Tevbe (Istigfar) Duasi
 
&, duası, istiğfar, tevbe

Tevbe & İstiğfar Duası

Tevbe, istiğfar duâlarının manası, yaptığımız bütün günahlara pişmanlık duyduğumuzu ifade etmemiz, bundan sonraki hayatımızda bir daha böyle günah ve kusurları işlemeyeceğimize Rabbimize söz vermemizdir. Günah ve kusurlarına pişmanlık duyup, üzüntü ve elem hisseden mü'min, önce şu istiğfar duâsını huşû ve hudû ile okur:

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'z-zünûb! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek ya da bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine nadim oldum, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hz. Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş, İlâhi kitapları tebliğ etmişlerdir. Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hz. Muhammed Aleyhisselâm'dır."

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 14.10.2017, 11:14 (UTC):
Muhammed kardeşim, webmasterlik bir meslektir. Webmaster, insanlara faydalı siteler kurar ve emeğinin karşılığını da bu sitelerdeki reklamlar ile alır.

Bu site, her yıl Alman domain şirketi Webme’ye premium site ücreti ödüyor. Bu ücreti de reklamlar yoluyla elde ediyor.

Reklamsız bir site istemek, aslında bu tür sitelerin olmamasını ve böyle siteler yapılmamasını istemekle aynı şeydir. Çünkü webmasterlerin tek geçimi budur. Ekmeğini taştan çıkarır, emeğinin karşılığını reklamlarla alır.

Lütfen bir sitede reklamlar olmasını çok görmeyin. Çünkü bir website sahibi ya mesleğini yapacak ve reklamlarla emeğinin karşılığını alacak ya da rızkını kazanmak başka bir meslek seçmek zorunda kalacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederim...

Yorumu gönderen: dilek, 18.01.2016, 00:10 (UTC):
Bu siteyi kuranda nda yapanlardan da burada bizi aydınlatan tüm kardeşlerimize Rabbim razi olsun inşaallah. Amin

Yorumu gönderen: zeynep , 08.06.2015, 23:47 (UTC):
Allah hepinizin duasını kabul etsin

Yorumu gönderen: ibrahim, 10.01.2014, 06:12 (UTC):
bu aziz tövbe duasını okumama vesile olan herkeze teşekkür ediyorum çok ihtiyacım vardı bu duadan hiç uzak kalmayalım günahlardan uzak olma dileğiyle allaha emanet kalın arkadaşlar

Yorumu gönderen: sevgi şimşek, 04.11.2010, 11:11 (UTC):
ALLAH razı olsun sizlerden

Yorumu gönderen: MuhammeD, 25.08.2010, 18:56 (UTC):

Allah razı olsun kardeşler,

ama bu tarz sitelerde reklam olmaması daha hoş olur.

iyi çalışmalar

Yorumu gönderen: taner, 26.07.2010, 21:57 (UTC):
allah razı olsun hepinizden

Yorumu gönderen: zahide, 26.07.2010, 14:14 (UTC):
allah razı olsun bu siteyi yapandan insanlar yararlanabiliyor siteden teşekkürler allah razı olsun...

Yorumu gönderen: yaman, 04.07.2010, 22:29 (UTC):
Allah sizden razı olsun. Böyle bir site yapmak ne mübarek ne yüce ve düşünür birinin aklına gelmiş. Çok teşekkürler. Allah istediğiniz gibi yapsın ve yardımcınız olsun. Çok hatalar yaptım, tevbe ettim tekrar yaptım, Allah'ım beni bağışlasın, bir kez daha Yaradana sığınırım.

Yorumu gönderen: Abdullah, 10.05.2010, 08:02 (UTC):
Allah Razı Olsun Sizden Bu Sayede Nice Müslümanların Dualarının Sevaplarından Kazanıyorsunuz.
Bu En Güzel Sevaplardan Biridir Vesile Olmak.
Allahım Sizi Korusun

Yorumu gönderen: eylem, 14.01.2010, 13:27 (UTC):
bende çok hatalar yaptım yapılmaması gerekenleri yaptım ama şimdi çok pişmanım gece gündüz yaradana dua ediyorum rabbim affeyle bu aciz kulunu bizi iblisin yoluna uğratma rabbim.

Yorumu gönderen: esra, 03.12.2009, 07:51 (UTC):
bu siteyi yapanlara çok teşşekkür ediyorum sayenizde tövbe duasını öğrendim size ne kadar teşekkür etsem axdır tekrar allah izin verirse bir tesbih duasını çğrenmek isyorumBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53618946 ziyaretçi (136530755 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler