The Last Crown Midnight Horror (Tam Cözüm)
 

The Lost Crown Midnight Horror (Tam Çözüm)

Akhenaton

Kategori: Oyun Çözümleri

Oyunumuz, Saxton kentinde, bir akşam karanlığında başlıyor. Kahramanımız, oyunun ilk sürümü olan The Lost Crown'un konusu olan kayıp taç ve Ager Ailesi ile ilgili bir kabus görüyor. Kapı sesi duyulur ve kahramanımız Nigel Danvers, uyanır.

Kapıya yönel. Yerde "The Bear'da kutlanmakta olan Cadılar Bayramı afişini otomatikman alacaksın. Kapının penceresinden bak. Çocuklar her cadılar bayramında oynanan geleneksel Trick-Treat (şaka mı yoksa şeker mi?) oyununu oynuyor. Masanın üzerindeki şekeri al. Kapıyı aç.

İki seçeneğin var. Trick'i yani şakayı seçerseniz çocuklar cadılar bayramı şakası olarak üzerinize yumurta fırlatacak. Treat'ı seçerseniz çocuklara şeker verip şakadan kurtulacaksınız.

Tavsiyem, oyunda daha fazla puan almak için TRICK, yani şakayı seçin. Çocuklar, üzerinize yumurta fırlatıp kaçacak. Nigel, otomatikman eve girecek. Temizlenmeniz lazım. Koridordan sağdaki ilk kapı olan lavaboya gidin. Aynanın kapısına geçin ve musluğu açın. Nigel, böylece temizlenecek.

Lavabonun yanındaki raflara bakıp eşyaları inceleyin. Üzerinize Provl yazan koku giderici parfümden sıkın. Üzerinde Wind Away yazan hazımsızlık ilacını alın. Koridora dönün. Hemen bitişikteki mutfağa girin. Gece görüş kamerasında Nigel'in pastasını kemiren fareyi izleyin. Evden çıkın. Dışarıdaki cadı bayramı afişini inceleyin.

Sağa doğru ilerleyin. Çocuklar, eğleniyor. Sağda cadılar bayramı için kostum satan bir sergi, solda da bir büfe var. Unutmayın, hiç paranız yok. Alışveriş yaparken genelde ya yemek kuponu ya da bir iyilikle öeyeceksiniz ücreti.

Sağa doğru ilerleyin. The Bear'a geldik. Kapıda geçen oyundan tanıdığımız istasyon şefiyle konuşun. Ona partiye katılabilir miyim diye sorun. Maske olmadan partiye giremeyeceğinizi söyleyecek. Maske satan kadının yanına dönün ve onunla konuşun. Kadın, eğer maske etiketlerini doğru yerleştirirseniz, size bedavadan bir maske vereceğini söyleyecek. Önce masanın ortasında duran etiketleri alın ve aşağıdaki gibi bu etiketleri doğru maskelerin üzerine yapıştırın (resmin büyük halini görmek için resmin üzerine tıklayın)

The Last Crown, Midnight Horror, mask, maske

Bütün etiketleri doğru yerleştirdiğinizde bir nota duyacaksınız. Bu nota, ilk oyundaki gibi bir bilmeceyi çözdüğünüzde çalacak, unutmayın. Nikel, devil maskesini seçecek. Şimdi The Bear'daki partiye katılabilirsiniz. Sağa gidin. Önce fıçının üzerindeki çubuk batırılmış yiyeekten (yani kokteyl) ve portakal suyundan birer tane alın. The Bear'dan içeri girin.

Barın sahibi Morgan. Oyunun ilk sürümünden onu hatırlıyacaksınız. Şu anda meşgul. Onunla henüz konuşamazsınız. Önce geçen oyundan hatırlayacağımız çeltik dükkanının sahibi olan Rhys için küçük bir iyilik yapalım. Şöminenin olduğu yöne, yani sola dönelim. Rhys ve kedisi Mr. Tibb koltukta. Rhys ile konuşalım. Kedisinin gaz sıkıntısının olduğunu öğreniyoruz. Mr. Tibbin üzerine büyüteçle tıklayalım. Üzerinde dönen dişli işareti belirdi. Bu işaret, beliren yer üzerinde bir nsne kullanmamızı belirtiyor. Şimdi mouse ile ekranın alt köşesine indiğimizde envanterimiz belirecek. Lavabomuzdan aldığımız Wind Away adlı ilacın üstüne tıklayalım. İmlecimiz, şimdi o ilaç kutusuna dönüştü. Bu şekilde Mr. Tibbs'in üzerine tıklayalım. Hap belirdi. Mr. Tibbs'i böylece iyileştirdik.

Ryhs, koltuktan kalkacak. Druid Fantasy yazan yarı illegal hapı alalım. Üstteki raflarda duran kitapları ve sehpanın üzerindeki gazeteyi kontrol edelim. Unutma, bir gazete ve benzeri materyal, ekrana sığmayacak kadar uzunsa, mouseyi ekranın üstünde ya da altında bekleterek o metnin aşağı ya da yukarısını okuyabiliriz.

Şömineye göz at. Solda odunların üstünde saman adamlardan birini al ve şömineye at. Wicca (cadılık) ile ilgili bazı işaretler (rün) belirginleşti.

Şimdi Morgan'ın barına geri dönüp ilerleyelim. Kızlar tuvalatinin önünde bir sarhoş var. Soldaki sehpadan bir sosis kokteyli alalım. Yandaki erkekler tuvaletine girelim. 2 kişi birşeyler mırıldanıyor. Yandaki şalteri indirip kaldır ve adamların üzerine tıkla. Elektronik sigara içiyorlar. Koridora geri dön.

Sağa doğru ilerlemeye devam et. Bu oda, kutlama için süslenmiş. Gençlerin sağında bir kapı var. O kapıdan dışarı çıkalım ve sağdaki pencerelere doğru ilerleyelim. Az önce erkekler tuvaletinde e-sigara içen 2 adamı gizlice dinleyelim. Çeltik dükkanından bahsediyorlar. Bay Rhys'in az önce koltuğa düşürdüğü ve senin koltuktan aldığın yarı illegal ilaç olan Druid Fantasy ile ilgilendiğini öğreniyorsun. Bu, seni endişelendiriyor. Şölen odasıa geri dön.

Ekranın sağ-alt köşesine, yani Disco'ya doğru ilerle. Kahramanımız, dans etmeye başlıyacak. Şimdi Morgan'ın olduğu yere geri dön. Alt kattaki son keşfedeceğimiz yer, oturma odası. Etrafa bak. Siyah kedi posterini incele. Kediye tıkla.

Henüz üst kata çıkamıyorsun. Nanny Noah'ın köpeği, George, merdivenlerin önünde bize engel şimdilik. Onunla konuşmaya çalışalım. İstasyon şefiyle konuşalım. Kara kedi üçlemesini kazanmak için üç oyunu da geçmek gerekiyor:

1. Müziğe göre hareket oyunu. Oyunun amacı, müzik durur durmaz siz de duracak, devam edince siz de devam edeceksiniz. Durmak ve devam etmek için dans ikonunu her seferinde Nigel'e tıklamanız yeterli. Skorunuz yazıldıktan sonra diskodan çıkıp istasyon şefinin yanına geri dönün.

2. Hayalet tahmin oyunu. İstasyon şefi, sizi oda #2'ye gönderecek. Orda hayalet rolündeki kişiye doğru soruları sorarak onun kim olduğunu tahmin etmeye çalışacaksınız. İlkin ona local (yerel), female (kadın) ve old (yaşlı) olup olmadığını soracaksınız. Hayalet, bu sorulara göre başını evet anlamında öne ya da hayır anlamında yana sallayacak.

Hayalet, yerel, erkek ve 60 yaşın üzerinde olduğunu söylüyor. Tüm sorulardan sonra, o da ne? Bu gerçek bir hayalet mi? Bir anda ortadan yok olacak. Pencereden garip giyimli birini görecek Nigel ve fotoğrafını çekecek. Kulübenden gelişmiş hayalet cihazlarını alman gerekiyor.

İstasyon şefi kapıyı çalacak. Nigel, ona gerçek bir hayaletten söz edecek. İstasyon şefi şaşıracak ve Nigel'in hayal gördüğünü düşünecek. Aşağı in. İstasyon şefiyle konuşup oyunu yeniden oyna.

Ona erkek olup olmadığını sor. Başını sallayacak. (Yellenen kedi sesini duyuyor musun? Bu Mr. Tibbs olabilir mi? Midesi içinm ilaç vermiştik, hatırlayın) Ona kedisi olup olmadığını sorun. Başını sallayacak. Son sorundan sonra hayaleti tahmine diyoruz: Rhys Branwen!!! Bu oyunu da geçtik.

3. Şimdi siyah kedi kuyruğundaki pin oyununu oynayalım. İstasyon şefiyle konuşun. Yapmanız gereken, el işaretiyle imlecin birleştiği yerde kedinin kuyruğuna tıklamak.

Madem oyunlardan girdik, Morgan'ın yanına gidin. Solda elma oyunu var. Amaç, suya düşen elmaları daha düşer düşmez tıklayarak saat dolmadan önce toplamak. Bu oyunda çeşitli kuponlar kazanacaksınız. Bir de hamburger ya da başka bir yiyecek kuponu kazanacaksınız ki kulübemizin ordaki büfeden bir hamburger alıp kızlar tuvaletinin önündeki sarhoş adama verelim ve Rhys ile konuşabilelim. Unutmadan. DJ Request kuponu çıkarsa discoda DJ'den özel bir şarkı isteyip dans edebiliyoruz.

Şimdi The Bear'dan kulübenize doğru yürüyün ve büfeden kuonlar karşılığı yiyecek alın. Sonra kulübenize gdoğru gidin. Anahtarı kullanarak kapıyı açın. Mutfaktan gece görüş kameranızı alın. Salona dönün ve merdivenlerden yukarı çıkarak yatak odasına gelin. Önce yatağınızı kontrol edin. Yastığınızın altında bulunan Ghost-Hunter dergisini ve baykuşu inceleyin. Yatağın altındaki çekmeceden EMF cihazını alın. Sandalyenin olduğu masaya gelin ve analog ses kayıt cihazını alın. Panodaki resimleri inceleyin. Bunlar, sizin oyunun ilk sürümündeki maceralarınız. Yandaki dolabı açın ve sırt çantasından dijital kameranızı alın. Bu arada Saxton'la ilgili kartpostalları inceleyebilirsiniz.

Liman kulübesinden ayrılıp The Bear'a dönün. Şimdi Nanny Noah ile konuşun. Ona oda #2de gördüğünüz hayaletten bahsedin. Onunla diyalog kutusundaki tüm konuşmaları yapın. En sonunda onunla psikometri oyununu oynayın. Bu oyunun amacı, belirli objelerle resimdeki kişileri eşleştirmek. Her oyunda resimler ve objeler farklı gelecek. Şu şekilde eşleştirin;

Broş --> Saçları süslü Emily Travers'e.
Çatal biçimli diyapon (akort çatalı) --> Rahibe.
Fare Kapanı --> Genç kıza.
Haç sembolü olan eski para --> Başında denizci kasketi olan hafif yırtık fotoğraftaki olan adama.
Kalem --> Bowling şapkalı Alister Farleigh'e.
Kaşık --> İlk oyundan tanıdığımız elini beline atmış olan Katherine Karswell'e.
Makas --> Parçalanmış resimdeki kadın Christina Molina'a.
Meggezones yazan ilaç --> Oraklı William Ager'e.
Pipo--> Resimde pipo tüttüren Old Willy'e.
Pusula --> Sırtı bize dönük olan Profesör Hardacre'ye.

Şimdi Morgan'ın yanına gidin. O artık meşgul değil. Onunla konuşun. İlk seçenekte peynir yiyoruz. Vauscer kuponunuz varsa, ondan bir alıyoruz. Discoya gidin. DJ Request kuponunuz varsa bunu DJ'ye uzatın ve özel müzikle dans edin. Çıkışta sarhoş adamın yanına morghan gelecek ve ona birşeyler söyleyecek. Sarhoş adama envanterinizdeki hamburgeri verin.

Morgan'ın yanına dönün ve konuşmanıza devam edin. Ona hangi içeceklerin olduğunu sorun. Bir tanesini seçip için. Konuşmaya devam edin. Morgan'a bir iyilik yapacaksınız. Onunla mutfakta özel konuşacaksınız. Son olarak Lucy ile konuşmak istediğinizi söyleyin.

Lucy'nin çalıştığı mutfağa gireceksiniz. Onunla konuşmadan önce etraftaki nesneleri inceleyin. Çalışma çizelgesise ve Lucy'nin ne zaman boş olduğuna bakın. Panonun altından bir yumurta alın. (Bu yumurtaları size yumurta fırlatan çocuklar üzerinde kullanabilirsiniz.) Soldaki rafı inceleyin ve ordaki tavayı alın. Pişen yemeği inceleyin. Son olarak Lucy ile konuşun.

The Bear'dan çıkın ve sağa doğru ilerleyin. Hayaleti gördüğümüz yere gideceğiz. Oradan sola kıvrılın ve sonra da sağa. Balık istifleriyle dolu sandıkları gördünüz mü? Bu alanda ses kayıt edicisini kullanın. Yuvarlak bir imleç gelecek. İmleci teybin bütün ışıkları yeşile gelecek şekilde hareket ettin. Bütün ışıklar yanınca Nigel bir hayalet ses yakalayacak.

Sonra gece görüş cihazını kullanın. Zaman çizgisinde bir bozulma fark ettiniz. Üstteki resime tıklayıp önceden orda olmayan 5 nesneye zaman dolmadan tek tek tıklayın. Yanlış tıklarsanız yani başarısız olursanız resme tekrar tıklayın ve bu işlemi tekrarlayın. İşte hayaletimiz burda. Ona sorular sorun. Man-kel! Monkle! Morgan'ın atalarından biri olmalı.

Büfenin ve maske satıcısının olduğu yere dönün ve size yaptıkları şakanın intikamını almak için yumurtları onların üzerinde kullanın. The Bear'a dönün. Üst kata çıkın. Bir ses duyacaksınız. Private yazan kapının yanına gelin ve anahtar deliğinden gözetleyin. Hayaletimiz burda. Kapının sağındaki The Boss yazan diyafona tıklayın ve sesleri dinleyin. Geri dönün. Oda #2'yi gözetleyin. Morgan, hayalet oyununu oynuyor. Gözetleme bitince Morgan ve Rhys dışarı çıkacaklar. Morgan'la konuşun. Solda duvarda Morgan'ın soyağacını inceleyin.

Aşağı inin ve mutfakta Lucy ile konuşun. Raftan baharat rafını alın. Tavayı ocağa yerleştirin. Tavaya sol en üstteki kavanozdan defne yaprağı ve sol en alttaki kavanozdan da bir ğarça adaçayı atın. Karışımımız hazır. Üst kattaki Oda #2'ye geri dönün ve tavayı odaya yerleştirin. Odadaki kötü enerji kaybolacak.

Nigel, Lucy, Midnight Horror

Kapı vurukacak ve Lucy içeri girecek. Quaja tahtası yardımıyla hayaletle iletişim kurmaya çalışacaksınız. Bütün diyalogları kurun. Aşağıdaki şekilde soracaksınız:

Can you communicate with me? --> Yes.
I mean you no harm.
Can you tell me your name? --> W.G.
What year is it? --> 1785.
W. G.? --> Yes.
William? --> Yes.
Are you trapped here? --> Yes.
Did you live here? --> No.
Did something happen to you here? --> M U R D E R.

Seansın ardından kapı çalınacak ve Morgan, Lucy'i çağıracak. Odada EMF cihazını kullanın. Analog ses kayıt cihazını kullanın. Paranormal bir ses yakalayacaksınız. Kaydı envanterinizdeki hayalet dosyasından açıp dinleyin. Odanın her yerini gece görüş kamerası ile inceleyin. Kamerada koltuğun sağında beliren hayali rom şisesini inceleyin. Hayalet, öldüğünde sarhoştu ve rom içiyordu.

Aşağı inin. Polis, Morgan'la konuşuyor. Kızlar tuvaletinin kapısına gelin ve Rhys'le konuşun. Onu erkekler tuvaletindeki konuşan iki ilaç satıcısından kurtarmanız gerekiyor. Önce yüzünüzde maskeyi giydiğinizden emin olun. Sonra erkekler tuvaletine girin ve sağdaki şalterden ışığı kapatın. Adamlar sizi polis sanıp kaçacak. Rhys'le konuş. Sana teşekkür edecek.

Şimdi bara gidip Morgan'dan rom iste. En az hayalet kadar sarhoş olman gerekiyor ve hayaletin içtiği içkiden içmen gerekiyor. Bunu 3 kez yap. 3. kadehte artık zil-zurna sarhoş olacaksın.

Oturma odasına geç. Merdivenlerde William'ın hayaletini göreceksin. Üst kata çık ve Oda #2'ye gir. Tüm duvarlarda gece görüş kamerası kullan ve cinayet gecesi hakkında bilgi edinmeye çalış. Koltuğun sağında bir ranza belirecek, onu incele. Orda bir parşümen göreceksin. Nigel, otomatikman resmini çekecek.

Şimdi koltuğun solunu incele. Bir pistov belirecek. Cinayet silahı olabilir mi? Nigel, onun da resmini çekecek. Arkandaki duvara dön. İmleci hareket ettirip üzerindeki yazıyı oku:

KÖTÜ ADAM, CANIMI ALMAYA GELDİ! YALNIZ ÖLDÜM! PARAM VE BİR KARIM YOKTU!

Kapının sağındaki alanı incele. Kapı vurulacak. Sen gelenin Morgan olduğunu zannedeceksin. Oysa cinayet gecesi olup bitenleri duyacaksın. William, bu davetsiz ziyaretçiyi tanımıyor. En sonunda William, boğulur: Ben. Evleniyorum.

Pencerenin sol duvarındaki deliği incele. The Bear'dan ayrıl ve hayaletle ilk konuştuğumuz liman duvarına git. Gece görüş kamerasını kullan ve William'la konuş ve şu cümleleri kur.

— An intruder, a killer entered your room.

— You were strangled, you were garroted.

— A cold blooded murder, fast and brutal.

— You were to marry on the morrow.

"Odana bir katil girdi ve seni boğazlayarak öldürdü. Soğukkanlı bir ciayetti. Hızlı ve acınasızdı. Ertesi gün senin düğünün vardı."

Hidden inside? William'ın cesedi hala o odada olabilir mi? The Bear'a geri dön ve üst kata çık. Deliğin yanına tekrar var. Deliği tekrar incele. Odanın sağındaki masadan çekici al ve çekicin yardımıyla o delik olan bölgeyi kır. Şimdi o bölgeyi incele. William'ın cesediyle karşılaşacaksın. Cesedin yüzünü ve boynunu incele. Elinde tuttuğu nişanlısının resmi olan parşümene tıkla ve mousu aşağıda tutarak resmin tamamını gör.

Dışarı çık. Morgan'la konuş. Liman duvarına geri dön. William'ın çizimini kullan. Nişanlısı Jennifer belirecek ve ikisi de gidecek. William'ın ruhu artık özgür.

Havai filekler patlıyor. Cadılar bayramı yarışmasının açıklanma saati geldi. The Bear'a otomatikman döneceksin. Oyundaki 3 yarışta iyi performans sergilediysen 1. olacaksın. Lucy ile dansın ardından oyun sona erecek.

Akhenaton'un Diğer Yazıları ❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52739965 ziyaretçi (134026381 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler