Terazi Burcu
 

Terazi Burcu, 24 Eylül - 23 Ekim

Grubu: Hava, negatif
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 2, 6, 16, 432, 9763
Uğurlu taşı: Opal, Agat
Uğurlu renkleri: Açık pembe, Açık mavi, Turkuaz ve mat renkler
Uğurlu kokuları: Gardenya, Yasemin, Orkide
Uğurlu çiçekleri: Pembe krizantem, Pembe gül,
Uğurlu müzik: Romantik parçalar
Belirgin özelliği: Saygı ve zariflik
Negatif yönü: Kendini beğenmişlik, gösteriş merakı
İsteği: Mükemmel dostluk
Anlaştığı burçlar: İkizler, Kova
Anlaşamadığı burçlar: Koç, Yengeç, Oğlak
Kariyerine yardımcı olacak burç: Yengeç
Duygusal açıdan destekçi burç: Oğlak
Maddi açıdan en yardımcı burç: Akrep
Evlilik için uygun burç: Koç

ÖZELLİKLERİ

Terazi burcunda doğan insanlar güçlü bir adalet duygusuna sahiptirler. İnsancıl ve samimidirler. Oldukları gibi gözükürler. İnsanların onları olduğu gibi kabullenmesini isterler. Karar vermeden önce her şeyi etraflıca düşünürler. Nazik ve yumuşaktırlar. Başkalarının yaşantısına müdahale etmeyi severler. Kıskanç ve kendilerini beğenmiş olurlar. Prensip sahibidir. Yalandan nefret ederler. Bazen yalnızlığı severler.

Terazilerin üstün bir yargı yetenekleri vardır. Tembeldirler. Zor karar verirler. Ama aldıkları kararları uygulamaya koymak için vakit kaybetmezler. Adaletin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yaparlar. Hayalci ve fantastiktirler. Kadınları değişmez bir şekilde güzel, erkekleri de genellikle yakışıklıdır.

Terazi erkeğinin ağına düşen kadın, kolay kolay kurtulamaz. İkna yeteneği oldukça güçlüdür. Aşk sözcüğü ve Terazi sözcüğü kesinlikle eş anlamlıdır. Romantik aşkı Terazi icad etmiştir. İstediği bir kızı kazanmak için büyük bir kolaylıkla hileye başvurabilir ve çok nadiren başarısız olur. Terazi erkeğinde döneklik eğilimi vardır. Yani kararlarında zorlandığı yerden dönebilir.

Terazi erkekleri aşkı ve arkadaşlıkları birbirine karıştırırlar. Terazi erkeği karışıklıktan nefret eder. Kızınca kasırga gibidirler. Öfkelerine yenilirler. Entelektüelliğe ve bilgiye önem verirler. Aşk sözleri söylemekte üstlerine yoktur. Havaidirler. Dans ve müzikten hoşlanırlar.

Teraziler uyumlu ve dengeli bir yaşam ararlar. Terazi erkeği, denge ve uyumun peşindedir. Entelektüel ve duyarlı kadınlardan hoşlanırlar. İlişkilerinin monotonlaşması en büyük kabusudur. Çabuk aşık olurlar.

Terazi kadını ise aşk tutkunudur. İnce ve zarif şeylere tutkuyla bağlıdır. Vücut hatları bir balığı andırmasa bile dolgun ve oldukça da düzgündür. Yumuşacık, bembeyaz ve tavşan kadar nefis bir yaratık olabilir, ya da yapma bir bebek gibi görünebilir ama kafası erkekçe bir mantıkla çalışır. Her tartışmada sizinle başa baş yarışa bilir. Terazi kızı tartışmayı çok sever, eğer tartışacak kimse bulamazsa kendisiyle tartışır. Terazi kızı kendi başına bir kavgayı da başlatabilir.

Bu burçta doğan çocuklar sevimliliklerini verdiği üstünlüğü iyi kullanırlar. Kararlarını kendileri vermek ister. Terazi burcu ebeveyni çocuklarını çok sevmekle birlikte birbirlerinin sevgilerinden daha çoğunu göstermezler.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Nazik, hassas, dengeli, kibar, uyumlu kişilerdir. Kavga ve gürültüden hoşlanmaz, etrafları ile iyi geçinmeye çalışırlar. İnsanlarla konuşarak anlaşır; yumuşaklık ve tatlı dil ile yılanı deliğinden çıkarır. Ama bütün bunlar, herkesle dostturlar anlamına da gelmez. Bilakis iyice inceleyip, emin olduktan sonra dost seçerler. Genellikle tercihleri, ya çok zirvedekiler ya da kendilerine ihtiyacı olan kişilerdir. Böyle bir arkadaşlık dengesi kurarlar.

Adalet duyguları çok kuvvetlidir. Haksızlığa tahammülleri yoktur. Hatta kendi zararlarına bile olsa haktan yana, hakkı savunurlar. Çünkü hak yerini bulunca zarar ya da faydanın söz konusu olmadığının bilincindedirler. Önemli olan adil olabilmektir.

Bildiğinden şaşmaz. İyiyi kötüyü çok iyi ayırabilir, verdiği sözü, hemen olmasa bile yerine getirir. Sakin davranışlı, anlayışlı oluşları ile herkes üzerinde güven kazanırlar. Yani hem severler hem de sevilirler.

Genellikle herkese değer verirler. Fikirlerinizi dinler, saygı gösterir ama daha sonra mutlaka kendi bildiklerini yaparlar. Sakin hallidirler. Karşısındaki insanı kırmak istemezler, gereksiz tartışmalara yol açmaktan kaçarlar. Bir konuda üzerlerine çok gidilirse gerilemiş gibi yaparlar. Aslında kendilerini beğenirler. Değerlerinin anlaşılması en büyük arzularıdır.

Müzik ve sevgi yaşamlarının iki ana hedefidir. Sevgisiz yaşayamazlar. Bu yüzden ilk önüne çıkana kapılıp çabuk evlenirler. Sevgi ağır basınca duygular çok öne çıkar ve mantık örtülür. Bu coşku ile sevgi yeminleri, sözleri verebilirler. Daha sonra limana varınca, hatalarını anlar ve başka aşklar ararlar. Şayet sevdiği kişide aşkı, ilgiyi, dengeyi ve rahatı bulmuşsa tatmin olur. Aradığını bulmuşsa eşi, çocukları ve yuvası birinci planda gelir.

Sevdiği zaman her şeyini verir. Hatta sevdiği söz konusu olunca adalet anlayışında bile torpil yapabilir. Aksi halde arayışları bitmez. Daldan dala konar, sürekli hareket halinde olurlar. Çapkınlık ve çılgınlıklar yaparlar. Onların yaşam hızlarına yetişmek kolay değildir.

Cazibeleri, yakışıklılıkları, kibar davranışları sayesinde daima peşlerinde koşulan onlar olurlar. Onlarda adeta şeytan tüyü vardır. Hatta ters davranışlar bile yapsalar her ne hikmetse yine de aranılan kimse olmayı başarırlar. Çok ustaca yalan söyleyebilirler. Yüksekten atarak tutamayacakları sözler verebilirler.

İkinci aşkı ise müziktir. Uyanınca ilk yaptıkları şey radyo açmak ya da kaset çalmaktır. Sadece dinlemekle kalmayıp müzik uğraşı içindede bulunabilirler ama dinleyici yönleri daima ağır basar. Kulakları hassas, seslen de genellikle güzeldir.

Güzeli ve tüm güzellikleri severler. Giyimlerine çok düşkün olurlar. Pahalı, lüks, zevkli ve daima marka giysiler alma sevdaları vardır. Şal, eşarp gibi şeyler kullanmayı şıklığın temeli olarak görürler. Kısaca şık, temiz ve daima bakımlı olmaya dikkat ederler. Beraber oldukları insanlarında öyle olmalarını isterler. Ayrıca saçına, sakalına, tenine, bıyığına çok itina ederler. Erkeklerin bile kendilerine özel kozmetik ürünleri vardır. Belki de bazı kadınlardan daha çok güzelliklerine düşkün olurlar.

Barış ve dengenin bozulmamasına özen gösterirler. Ancak, çok gerektiği zaman fizik kuvvet kullanmada da ustadırlar. Yumuşak kürklerinden çıkınca tungsten madeni kadar sert olurlar. Öyle nazik birinden sert davranışlar ummayanlar bundan çok etkilenirler. Böylece onlar yine dengeyi yakalamış olurlar.

Kendilerini yoracak fiziksel hareketlerden pek hoşlanmazlar. Bu onları tembelliğe itebilir. Aşın lükse ve rahatlığa düşkünlükleri vardır.

Para ve maddeye bağlılıkları yoktur. Çok cömerttirler. Hatta çok müsrif bile olabilirler. Cebinde sadece 10 lirası olsa, ihtiyacı olana hepsini hiç düşünmeden verebilirler. Bir anlamda gelecek endişesinden doğan korkuları yoktur.

Başkalarının imkanlarını da çok iyi kullanırlar, ama dengeli ve adaletli bir şekilde. Sadece kendi çıkarlarını değil, hatta karşısındakinin çıkarını düşünerek.

Her konuda denge sağlamak onların işidir. Belki akıllı değildirler ama madde ile mana, duygu ile mantık arasında uyum kurabilirler. Sevecen oldukları kadar, duygusuz ve katı da olurlar.

Güzel sanatların her dalında ve hukuk alanlarında da başarılı olurlar. Ayrıca nazik, kibar ve insana değer verici yönleri ile politika sahasında yer alabilirler.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: ., 20.03.2017, 19:12 (UTC):
Herhangi birşeyden çok çabuk sıkılıyorlar yaa bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor çok kararsızlar nefret ediyorum bu huylarından

Yorumu gönderen: Noname, 07.02.2017, 09:24 (UTC):
Yazanlar dogru Olabilir ama insan ayirmamak daha güzel olur burclara göre davranmamali. Insanlar isterse anlasir. Karsilikli anlayis olduktan sonra kimse mükemmel olmak zorunda degildir.

Yorumu gönderen: ali, 22.01.2017, 13:43 (UTC):
Kiz arkadaşım akrep ben terazi .hayatimda böyle bir aşk yaşamadım çok uyumluyuz genelde burc uyimlarinda hep uyumsuz olduklari yazar ama tam tersi akrep kizlari terazi erkekleri için biçilmiş kaftan gibiler.

Yorumu gönderen: kübra, 07.01.2017, 17:27 (UTC):
bence de çok güzel yazmışlar be burçlarla ilgili şeyleri okumak çok eğlenceli çünkü karşındaki kişiyle konuşmasan bile ondan bilgi edinebiliyosun burcu sayesinde ... :)

Yorumu gönderen: ufuk, 30.12.2016, 21:13 (UTC):
kız arkadaşım terazi burcu ben akrep burcuyum
çok iyi anlaşıyoruz birde çok güzel çok alımlı güzelliği var bütün terazi kadınları çiçek ceylan gibi güzel oluyor çok seviyorum onu :)


Yorumu gönderen: Seyyid Muhemmed, 17.07.2016, 23:40 (UTC):
Allah teala her kesden razi olsun amin

Yorumu gönderen: hmm, 29.05.2016, 07:09 (UTC):
bence anlaştığı burçlar: kova, terazi, yay, ikizler
anlaşamadığı burçlar: oğlak,
ideal evlilik burçları: kova, yay, terazi, ikizler, aslan da olabilir :)

Yorumu gönderen: ufuk, 09.12.2015, 22:20 (UTC):
terazileri severim akrep yükseleni kova burcu biri olarak

Yorumu gönderen: Ayse, 16.08.2014, 19:13 (UTC):
Akıllı degıldır yazmızta bence en buyuk aptallıgı sız yaptınız

Yorumu gönderen: YeH, 18.07.2014, 19:32 (UTC):
Anlaşamadığı burç koç evlilik için uygun olan burç koç demişsiniz şakamısınız?

Yorumu gönderen: M.N.E, 28.04.2014, 08:53 (UTC):
Gercektende ole lay

Yorumu gönderen: şubat, 27.04.2014, 09:22 (UTC):
ne burcu la

Yorumu gönderen: xd, 31.10.2010, 18:28 (UTC):
bence hepsi doğru bende teraziyim bana göre hepsi doğru ve gerçekçi

Yorumu gönderen: nilayece, 18.09.2010, 21:31 (UTC):
%40 ı bana uymuyorrrr

Yorumu gönderen: hun, 13.06.2010, 19:26 (UTC):
nisanlim terazi erkegi valla en cok musrif kismina guldum:) ne kadar dogru

Yorumu gönderen: nejla, 11.02.2010, 12:53 (UTC):
bu sene aşk varmı?

Yorumu gönderen: Etibar (Azerbaycan), 14.10.2009, 14:35 (UTC):
Salam. Saytinizi cox beyenirik. Bir cox maraqli faktlar oyrendik Allah razi olsun, xususile burcler haqqinda yazdiqlariniz 80-90 % eqiqetle ust-uste dushur. Bir daha teshekkur edirem.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56744859 ziyaretçi (144633263 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)