro-Amerikalı İslam Ulusu, beyaz milliyetçi milis gruplar, Filistin'de Hamas ve Amerikan Nazi Partisi, bugün "Protokolleri" geçerli olarak kabul ediyor. Diğerleri ise metindeki "Yahudi" ve "Mason" sözcüklerini "neokonlar", "küreselleştirmeciler", "uluslararası bankerler" gibi sözcüklerle değiştiriliyor.

David Icke ise, "Protokoller'in Yahudiler ve Masonları değil, 2 metre boyunda, biçim değiştiren sürüngen uzaylıları (reptilianları) anlattığına inanıyor.

Metinlerin tarihindeki en tuhaf anlardan biri, ünlü çizgi-roman sanatçısı Will Eisner tarafından anlatılan çizgi roman "The Piot: The Secret Society of the Protocols of the Elders of Zion" (Komplo: Siyon Liderleri'nin Protokolleri Gizli Cemiyeti), "Protokoller'in dolambaçlı yolculuğunu benzersiz bir bakış açısıyla anlatıyor.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52739573 ziyaretçi (134024507 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler