Türbe Efsanesi
 
Türbe Efsanesi

Türbe Efsanesi

Hazırlayan: Umut Boz

Yöre: Sakarya, Adapazarı

Olay 1975 yıllarında yaşanmış olup tamamen gerçektir!!!

Düzce-Akçakoca-Akkaya Köyün’de önceleri insanlar buralara altın aramaya gelirlermiş. Altın bulan nadir kişilermiş. Zamanla etraf cukurlarla dolmuş. Köylüler buraya düzenli olarak her gün gelirlermiş. Birgün sabah geldiklerinde 2 Tane mezar şeklinde derin cukur bulmuşlar. Zamanla gelen köylülerden bazıları buranın mezar olduguna ınanıp mezarların başlarına taş koymuşlar ve artık buraya altın aramaya gelen insanlar korkup gelmemeye başlamışlar. Oradaki yerli halk artık buraya TÜRBE ismini vermişler.

O günlerde yaşayan büyükler oraların cinlerin mesken edindiğini akşamları türbe çevresinden müzikli çalgı seselerinin geldiğini ve geceleyin kendilerini rahatsız edenleri çarptığını söylemektedirler.

O yere karşı hala bu tutum devam etmektedir. Siz de Düzce’ye yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Gönderen: Umut Boz

Umut Boz'un Hazırladığı Diğer Makaleler ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: sevil, 17.01.2017, 08:48 (UTC):
bizim orda yani tokatın almus ilçesinin HUBYAR köyünde evvelden yusuf dede varmış yusuf dedeye gelenlerin erkek oğlu olurmuş.tabi öncelikle inanmak önemli.öldükten sonrada mezarını yapmışlar.bi tarafı hep açıkmış orayı ne kadar kapatmaya çalışşalarda olmamış.hemde her hece evine gelip evini süpürürmüş.bunu gören kardeşinin karsının millete soylemesi ile dahada gelmemiş.....
BU BİLGİLER GERÇEKTİR.....
ZİYARETE GELMENİZ DİLEĞİYLEEEE SEVGİLİ CANLAR


:)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56244598 ziyaretçi (143294218 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)