UFO Gercegi
 
Ufo Gerçeği

UFo's

UFO, UFO'lar, ufolar, uzay gemileri

UFO Gerçeği

UFO (Unidentified Flying Objects); yâni Türkçe adıyla, "Tanımlanamayan Uçan Cisimler". Yarım asırdan fazla bir süredir insanların en büyük merak konularından biri UFO'lar ve yeni bin yılda da en fazla ilgi odağı olacak gibi gözüküyorlar. Gerçek ya da değil; bir tek şey var ki o da UFO'ların güncelliğini hala ilk günkü gibi korumasıdır ve bu güncellik hiç bitmeyecek bir sürecin içinde varlığını sürdürecektir.

UFO Nedir

Bir çok fenomenlerde anlatıldığı üzere, bu tanımlanamayan uçan cisimler kimi zaman bir daire şeklinde, kimi zaman çok büyük boyutlarda bir elips ya da bir puro şeklinde görülmektedirler. Bir zamanlar hayal gücünün ve bilinçaltının insanlara bir oyunu olarak yorumlanan bu olgu, bugün inkar edilememektedir. Televizyon kameraları karşısında bilimselliği ve somut gerçekleri savunan ve bir adım geri basmayan, UFO olayını görmezlikten gelen bilim insanları, profesörler vb. Kişiler, televizyon kameraları stop düğmesine bastıkları andan itibaren de bu olguyu onaylayıcı bir tavır sergilemektedirler.

UFOAma son yıllarda kamuya açılan resmi dosyalar, hükümet bazındaki sözcülerin konuşmalarında UFO'larla alay ettiği dönemlerde bile konunun ne kadar ciddiye alınmış olduğunu göstermektedir. O dosyalar çok şey anlatmakta ve hem görgü tanıklarının, hem de bilinmeyen gök cisimlerinin radarda izleme olaylarının kayıtlarını içermektedir. Bu kayıtlarda askeri jetlerin UFO'ları kovalarken nasıl başarısız olduklarından tutunda, köylerdeki saman yığınlarının üstüne inenlere kadar bir dolu kanıt bulunmaktadır. Bu belgeler çeşitli tanımları içermektedir ve bu tanımlamalar da yanlış olmadığı gibi, hayal ürünü de değildir ve o cisimler dünyadaki hiçbir şeye de benzememektedir.

Bir de son zamanlarda en çok UFO'lar tarafından kaçırılma olaylarının öne çıktığı görülmekte, kişiler yaşadıkları bu olayları anlatabilmek için olmadık yollara başvurmakta ve inandırabilecek birilerini bulabilmek için amansız bir mücadele vermektedirler. Kaçırılma konusu, daha az somut kanıt sunan bir konudur ve araştırmacılara göre, gerçek fiziksel anomalilere dayalı psikolojik olgulardır.

UFO ZİYARETLERİ

İlk Ziyaretler

Birçok yorumcu modern UFO çağının 1947'ler de başladığını iddia etmektedirler ama, asıl çağın başlama tarihi 1880'de, sanayi devriminin doruğuna ulaşılırken başlamıştır.

UFO

Aslında olayın özüne inecek olursak, UFO'lar çok daha uzun süredir etrafımızda dönüp durmaktadırlar. Günümüzde bazı Kutsal Kitap alıntıları, kimi satırlar doğaüstü varlıkların uçurduğu cisimlere atıflarla doludur. 1880'den 1. Dünya Savaşına kadar olan bölüm ise, bu olgunun en açık seçik örneklerini gözler önüne sermektedir.

Ufo Trees16 Mart 1880 akşamı, çok büyük bir pervaneye sahip, puro biçiminde bir hava taşıtı New Mexico'da üç kişi tarafından gözlemlenir. Bu üç tanık, hava taşıtındaki insanların bilmedikleri bir dili konuştuklarını, gülerek kendilerine seslendiklerini ve on kişi olduklarını belirtmişlerdir. Hatta bu kişiler gemideki kişilerin davranışlarını sarhoş davranışlarına benzetmişler ve gemiden aşağı onlara, birinin üzerinde uzak doğu yazısına benzer bir yazı olan ipek ya da saten benzeri bir kağıt, birine güzel bir çiçek ve diğerine de acayip bir işçilik ürünü olan fincan atmışlar. Hava taşıtından atılan bu nesneler hemen o üç kişi tarafından alınmış ve bir depoda diğer insanlara teşhir edilmiş. Aradan birkaç saat geçmeden depoya gelen bir yabancı eşyaları incelemiş ve onların Asya kökenli mallar olduğunu, kendisinin de bu tip şeylerin koleksiyoncusu olduğunu belirterek bayağı yüksek sayılabilecek bir meblağı depo görevlisine vererek eşyaları satın almış ve ortadan kaybolmuştur. Bu tip yaklaşımlar yaşanan cisimli UFO olaylarından sonra hep olagelmiştir. Günümüzde bu tip insanlara giyim şekillerinden dolayı “Siyahlı Adam” denilmektedir.

Daha sonraları buna benzer olaylar çeşitli tarihlerde gelişmiştir.

gizli

İkinci Ziyaret Döneminin Başlaması

1880'den 1947'ye kadar olan sürede yaşananlar, 47 ve sonrasında adeta istila halini almıştır. Kayıtlara geçen ve geçmeyen binlerce yaşandığı iddia edilen olaylar, çok kabarık bir arşivi de beraberinde getirmiştir.

1947'nin 24 Haziran günü ABD'nin Washington Eyaleti pırıl pırıl bir gün yaşamaktaydı. Bu havanın temizliği ve berraklığı Cascade Dağlarını daha bir güzel hale getiriyordu.

Otuz iki yaşında bir iş adamı olan Kenneth Arnold, aynı zamanda da dört bin saati aşkın bir uçuş tecrübesine sahip olan bir pilottu. Arnold, aynı zamanda tek motorlu bir Callier marka uçağa da sahipti. Bulana 5000 $ ödül vaat edilen deniz piyadelerine ait bir uçağı aramak için o gün gökyüzündeydi. Arnold' un uçağı dağ uçuşları için tasarlandığından, bu tip uçuşlar için de ideal bir araçtı. Arnold, düşen Curtiss C-46 komando nakliye uçağını aramaya başladı. Uçak dağlarda bir yerlerde kaybolmuştu ve o güne kadar da bulunamamıştı. Arnold da o uçağı bulamadı ama; başka bir şey buldu, daha doğrusu, o şey gelip onu buldu!

Arnold dağın üzerinde dönüş yaparken, son derece parlak bir ışık, uçağının yüzeyini aydınlatınca şaşırır kalır. Önce yaklaşmakta olan başka bir uçağa çarpmakta olduğunu düşündü ve telaşla o uçağı yaklaşık otuz saniye boyunca aradı, kendini çarpışmadan korumaya çalıştı. Gerçekten de bir uçak gördü! Bu, bir DC-4'tü ve Arnold, onun San Francisco Seattle tarifeli seferini yapan uçak olduğuna karar verdi. Ama iskele tarafında ve gerideydi ve de o ışık oyununu onun yaptığı düşünülemezdi.

Bunları düşünürken, bir ışık daha çaktı, bu sefer Arnold ışığın tam nereden geldiğini saptayabildi. O tarafa, o çizgiye doğru yöneldiğinde, şaşkınlıktan ağzı bir karış açık kalmıştı. Doruğun üzerinde inanılmaz hızla formasyon uçuşu yapan bir grup çok parlak cisimler görüyordu.

Aralarındaki mesafe yaklaşık yüz mil civarındaydı ama, onları tam olarak göremiyordu ancak cisimler kendisine doğru yaklaşmaktaydılar. Arnold, son saniyeye kadar onları formasyon uçuşu yapmakta olan jetler olduğunu zannediyordu ve dokuz adet olduklarını görebildi. Çapraz bir dizilişle yaklaşıyorlardı ve formasyonlarında ilk dördünün arasındaki uzaklıklar eşit, sonraki beşli grup ise daha seyrekti. Fakat Arnold'un fark ettiği yalnızca bu değildi, daha tatsız bir durum daha fark etmişti bu da yaklaşan uçakların hiç birinin kuyruğu yoktu ve çok değişik bir formasyonda uçuyorlardı. En öndeki diğerlerinden daha üstte ve sanki rüzgarda savrulan uçurtmalar gibi ya da su üstündeki hız tekneleri gibi daha doğru bir ifade ile bir kaz sürüsünün uçuşu gibi bir formasyon almışlardı.

UfoBu uçakların etkileyici bir başka özellikleri de, ikide bir kanatlarını eğmeleri ve yüzeylerinden o mavimsi beyaz ışığı fışkırtarak uçmalarıydı, Arnold'a göre! Arnold, ilk başlarda o ışığın onlardan geldiğini düşünememiş, kanatların pırıl pırıl cilalı yüzünde güneşin yansıması olarak yorumlamıştı. Arnold'a göre uçuşun yönü hiç değişmiyor, ama cisimler tek tek dağ doruklarının arkasına girip girip çıkıyor, bazılarının önünde, bazılarının ise arkasında uçuyorlardı. Dokuzu birden gözden kaybolduğunda, Arnold'un kafası iyice karışmış, Hava Kuvvetlerinin bir teknolojik mucize yarattığını düşünmüştü. Bundan sonra ne yaptığı işe ne de 5000$'a konsantre olamıyordu, bir an evvel aşağıya inip gördüklerini arkadaşlarına anlatmalıydı.

Arnold, Tarihe Geçiyor

Arnold iniş yaptıktan sonra, bu garip olayı arkadaşlarına anlattı ve aralarında saatler süren bir durum muhakemesi yaptılar. Fakat herhangi bir sonuca varmaları imkansızdı ve olay daha yüksek makamlara intikal etti ve iş gazetelere kadar yansıdı ve bir ajans haberinde olayı ABD'nin her yerindeki insanlar öğrenmişti. Arnold'un inanılır ve güvenilir bir insan olması, olayı daha cazip bir hale getirmiş ve herkes tarafından konuşulur olmuştu.

Arnold'un yaptığı tariflerde, gördüğü cisimlerden ”Suyun üzerinden ileriye doğru fırlattığınız bir tabak nasıl uçarsa öyle uçuyorlardı.” şeklindeki ifadesinden “uçan daire” tabiri da doğmuş oluyordu.

Olay tüm dünyadaki basının hayal gücünü bir anda esir almış, normal olmayan olaylarının hazırlıksız kurbanlarından pek çoğu gibi, Arnold da istemeyerek bir basın gösterisi başlatmıştır. Böylelikle de bu olayın kahramanı olarak tarih sayfalarındaki yerini de alır.

FBI, Etkilenmiyor

Bu olayın yankıları sürerken FBI ajanlarından birisi Arnold'un görmüş olduklarının gerçek olduğu tezini savunur ve bu kişinin yalan söyleyerek kazanacaklarının kaybedeceklerinden daha az olacağına ve böyle bir yalan konuşmaya ihtiyacı olmadığını savunmuştu.

Daha sonra, 22 Mart 1950' de FBI'dan Guy Hottel, patronu J. Edgar Hoover'a, “Uçan Daireler” başlıklı yolladığı garip bir yazıda şunlardan bahseder:

“Bir Hava Kuvvetleri araştırmacısı, uçan daireler diye bilinen şeylerden üçünün New Mexico'da ele geçtiğini söylemiştir. Bunların yuvarlak biçimde olduğu, ortalarının biraz yüksek olduğu, ortalarının biraz yüksek olduğu, çaplarının yaklaşık 50 feet civarında olduğu belirtilmiştir. Her birinin içinde, insan biçiminde, ama boyları yalnızca 1 metre olan, çok ince metalik giysiler giymiş üçer ceset bulunmuştur. Bu cisimlerin New Mexico'da bulunmasının, hükümetin o yörede çok güçlü bir radar tesisine sahip olmasından, bu radarın uçan dairelerin kontrol mekanizmasını etkilemesinden ötürü olduğu sanılmaktadır.”

Bu kadar olağanüstü bir haberin nedense FBI hiyerarşisi tarafından pek de ciddiye alınmadığı söylenebilir.

Garip olan; böyle bir olayın o tarihlerde ki kurgubilim film yapımlarının henüz o düzeyde olmadığı, dolayısıyla da UFO'ların düşmesi konularına atıfta bulunulamayacağı savı kuvvetlidir. Ama ondan sonra, Amerika'da insan kaçıran UFO raporlarında bu yaratıklar bir standart oluşturdu. Söz konusu yazı gizlice yollandığı sıralarda, dünyanın ilk UFO kitabı olan Uçan Daireler Gerçektir adlı kitap piyasaya sürüleli henüz bir iki hafta olmuştu. Bu kitabın yazarı olan eski bir deniz piyade subayı Donald Keyhoe, kitabında olayın örtbas edilmekte olduğuna dair suçlamalarda bulunmuş ve büyük sansasyon yaratmıştı.

Roswell Olayı

Olay New Mexico'nun Roswell bölgesinde 1947 yılının 4 Temmuz saat 23:30 sıralarında cereyan eder. Bu tarihte William Mc. Brazel adlı bir çiftçinin arazisinde bir UFO yere çakılır. Brazel, UFO'dan etrafa dağılan parçaları görünce olayı yetkililer haber verme ihtiyacı hissediyor ve 5 Temmuz 1947 günü askeri yetkililer inceleme için bölgeye geliyorlar, bölgeyi de ziyaretçilere kapatarak uzay cismine ve içinde bulunduğu iddia edilen cesetlere el koyuyorlar.

UFO

UFOÇiftçi Brazel, aynı gün arazisinde aynı cisme ait bir iki kalıntının daha olduğunu tespit eder. Brazel, bulduğu o kalıntıları da alarak ertesi gün, Roswell kentine gider ve yetkililer, kendisinden o parçaları da teslim alırlar. Brazel'in bulduğu parçalarla ilgili yerel bir gazete de çıkan haber üzerine yetkililer olayı yalanlayarak, kalıntıların düşen bir meteoroloji balonuna ait olduğunu açıklarlar. Amerikan hükümeti olayı basından ve halktan gizlemeye kararlıydı ve cesetlerle birlikte UFO'dan geriye kalanları bir üsse taşıdılar. Yıllar sonra o zamanlar orduda görevli olan kameraman Jack Barnett, tüm çevreleri ayağa kaldıran açıklamasında, cesetlere otopsi yapıldığını ve kendisinin de bu olayı kare kare kamerayla tespit ettiğini açıkladı. Bu kayıt yaklaşık 90 dakikalık olup, belki de dünyanın en büyük sırlarını gizliyordu. Tabi ki bu film, hükümet politikası gereği yıllar boyu açığa çıkarılmadı, gizli tutuldu. Hatta bazı iddialara göre dönemin başkanı Truman da otopside hazır bulunmuştur.

Fakat kameraman Barnett o kadar da saf biri değildi ve filmin bir kopyasını da kendine çıkarmayı bilmişti. Daha sonra İngiliz gazeteci ve televizyon yapımcısı Ray Santilli yüklüce bir miktar karşılığında filmi satın aldı. Bundan sonra da dünya basınını ayağa kaldıran uzaylı varlık otopsisi yavaş yavaş dış dünyaya açılmaya başladı.

Diğer UFO Ziyaretleri

Yıl: 1994 Yer: Meksika/Tepetzlan

Carlos Diaz, 1977'den beri dünya dışı canlılarla ilişki kurduğunu iddia ediyor, ama onların nereden geldikleri hakkında bir açıklama da yapmıyordu, ya da yapamıyordu. Ancak bir konuşması sırasında, onların araçlarına bindirildiğini ve dünyanın içine doğru götürüldüğünü, orada muhteşem çiçek bahçelerinin bulunduğunu, ilahi bir müziğin çalındığını ve dünyanın her tarafından getirilen yaşam türlerinin dolaştığını belirtti. Dünyadışı canlılar, dünya yüzündeki yaşam türlerini korumaya çalışarak, azalan türleri yeniliyorlar ve en büyük korkuları insanların gezegenin yüzeyini yok etmesi. Diaz, belki de UFO literatürünün en ilginç örneklerinden çünkü reklamını yapmıyor ve doğru ya da yanlış bildiklerini açıklamaktan kaçınıyordu.

UfoUFO'lar tarafından kaçırıldığını iddia edenlerin en ünlüsü, hiç şüphe yok ki Yazar Whitley Strieber'dir. Strieber, aynı zamanda Comunion'un ve Breakthrouhg'un yazarıdır. Strieber, gördüğü en otantik dünya dışı canlı görüntüsünün kendisine yollanan bir fotoğraf olduğunu iddia etmekte ve şunları söylemektedir: “Anatomik yapıları mükemmel. Büyük siyah gözler onların yüz yüze etki gücünün yüksekliğini ve düşünce yansıtma yetilerini gösteriyor. Bu fotoğraf bana İngiltere'den yollandı, yollayan Andy isimli birisi, ama maalesef açık kimliğini bilmediğimiz için bir telif hakkı uygulayamadık. Doğru ya da yanlış ya da sahte ama son derece otantik ve inanıyorum ki griler gecenin bir yarısında karşımıza çıktıklarında korkmayalım diye kendilerini bize alıştırıyorlar.”

Şimdi okuyacaklarınız, Disney UFO Gerçeğini Açıkladı başlığı altında Fenomen'in 15 Eylül 1997 tarihli 19. sayısından aynen aktarılmıştır.

Ufo Photo18-19 Mart 1995' te, Disney Şirketi hiçbir ön duyuruda bulunmadan kendi TV kanalında, bir UFO belgeseli yayınladı, alışılmış ön anonslar yapılmadan yayın beş eyalete (Connecticut, Tennessee, Alabama, Florida ve California) yapıldı. Belgesel inanılmazdı; Yayının hemen öncesinde Disney' in en üst düzeyinden Michael Eisner, ekrana gelerek şaşırtıcı bir açıklamada bulundu; “İnsanoğlu, tarihinin en önemli olayının tam ortasındadır; diğer gezegenlerdeki zeki yaşamla kurulan gerçek bir ilişkiden söz ediyorum. Uzak galaksilerdeki zeki yaşamın temsilcileri şimdi insan ırkı ile açık bir ilişki kurmanın gayreti içindeler ve biz bu akşam sizlere bu olayı göstereceğiz. Bizim algılarımızın çok ötesindeki sınırsızlıklarda varolan zeki varlıklar, insanlığın Galaktik birliğe katılması için işaret veriyorlar, bu harika bir çağrı ama aynı zamanda da korkutucu. Uzaylıların araçları dalgalar halinde geliyor ve son birkaç yıl gösterge olarak kabul edilirse, Dünya planeti gözlem deneyinin zirvesine ulaşacak. 1947 yılının başlarında canlı yaratıklar tarafından yönetilen dev uzay gemileri dünyaya ulaştılar; onların fizik düzeyi Galaktik yolculuklara izin veriyor ve dünyanın atmosferinde inanılmaz bir hızla uçabiliyorlar. Bir ve birden fazla uzay aracı dünyada kaza yapmıştır ve bu olaylar ABD Askeri Araştırmaları nedeniyle örtbas edilmektedir. Roswell olayı gerçektir ve üç dünya dışı canlı orada kazadan kurtulamamıştır. Enkaz ve ölü uzaylılar özel bir soruşturma komitesinin çalışması sonucunda gizli bir yere taşındılar; operasyona ‘Majestik 12' adı verilmiş ve organizasyon bizzat Başkan Truman'ın emriyle gerçekleşmişti ve bundan sonra hükümet kesin bir bilgi vermeme kampanyasını başlattı.

Tüm hükümetler kendi otorite anlayışları içersinde hareket ediyorlar ama dünya dışı canlılarla ilişki saf dinamitle oynamak anlamına gelmektedir. Başkan Jimmy Carter, ofisinin ABD Başkanlığı olduğunu sanıyordu, ekibi ise uzaylılarla ilişkinin resmen açıklanmasının yararlı olduğuna inanıyor ve gayret gösteriyordu. Bir iç Hükümet belgesinde betimlendiği gibi, bazı güvenlik sırları Beyaz Saray' ın hukuki varlığının dışındadır. 1975 yılı Kasım ayında, hemen her Stratejik Hava Komutanlığı üssü UFO'lar tarafından ziyaret edildi. Hükümet kaynaklı eğilimler, askeri ve bilimsel yöneticilerin yarım yüzyıldır süren dünyalılarla uzaylıların ilişkisini açıklayan resmi belgelerin artık açıklanmasının istendiğini gösteriyor. İstatistikler gösteriyor ki, önümüzdeki beş yıl içinde çok büyük bir olasılıkla dünya dışı ilişkilerle karşılaşacaksınız. Bir çok Amerikalı dünya dışı uzay araçlarına binerek, yenilikleri keşfetmekten büyük mutluluk duyacaktır.

Eisner' in inanılmaz açıklaması tüm uygar ülkelerde büyük şok yarattı çünkü Disney bugüne kadar saygınlığını hiç azaltmadan koruyabilmiş nadir kuruluşlardan biriydi ve çizgi-filmlerin ötesinde dünyanın en ciddi ekonomi tröstleri listesinin ilk satırlarındaydı. Bazı UFO araştırmacıları Disney Belgeseli'nin gizli bir deney olduğunu düşünüyorlar, bu şekilde toplumun tepkisi ölçülüyor ve UFO Gerçeğinin resmen açıklanmasıyla patlayacak devrime kitlelerin uyum yeteneği araştırılıyor.

Ve Aldatmacalar

Bugüne kadar dünya basınında ve halk arasında UFO'larla ilgili bir çok fenomen ortaya atılmıştır. Bunların bir kısmı doğru olsa da bir kısmı gerçek değildir. UFO olayında da, gerçek anlamda bilinemeyen her olayda olduğu gibi, aldatmacalar düzenlenilmesi mümkün olabilmektedir.

Kaynaklar

[1] zamandayolculuk

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Aligurses, 31.12.2017, 08:15 (UTC):
2017 6 ayın 12 sinde sabaha karşı sabah 04:37 nde gökyüznde garip cisim gordum . beyazdı parlıyordu yuvarlık şekilndedi ve uzaya kadar kayboldu

Yorumu gönderen: ., 23.02.2017, 21:44 (UTC):
burak hangisi olduğunu nasıl anlayacağız?

Yorumu gönderen: burak , 01.02.2017, 20:40 (UTC):
tc burak gonulalan yazin faceye ekleyin bilmek istediklerinizi anlatiyim ve uzaylilar gercekten varlar suan dunya nifusunun 2 kati olduklarini tahmin ediyoruz kimi irk yer altinda kimi ise denizin icinde olan uslerinde yasarlar

Yorumu gönderen: ..., 19.12.2016, 17:34 (UTC):
Ne zaman gördün? Ve gördüğünün ufo olduğunu nasıl anladın?

Yorumu gönderen: Cemal, 11.12.2016, 21:11 (UTC):
arkadaslar bende gördüm

Yorumu gönderen: ..., 25.10.2016, 16:51 (UTC):
ceren aksoy o videolara nasıl ulaşabiliriz?

Yorumu gönderen: Ceren Aksoy, 17.08.2016, 13:07 (UTC):
Ben şahsen kendim gözlerimle ufo gördüm Hayatımda hic unutmayacağım bir anıydı ilk gördüğümde uçak sanmıştım havada uvarak yanıma geldi ve bana yukarıdan kağıt benzer birsey attı tam yakalayavakken egildigimde kağıtin yerde olmadığını gördüm. Doğruldum ve havaya baktim ve ufo nun havadadaha olmadığını gördüm ve kafayı yemiscesine ne olduğunu anlamaya çalıştim elimde kamera kayıtları var kayitlari bir bloga verdim oradan gorebilirsinz gormek isteyenler > teknobilim . org gitsinler.

Yorumu gönderen: kelebek, 06.08.2016, 21:35 (UTC):
Elinde video olan arkadaşlar bir şekilde bizimle paylaşabilirler mi acaba?
Ve canlı şahit olanlar lütfen o anlarını bize anlatsın.
Son olarak uzaylı diye isimlendirdiğimiz yaratıklar sizce iri gözlü koca kafalı yeşil yaratıklar mı? Yoksa bizim gibi insanlar mı?

Yorumu gönderen: Isim, 28.06.2016, 21:34 (UTC):
Ufolar yuvarlaktir nedeni cern deki gibi protonlari carpistirarak enerji elde ederler .gemilerinin icinde kendi yer cekimi var disinda ise cekimsizlik var .seyahatler isinlanmayla oluyor .navigasyonlar gibi (frekan takip )sinyaleri var ve yollarini böyle buluyorlar .onlarin zaman dilimleri farkli .

Yorumu gönderen: ferhat, 21.05.2016, 13:36 (UTC):
Öncelikle ufolara inanıyorum çünkü 2009 dan bu yana 25 defa görmüşümdür.Son 3 senedir daha çok bakıyorum ve elim 3 tane video var biri bayağı belli oluyor bu yaz görmeyi çok istiyorum kaliteli bir kamera ile çekmeyi düşünüyorum.Çevremdeki herkese canlı gösteriyorum onlar yıldız vb. deyip inanası gelmiyor ama bence gerçek elimizdeki teknolojiye göre aniden ortadan kaybolan bir uçan cisim icat edilmedi.

Yorumu gönderen: uzayli, 14.05.2016, 11:00 (UTC):
kedi dir o kedi

Yorumu gönderen: ali, 30.12.2015, 14:25 (UTC):
ufo(tanımlanamayan uçan cisim) vardır. ama gezegenimize başka gezegenlerden gelmiş değildir. iyice araştırılırsa dünya dışı varlıkların hepsinin düzmece olduğu anlaşılır. Ufolar ise Amerikanın Bölge 51 de ürettiği teknolojilerdir. gördüğünüz resimlere dikkatli bakarsıanız ufolarda gelişen teknoloji ile birlikte gelişiyor. yıldızlar arası yolculuk yapabilecek bir teknolojinin zaten gelişimin son safhasında olması beklenir. bu da açıkça gösteriyor ki tüm o ufo resimlerindeki araçlar dünya yapımı. Nicola Tesla yı ve Teslanın ölmeden önceki notlarından sonra Amerikanın deneylerini biraz araştırın o teknolojileri biraz daha iyi anlarsınız.Sağlıcakla...

Yorumu gönderen: BEKIR, 07.10.2015, 23:38 (UTC):
Arkadaslar kafami kurcaliyan bazi seyler var mesala niye Hitler daire seklinde ucak yapip ucus denemeleri yapti ve degisik hafif ama saglam metal elde etmek icin ugrasti
bilgisayarlar nasil meydana cikti Avrupada her aracta bulunmasi zorunlu olan bir tarafi sicak tutan ters tarafi soguk tutan kaza örtüsünü kim buldu daha bunun gibi onlarca seyler hic bir sey yoktan var olmaz ben inaniyorum bilim adamlari gördükleri seylerin ne oldugunu anladikca yeni seyler icat ediyorlar ben 63 yasindayim istanbul üniversitesinin yaptigi televizyon deneme yayinlarini magaza vitrinlerinden seyrederken bu günleri hayal bile edemezdik

Yorumu gönderen: Bekir, 07.10.2015, 22:12 (UTC):
Arkadaslar ben 12 yaslarindaykan babaannem sanin kafan calisiyor bana cocukken kimse inanmadi ama sen inanirsin diyerek basina gelen bir olayi anlatmisti ben su anda 63 yasindayim babaannemde bu olay oldugunda 10 yaslarindaymis demekki nerden baksaniz bir asirlik olay.
Istanbulda kozlu mezarligi arka taraflari tepebag ve bes telsiz dedigimiz yerler benim cocuklugumda dahi bombos dutluktu iste buralarda babaannem koyun otlatirken bir vizilti duyuyor arkasina dönünce 10-15 metre ötesinde ücgene benzer gri renkli bir cismin yerden 2 metre havada asili vaziyette durdugunu ve kapisinin acilip yere dogru uzanan rampadan cok zayif beyaz giysili iki kisinin indigini ve kendisine dogru geldigini kendisininde cok korkup agacin arkasina saklandigini o yüzden yüzlerine bakamadigini sedece ellerini gördügünü elleri insan eli gibiydi ama ya parmaklari yada tirnaklari uzundu bir kac dakika beni ve koyunlari seyrettikten sonra yine geldikleri gibi bir viziltiyla cok hizli bir sekilde gözden koybolduklarini bu olayi annesine anlatiginda sen uyuya kalip rüya görmüsün diye ailece aylarca alay ettiklerini anlatti taktir edersinizki Istanbulda olsa 100 sene önce uzayli kavramini bilmeyen duymayan okumayan birisinin böyle bir seyi uydurdugu düsünülemez kaldiki bende babaannemin bu olayini ne olabilecegini cok ileri yaslarda kavradim.

Yorumu gönderen: isa, 20.08.2015, 21:44 (UTC):
Gökten inenler olacak ve diyecekler ki biz Tanrı'yız... İtaat edin... Dinimizi öğrenin ki, deccal sizi kandırmasın... Yeni dünya düzeni algısı...

Yorumu gönderen: Osman , 18.08.2015, 20:15 (UTC):
Önceden ben de inanmazdım . ama geçen gün sabah vakti gökyüzünde siyah yuvarlak bi cisim gordum başta poset uçmuştur flaan diye düşündüm sonra durup durup hareket ettiğini gordum kafami baska bieyere çevirdim sonra bi daha baktım ki kaybolmuş

Yorumu gönderen: kemal, 03.05.2015, 11:24 (UTC):
benim 2 sorum var. 1.soru: DÜNYA mızın çevresinde bir çok ülkenin o kadar uydusu var. UFO lar dünya mızı ziyareti sırasında bu uydulara nasıl gözükmüyor. 2.soru : Her ülkenin radar sistemi vardır. 3.000 km hızla giden savaş uçagı başka bi ülkenin hava sahasında yaklaştıgında bu göslenir. ufo lar göründükleri fotoraflandıkları sırada yavaş hareket halinde oluyor. bundan orduların radar sistemlerine nasıl gözükmez haberi olmaz. cvp verebbilcek fikri olan ark yazsın.

Yorumu gönderen: kadir , 15.01.2015, 00:07 (UTC):
evrenda yalnız olmadığımıza inanıyorum ama biz aya 40 yıl önce gitmişken (ben inanmıyorum) ufolar hemen hergün (komşu ziyareti yapar gibi) dünyamızın etrafında dolaşıyorlar galaksimizin (samanyolu) bize uzaklığı 2000 ışık yılı iken bizim oraya gitmemizin ışık hızı ile gitsek bile imkansı olduğu ortadayken onlar ışık hızından daha hızlı ne bulmuş olabilirlerki

Yorumu gönderen: kadir, 14.01.2015, 23:31 (UTC):
ESA kuyruklu yıldızın bütüm dünyanın gözeri önünde rosettayı indirince NASA nın itibarı kayboldu yeni gezegenler bulduk ufolar geldi ne geldi atıyorlar 40 yıl önce Armstrong un aya gittiğini söylüyorlar yalan, mars görüntülerine bakın arizona çölünden çekilmiş

Yorumu gönderen: kasen , 14.01.2015, 22:30 (UTC):
kendi galaksimize (samanyolu) 2000 ışık yılı uzakta iken buraya gitmemizin imkansız olduğu ışık hızı ile gitsek bile 2000 yıl sürecek bir zamanda ufolar ve uzaylıların olması gerçeği bilim kurgudur (evrende) yalnız olmadığımız kesin ama her akşam dünyaya gelip (komşu ziyareti yapar gibi) kaybolmaları saçma dünyada bilinen ama hiç ulaşılamayan ışık hızından daha hızlı ne bulmuş olabilirlerki

Yorumu gönderen: kasen, 14.01.2015, 22:15 (UTC):
uzaydaki gezegenlrt ve yıdızlar arasındaki mesafeleri düşünüce ufo diye bir şey olamaz

Yorumu gönderen: serdar, 25.09.2014, 19:47 (UTC):
Yasiyorlar uzayli var cunku ben uzayliyim biz her yerdeyiz yakinda dunyanizi istila edicez

Yorumu gönderen: uffff ooo, 27.06.2014, 14:11 (UTC):
kardeşim ufo diye bişey yok.amma kaptırdınız kendinizi filmlere.insanları korkutmak ve itaat altına almak için yapılan kurgular bunlar.toplulukları yönetmek ve onları bi düşünce altına alıp düşünmemeye sevk etmenin en güzel yolu,insanları mistik olgulara inandırarak korkutmaktır.ahir zamandayız,şeytan ve onun uşaklarına kanmayın.okuyun okuyun göreceksiniz ufo mufo hepsi saçmalık.biraz kafanızı dine verin,Allah (c.c) nediyor bi okuyun.nerde bi saçmalık ona inanıyorsunuz.

Yorumu gönderen: Barış, 21.04.2014, 17:51 (UTC):
Bakın ben inanıyorum babam da çok kitap okuduğundan 53-54 yaşında olmasına rağmen aklı bayağı yatıyor bu işlere ben baba güveniyorum ve şu son 1 haftadır , önceki araştırmalarımla birlikte bulduğum bilgiler doğrultusunda ufolar vs. uzaylılar gerçek olma payı çok yüksek o kadar gezegenin galaksinin bilmem nesinin içinde bir gezegende yaşam olacak saçma yani bu şuna benzer bir sürü fabrika yapmış olursunuz fakat biri çalışır bu mantıklı gelir mi sorarım size ayrıca başkaların yaptığı bilmediğimiz fabrikaları da işin içine katarsak bu bayağı mantıksız kalır doğru değil mi? Yani hadi bunlar uzaylı diye adlandırdığımız cinler desek oda yüksek ihtimalle olabilir yani bunu araştırmanız bir düşünmeniz gerekebilir cin mi yoksa yaratılan değişik bir yaratık mı bu ikileme düşürüyor fakat şunlarda var bazı izlediğim filmlere göre cin görünmez şeytan görünürdü galiba yani işin içine bunları da katarsak bayağı ikilemde kalıyoruz değil mi fakat o kadar foto o kadar bilgi bu ufolar gerçek olabilir ama uzaylı diye adlandıran yaratılan insanımsı bir yaratık mı yoksa cin mi falan filan yani ufolar gerçektir ama o insanımsı şey ne bende bu konuda ikilemde kalıyorum sizin görüşlerinizi beklerim SAYGILARIMLA ...

Yorumu gönderen: asdf, 18.02.2014, 09:59 (UTC):
saçmalık bu tuzağa düşmeyin cinler kendilerini böyle tanıtıyorlar haşa çok çok öncelerdede tanrı olarak tanıtmışlardı zeus vs gibi o yüzden inanmıyorum sahtekarlık büyük bir plan deccalin ve şeytanın planı

Yorumu gönderen: mesut, 09.12.2010, 04:01 (UTC):
ufolar var bu bır gercek ama bunu tum ulkeler gızlıyor ıllakı bı cıkarları vardır gızlenen hıc bırsey hayrına değildir,bende gördum geceleri hava acıksa denk gelme ıhtımalınız daha yuksek yazın daha cok gelıyorlar sahıldeyken gezıyorduk ve bı ısık hızla buyudu bısey dusucek sandık ama anlamadık ne olduğunu ve bır anda kayboldu,dunyada bır anda kaybolan bır cısım varmı ben olmadığını bılıyorum,oyle yada boyle bu ufo gerceğını gızlıyorlar ama ıllakı bızım nesıl değilsede ılerkı nesıller bunu görucek ve yaşıcak buna emınım....

Yorumu gönderen: serkan_izmir, 02.12.2010, 10:16 (UTC):
bazende bunların zaman makinasını icat etmiş gelecek nesillerimiz olabileceğini düşünüyorum. tarihin akışını değiştirmemek içinde yakalanmamaya gayret gösteriyorlar.

Yorumu gönderen: serkan_izmir, 02.12.2010, 10:08 (UTC):
bende varlıklarına inanıyorum. hatta bir keresinde abim gece ışık şeklinde gördüğünü iddia etmiş ama ben hadi ordan demiştim. ertesi gün radyo haberlerinde bölgemizde ufo görüldüğü ve f16 ların havalandığı haberi çıkmıştı. demekki abim doğru söylemiş dedim.

Yorumu gönderen: RATHAM, 02.11.2010, 02:20 (UTC):
Sevgili takipçiler. Koskoca evrende tek başımıza olduğumuzu düşünmek mantıksız geliyor. Elbette ki bizden başka varlıklarla payhlaşıyoruz bu evreni. Neden olmasın? bir başka uygarlık buraya dünyaya gelemesin. Bizim tüm bu bildiklerimizi bize öğretmiş olmasın. Farkında iseniz eğer, tüm bu teknolojinin geçmişi aşağı yukarı 100 yıllık. Oysaki bilinen tarih 10.000 senelik felan. 10.000 senenin içinde 100 yılda bu kadar fazla gelişmek te bana mantıksız geliyor. ya biri bize ip uçları verdi, yada doğrudan teknolojinin kendisini. Nasıl ki bizler, hayvanların yaşayışlarını, bitkilerin tiplerini, meteryallerin pozisyonlarını inceleyip, çoğu toplu canlıya yardımcı olup, diğer bir taraftanda, deneylere sokup işkence edebiliyorsak, onlarda bize aynılarını yapıyor olamazlarmı? Görmediğimiz yada olmamış olayları, tamamı ile yok sayamayız. Henüz başımıza gelmedi diye, hiç gelmeyecek anlamını çıkaramazyız.
Unutmayalım ki, sonsuzluk çölündeki bir kum tanesinden farklı değiliz, bilgimizde farklı değil. SAYGILARIMLA

Yorumu gönderen: ÖNEMSİZ, 23.10.2010, 14:37 (UTC):
mustafa, 26.09.2010 17:48:48:
ben hiç görmedim ama inanıyorum bir gelip bizi yok edcekler eger güçlü inaçlı olursak onlarla savaşa biliriz herşey bizim elimizde onları yok etmemiz lazım onun içinde herşeyi yaparım savaşa varım.


arkadasım bak bızım herseyımız savas ama onlar eger ısteseydıler emın ol dunyayı yokedebılırdıler ısık hızını asıp dunyaya gelıp rahatlıkla dolasıyor ve yokolabılıyorlar dunyanın tum mılletlerın teknolojılerını bırlestırsende onlarla asla basedemezsın aya uydu fırlatmak bızlerde sansasyon oluyor baska gezegenlere savasa gırmek helekı bu denlı uyumlu yaratıklarla savasmak mantıksızlık olur aksam dınledıgım prof haklıydı bız onlara gore hala tas devrındeyız bır arkadas ınsanlar en vahsı yaratıklar demıs cok haklı kendı dunyamızda sılahlanıp yasan alanlarımızı mahvederken bıze neden yakın olsunlar

Yorumu gönderen: pınar, 07.10.2010, 19:41 (UTC):
Arkadaşlarrr ufolar hep nedense Çindee gözüküooo yada Peru'da felan ama şu bir gerçekki bazı ayetlerdede bizden başkaa yaşayan canlılar oldugu bildirilmişş ufolarr düzmece olabilirr yada gerçektenn vardırr ama madem varsaa ve mademm görülüorsaa niçin gözüküp gözüküp gidiyorlarr vee nerde yaşıyorlar dünyadan başka yerdee hayat yokk hanii yaşıolar dielim şimdiye kadarr bir astronomiii bilimcileri felann tvde açıkça ciddi bir şekildee konuşulmuyoo süreklii gösterseler bilee video kayıtlar gösterilioo ona bakılırsaaa denizz kızı daa geçenlerdee baktımm bulmuşlar cesedinii hangi adresten baktıgımı hatırlarsam size atarımm yani bu olaylar şüphelii

Yorumu gönderen: Dilek, 07.10.2010, 10:34 (UTC):
Ben ufo gördüm. 26.09.2010 da gece 23:30 sıralarında, havanın açık olduğu bir günde. (tubitak tug.tubitak.gov.tr adresine çektiğim resimleri mail attım). Şu bir gerçek çok korktum. Bana doğru gelen cismi görünce çığlık attım ve oğluma seslendim.Oğlum da korktu. O sırada yönünü değiştirdi. Annemi aradım. Yoldan geçen 3 kişi de gördü. Daha ne olsun. Ben zaten inanıyordum. Ama buna rağmen korktum ve tek başıma terasa çıkamıyorum artık.

Yorumu gönderen: volkan, 27.09.2010, 16:20 (UTC):
EMİN OLUN BU EVRENDE TEK DİLSİNİZ

Yorumu gönderen: mustafa, 26.09.2010, 15:48 (UTC):
ben hiç görmedim ama inanıyorum bir gelip bizi yok edcekler eger güçlü inaçlı olursak onlarla savaşa biliriz herşey bizim elimizde onları yok etmemiz lazım onun içinde herşeyi yaparım savaşa varım.

Yorumu gönderen: Serkan, 17.09.2010, 18:56 (UTC):
Yanlış hatırlamıyorsam 99-2000 yılları falandı eylül ayı. Ordu da köydeyim evin etrafı olduğu gibi bahçe araba yolu yok. Tepeden aşşağıya bir ışık hüzmesi iniyor ama hiç ses yok. Dedemler falanda var evdeyiz resmen saklandık evin içinde. Eve 50 metre kadar falan yaklaşdı ışık ama sadece ışık görüyoruz parlak kocaman bir ışık yerdende olsa olsa 10 metre falan yüksekte. Derken evin yanından yükselere ordu merkeze doğru gitmeye başladı sonra birden gözden kayboldu. İşin enteresan tarafı ordu gökyüzü resmen kızıla büründü. O gün bu gündür geceleri hep gökyüzünü incelerim ama bir daha hiç denk gelmedi. Ama birgün yine görücem buna inanıyorum.

Yorumu gönderen: FEVZİ, 09.09.2010, 10:12 (UTC):
BENDE KATILIYORUM BU KADAR DELİL VE FOTAGRAFTAN SONRA

Yorumu gönderen: yexego, 28.08.2010, 03:33 (UTC):
bence batı dünyasının bir kampanyasıdır bu..göreceksiniz zamanla devletler birer birer bu ufo olayını ciddiye aldıklarını ve sanki gerçekten bir şeyler olmuş/olacakmış gibi açıklamalar yapacaklar..
bunların tamamının altında yatan temel neden bence, uzay silahlanması ve insanların yine varolmayan kötü bir güce karşı bireysel haklarının çaktırılmadan ellerinden alınması emelidir.bunu yapanlarda uluslararası bankalardır.

Yorumu gönderen: anıl, 18.08.2010, 19:55 (UTC):
yayınınızı izliyorum devam edin ufoları anlatmaya

Yorumu gönderen: burak, 12.08.2010, 14:25 (UTC):
ufo dediğiniz bizleri izleyen casus uydular olamaz mı

Yorumu gönderen: SAMİ, 08.08.2010, 15:03 (UTC):
SAÇMALIK

Yorumu gönderen: Barbaros, 02.08.2010, 20:03 (UTC):
Çok güzel olmus emege saygı :)

Yorumu gönderen: mersinli, 30.07.2010, 18:36 (UTC):
bende gördüm abi yaaaaa

Yorumu gönderen: mina, 16.07.2010, 12:50 (UTC):
ufo gerçekten olan bişey bu evrende bizden başkalarının da olması normal bir durum ki zaten varlıkları ispat edildi.

Yorumu gönderen: meto avusturya , 12.07.2010, 19:23 (UTC):
ben 10 temmuz aksami arkadasimla disardaydik gök yüzünde kirmizi ve yuvarlak sekilde bir arac gördüm heyecanladim bu tuhar sekilde bir aracc ilk kez hayatimda gördüm yillarca dagda hayvalara baktim gece disarda yattim ama kesinlikle insan yapisindan cok farkli bir cisim gördüm hemen bagirdim su cisme bakin elime cep telefonuma attim cektim karanlikta ama ciplak gözle daha mukemmeldii ve aradinda iki tane daha geldi ayni araliklarla birbirini takip ederek linz sehrsi üzerinde ucup gittiler ses yoktu hareketleri cok rihat ve yüksekte ucuyorlardi evim besinci katta her gece gök yüzüne bakarim insallah bir gun beni alir lar ve beraber bir dünya turunu cikarim nisanliyim nisanlima da anlatim video hala bende nisanlima dedimki bir gün seni gökteki yildizllar arasinda dolastiracagim ins sesimi yada niyeteimi ögrenip benii bulurlar ufo gercektir bence düyaya cok yararlari olacak cünkü tecnolojik olarak mukemmelerler isteseler duyayi yok edebilirler ama bizleri seviyorlar ama unutmayalim insanlar tabiatin en vahsi yaratiklari onun icin onlarda bundan cekiniyorlar

Yorumu gönderen: elif, 08.07.2010, 14:09 (UTC):
devletlerin kaos olur falan gibi safsatalarından kabullenmemelerine neyse de insanların bu duruma hala kör olması düşündürücü ..

Yorumu gönderen: veysi, 05.07.2010, 15:46 (UTC):
ufo denen birşey yok aslında tamamen insan yapımı kurgu bunlar ıspatlamak çok kolay bakın 1945 yıllarının ufosu ile günümüz ufosu birbirine benziyormu yoksa ufolar da mı yıllar geçtikçe yeni model arabalar gibi yenileniyor naziler zamanındaki ufolar o dönem arabalarına benzerken günümüz ufoları uzay tipi mi oldu.... saçma

Yorumu gönderen: suna, 30.06.2010, 06:08 (UTC):
bence gök yüzü ufolarla dolu gece gök yüzünü dikkatlice bakarsanız mutlaka birgün karşınıza çıkacaktır..ben birkaç kez gördüm..Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284607 ziyaretçi (143401376 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)