The Lost Crown (Tam Cözüm) 5
 
The Lost Crown

The Lost Crown (Tam Çözüm)

Makale: Akhenaton

5. Gün

Ertesi sabah. Nigel, hala şaşkın şakın küreye bakmaktadır. Kapının altından atılan gazete ve 3. imzasız mektubu oku. Mektubun altında bu kez E.G. imzası var. E.G. kim? Kulübeden çık. Yağmur yağıyor ve polis arabalarının sireni duyuluyor. Sağa doğru ilerle. Nanny Noah'ın köpeğini sesini duyacaksın. Sahile git. Merdivenlerden inince sola dön. Mağaranın girişinden Profesör Hardacre'ye seslen. Profesör yok. Yoksa dün gece kürede gördüklerin gerçek miydi?! Hardacre, gerçekten de öldürüldü mü? Saxon yeraltı tüneline git. Martello Kulesi'ne doğru ilerle. Bir polis memuru göreceksin. Onunla konuşmayı dene. Bir soruşturma olduğunu, buradan uzaklaşmanı söyleyecek. Tünel tabelasının olduğu yere geri dön ve bu kez sağa doğru ilerle. Her yerde polis bantları var. Nanny'nin köpeği George havlıyor. Sağa doğru tekrar devam et. Nanny Noah, köpeği ve başka bir polis memuru...Nanny Noah'la konuş. O, seni tanımadığını söyleyecek. Tekrar konuşmayı dene. O, senin yanından uzaklaşmanı isteyip duruyor. Neler oluyor?! Polisle konuş. Alex'le konuş. Profesör Hardacre'nin gerçekten de öldürülmüş olduğunu gör. İstasyona git ve İstasyon şefi'yle konuşmayı dene. Senin derhal buradan ayrılmanı isteyecek. Müzeye git ve Profesör Oogle ile konuşmaya çalış. O, seni duymazlıktan gelecek. Sahil yolu tabelasından Bob Tawny'nin demir atölyesine git ve onunla da konuşmaya çalış. Nafile. Bütün kasaba halkı sanki elbirliği edip sizi göz ardı etmiş. Dönüşte telefon kulübesine gir ve telefon numarasını yazdığın notu kullanarak cinayet masasını ara ve müzedeki iskeletin Alistair Farleig'e ait olduğunu ihbar et. (Maden ocağındaki günlüğünde okumuştuk.) Aliastar'ın ruhu artık özgür.

Yazlık kulübenin kapısına dön. Sola doğru ilerle ve Lucy ile konuşup sana yardım etmesi için onu ikna etmeye çalış.

The Bear'a git. Herkes oraya toplanmış. Polise neler olduğunu sor. San mektupları gönderen E.G.'nin antika dükkanının sahibi E. Gruel olduğunu öğren. Gruel, Morgan'ın kedisini çalmaya çalışırken yakalanmış. Jemima adlı kuklasının ateşte yanışını seyret. Son olarak Alex'le tekrar konuşacaksın.

Otomatikman yeraltı geçidinin girişine döneceksin. Sağa doğru ilerle. Tekrar sağa ilerle. Tekrar sağa ilerle. Sağ üst yönünde ilerle. Polisin arkasında duran cinayet mahalline göz at. Delil B olan şapkayı incele. Delil A olan botları incele ve bir resim çek. Sola dön. Şimdi de sol alt yönüne ilerle. Yaşam Çanı'nın bulunduğu yere geldin. Tekrar sol alt yönünde ilerle. Yerdeki ayak izini incele. Az önce çektiğin ayak izi resmini yerdeki izin üstüne koy ve birbiriyle aynı mı diye karşılaştır. İyk! Arkanda Hardacre'nin hayaletini göreceksin. Eliyle işaret ettiği yeri incele. İşte taç burada. Tacı al.

Otomatik olarak limana, Lucy'nin yanına geleceksin. Onunla tekrar konuşmaya çalış. Sonunda bu gece sana yardım etmek için söz verdi.

Otomatik olarak kulübeye gireceksin. Bu kez tacı daha güvenli bir yere saklamalısın. Koridorun sonuna git ve bodruma gir. Kasaya yaklaş ve güvenlik şifresini tekrar gir: 3418. Değirmen sembolüne basıp kasayı aç. Tacı kitabın üstüne yerleştir ve kasayı kapat. Elektrikler birden sönecek ve bir ışık belirecek. Yerdeki karanlık suya bak. Yerdeki kağıdı al ve oku. Christina, sana yardım ediyor gibi. Yukarı çık. Ama yine bir bedendışı deneyim yaşıyorsun. Christina'nın ağlama sesini duyacaksın.

Şimdi Christina'nın mektupta belirttiği sırada merdiven sembollerini tıklayıp bir kere üzerindeki düğmeye basacaksın.

1. Düğme: Balkona çık ve tırabzanın üstündeki yel değirmenini bul ve bir kez sembole tıkla.

2. Düğme: Oturma odasına in. Koridora giden kapının üstündeki yel değirmeni sembolünü bul ve bir kez sembole tıkla.

3. Düğme: Yine oturma odasında, merdivenlerin başındaki tırabzanda değirmen sembolünü bul ve bir kez sembole tıkla.

4. Düğme: Koridora git ve banyonun kapısının üzerindeki değirmen sembolünü bul ve bir kez sembole tıkla.

Bir kapı gıcırtısı duyacaksın. Mutfağa git. Sol üstteki kilitli dolabın açıldığını gör. İçerde Christina'nın Günlüğü'nü al ve oku. Günlüğü okuduktan sonra Christina'ya onu Eduardo'nun zehirlemediğini, onun masum olduğunu söyleyeceksin. Christina ve Eduardo'nun ruhları artık özgür. Bedendışı deneyimin burada sona erecek.

Kapı çalıyor. Salona dön ve kapıyı aç. Gelen Lucy. Onu içeri al ve konuşun. Telefon çalacak. Telefonu aç. Mr. Hadden, Lucy ile konuşmak istiyor. Telefonu Lucy alacak ve Hadden'le o konuşacak.

Yatak odasına git. Lucy kameradan seni izliyor. Onunla konuş. Lucy, paranormal bir aktivite algıladı. Gardırop, kendiliğinden açılacak. Çekmeceler ve gardırobun kapakları açılıp açılıp kapanmaya başlayacak. Hayaletler, odayı dolduracak. Hepsi de Hardacre'ye ait. Koridorun sonunda bodruma giren ve Hardacre'ye benzeyen hayaletleri izle. Nigel, Hardacre'nin peşinden bodruma girecek. Kasadan çıkan ışığı izle. Kasayı incele. Taç, havada dönüyor. Ortalık yine ışık kaplayacak ve oyunun final bölümü. Lucy, Nigel'i "Nefes al! Nefes al!" diyerek kendine getirmeye çalışıyor. Ganwulf, demir maskesinin ardında tekrar konuşacak.

Tekrar tacı aldığın yere döndün. Tüm Saxon şehir halkı burada. Her birinin üzerine tıkla. Sonra mezarın üstüne tıklayıp ışık parladığında tacı mezara geri koy. Nigel, "Bu benim hatam!" diye bağıracak. Sonra tekrar ortalık ışıkla aydınlanacak.

Finalde Nigel ile Lucy'nin veda sahnesini izle.

1. Gün2. Gün3. Gün4. Gün5. Gün ❯

Akhenaton'un Diğer Yazıları ❯❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52739876 ziyaretçi (134025888 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler