UFO Kanitlari
 
kanıtları, ufo

UFO Kanıtları

Kanada Başbakan Yardımcısı UFO'ların Gerçek Olduklarını İtiraf Etti!

Michael E. Salla, PhD'nin yazısı; "Paul Hellyer UFO fenomeninin doğruluğu hakkındaki ifadelerini cesurca sürdürüp herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Aşağıda, geçen gün Fox News' la yaptığı röportajın bir kopyası bulunmakta."

JARRETT: "Gezegenimiz ile başa çıkmak bugün en önemli problemlerden biri haline geldi. Ortada uzaylılar ile yaşadığımız ilginç bir galaktik savaş var." Bu, Paul Hellyer' ın (Kanadalı eski Savunma Bakanı ve Yardımcı Başbakan) Eylül ayındaki son konuşmalarından biri. Şimdi, Kanada Parlamentosundan yabancı medeniyetlerle olan ilişkilerimiz hakkındaki söylentileri önemsemesini istiyor. Şu an Paul Hellyer bunları açıklamak için bizimle birlikte bulunuyor. Bize katıldığın için çok teşekkür ederiz.

PAUL HELLYER, Eski Kanada Savunma Bakanı: Benim için bir zevk.

JARRETT: Daha önce söylediğiniz bir cümleyi aktarmak istiyorum. "UFO'lar üzerinizden geçen uçaklar kadar gerçekler."

HELLYER: Eh; çünkü gerçekler ve her zaman da üzerimizden geçip gidiyorlar.

JARRETT: Peki, onlar uçak değiller mi?

HELLYER: Hayır, uçaklar sürekli uçarlar, fakat bunu diğer galaksilerin araçları da yapıyorlar.

JARRETT: Bunların sadece uçak olmadıklarını nasıl biliyorsunuz?

HELLYER: Çünkü birçok insan bunları gördü. Birleşmiş Milletler hükümetlerin bünyesinde bunlardan en azından 1-2 adet bulunmakta. Halkın birçoğu Roswell olayındaki enkazı da gördü ve bulunan bazı parçaların üzerinde Birleşmiş Milletler endüstrisinin yararı için yeniden tasarım uyguladılar.

JARRETT: Bana, Amerikan bilim insanlarının 1947'de New Mexico'da yaşanan Roswell UFO kazasında bulunan parçaları tasarım için yeniden incelediklerini mi düşündüğünüzü söylüyorsunuz? Ne yapmak için? Bir çeşit modern teknoloji harikası üretmek için mi?

HELLYER: Evet, kesinlikle. Mikroçiplerden atom silahlarına, lazerlere, modern harikalar gibi görünen her çeşit şeyin gelişimine kadar. Bunların birçoğunun gelişim projesi Roswell' deki enkaz sayesinde inanılmaz derecede hızlandırıldı.

JARRETT: Bu enkazı hiç kendiniz gördünüz mü?

HELLYER: Hayır, görmedim fakat bunları gördüklerini söyleyen insanları tanıyorum, buna Beyaz Saray' ın tabanındaki bazı kişiler de dahil.

JARRETT: Öyle mi? Peki hiç UFO gördünüz mü?

HELLYER: Hayır, görmedim.

JARRETT: Peki, muhteşem deneyiminizle insanların gözü önünde olmadan önce bir UFO'yu yakından görüp "Bakın, söylentileri önemsemeliyiz, uzaylılar geliyor!" demek istemez miydiniz?

HELLYER: Hayır; çünkü itibarlı insanların yazdıkları birçok kitap okudum, buna Yarbay Corso'da dahil ki o Roswell kazasındaki uzaylı cesetlerinden birini gördü. 10 sene sonra ise Birleşmiş Milletler donanması için çalışıyorken kişisel olarak oradaki bazı endüstrilerde enkazı incelemekle görevliydi.

JARRETT: Zamanımız kısıtlı olduğu için birkaç soru daha sormama izin veriniz. Birleşmiş Milletler askeriyesi, uzaylılara karşı kullanılabilecek silahlar hazırlıyorlar ve bizi galaksiler arası bir savaşa sokabilirler. Bush yönetimi sonunda askeriyenin Ay' da bir üs kurmasına izin verdi ki bu, onların uzaydan gelen ziyaretçilerin gidiş gelişlerinden haberdar olmaya yardımcı olacak ve onları vurmaya da.

HELLYER: Evet, sanırım bu da planlara dahil. General Trudeau'nun bu fikri aslında 40 - 50 yıldır planlara dahildi.

JARRETT: Bay Hellyer, süremiz bitmek üzere fakat belki de sizin çılgın olduğunuzu düşünen birçok belki birkaç ya da sadece bir kişi olabilir. Onlara ne söylemek istersiniz?

HELLYER: Onlara tamamen gerçeklerden uzak olduklarını ve araştırma yapmak için hiçbir çaba göstermediklerini söylemek isterim. Eğer biraz zahmete katlansalar şüpheleri tamamen ortadan kalkacak ve sonuçtan en az benim olduğum kadar emin olacaklar.

JARRETT: Peki, Paul Hellyer, eski savunma bakanı ve Kanada'nın Yardımcı Başbakanı. Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Arkadaşlar uçakların arka arka uçmaları ya da havada durmaları gibi özellikleri yoktur.

İNGİLTERE SAVUNMA BAKANLIĞI İSTİHBARATININ "UFO'LAR GAZDIR" YALANI!

"İngiltere Savunma Bakanlığı İstihbaratının 'UFO'lar Gazdır ve Göz Yanılmasından İbarettir' Şeklindeki Yanlış ve Yalan Açıklaması"

Birkaç gündür yazılı ve görsel basınımızda yer alan ve İngiltere Savunma Bakanlığı İstihbarat birimince (DIS) yapılan ve 4 yıl süren araştırmada, UFO'ların göz yanılsamasından başka bir şey olmadığı sonucuna varıldı açıklaması ve bu araştırmaya göre, gaz kütlesinin elektrikle yüklenmesi sonucu belirli koşullarda bir parlama meydana geldiğini belirten savunma bakanlığı yetkilileri bunun ardından hava akımının plazmaları olağanüstü hızlarda uçar gibi görünen aerodinamik biçime soktuğunu kaydetmeleri ve bu oluşumların UFO sanıldığı açıklaması, kamuoyunu "UFO Gerçeği" konusunda tamamen yanıltmaya ve yanlış bilgilendirmeye yönelik bilinçli olarak yapılan manüpülatif bir açıklamadır.

( Unutulmamalıdır ki, yine İngiltere ve Amerika Hükümetlerine ait aynı istihbarat birimleri, Irak savaşı öncesi Saddam'ın kitle imha silahlarına sahip olduğunu ileri sürerek tüm kamuoyuna yalan söyleyerek Irak'ı işgal etmişlerdir. Ayrıca son dönemlerde ortaya çıkan İstihbarat birimlerine ait dünyadan sakladıkları işkence kampları da bu kurumların ne kadar güvenilir olduklarını yine gözler önüne sermektedir.)

DIS'in açıklamasında belirtilen iyonize olmuş elektrik yüklü partiküllerin oluşturduğu plazma formundaki ateş topları havada sadece kısa süreli (birkaç dakikayı geçmeyen) kalabilirler ve hemen dünyanın manyetik alanına çekilirler. Oysa ki gece gözlemlenen UFO olaylarındaki ışıklı cisimler bazen havada saatlerce asılı kalarak, bazen de olağanüstü manevralar ve renkler değiştirerek hareket etmektedirler. Kaldı ki, UFO'lar açıklamada belirtildiği gibi sadece geceleri bir ışık hüzmesi ya da parlaması olarak gözlemlenmemekte, gündüzde gözlemlenmektedirler ve bu gözlemlerde de, bu cisimlerin bir ışıktan ibaret olmadıkları, fiziksel formları ve maddesel yapıları olduğu tanıklar tarafından çok net bir biçimde görülmekte ve filme alınmaktadırlar.

Ayrıca, bu gözlemleri yapanların birçoğu hava objelerini ve atmosferik fenomenleri çok iyi bilen sivil ve askeri uçak pilotları, astronomlar ve üst düzey askeri ve sivil yetkililerdir. Yine ayrıca, UFO'ların indikleri bölgelerde bıraktıkları birçok yanık izleri, yüksek radyasyon ölçümleri, ekin çemberleri olayları, düşen UFO olayları ve eski çağlara ait arkeolojik kanıtlar da, bu gerçeğin artık birçok üniversite ve araştırma birimlerince incelenmesi ve araştırılmasını sağlayan bilimsel kanıtlardır.

Ufoloji konusunda artık dünyanın en önemli üniversitelerinde kürsüler açılmakta, ayrıca üst düzey emekli askeri ve sivil yetkililer (devlet başkanları, senatörler, astronotlar, bilim insanları, askeri kuvvet komutanları, generaller, savaş uçağı pilotları, radar operatörleri, CIA ve FBI gibi gizli servis eski üst düzey yetkilileri, eski savunma bakanlığı yetkilileri) UFO'larla ilgili ele geçen kanıtları belgeleriyle sunarak açıkça itiraflarda bulunmaktadırlar.

T.C. Askeri İstihbarat Servisleri'ne ve MİT'e ülkemizde yaşanan resmi uçan daire gözlemleri ve karşılaşma olaylarını kamuoyunun ve Dünyanın bilgisine sunmaları için açık çağrıda bulunuyoruz.

İnsanlık için son derece büyük önem taşıyan ve gezegenimizin tarihindeki dönüm noktalarından birini başlatacak bu resmi açıklamayı
İlk olarak Türkiye yaparak tüm Dünya'ya öncü olsun!

Türkiye'nin öncülüğünde gerçekleşecek ve dünya tarihinde görülmemiş bir zamanı başlatacak olan bu açıklamanın dünya insanlığını bir araya getireceğine, bizlerin artık birer dünyalı olarak gezegenimizde yeni bir barış, birlik ve beraberlik bilinci doğuracağına ve tüm insanlığı galaksiler arası bir iletişim ve bilgi çağına taşıyacak dev bir süreci başlatacağına inanıyor ve ülkemiz yetkililerinden bu büyük misyonu insanlık adına üstlenmesini bekliyoruz.

MEKSİKA SAVUNMA BAKANLIĞI, MEKSİKA ÜZERİNDEKİ UFO'LARIN VARLIĞINI TASDİK ETTİ / ASKERİ UÇAK KAMERASI FİLMİNDE YAKALANAN İNANILMAZ GÖRÜNTÜLER! / MEKSİKA HAVA KUVVETLERİNE BAĞLI ASKERİ UÇAK 11 UFO'YLA KARŞI KARŞIYA GELDİ VE BU OLAĞANÜSTÜ OLAY ÖZEL KAMERALARLA FİLME ALINDI ve BASINA AÇIKLANDI!

Meksika'da “UFO Gerçeği”, Meksika Savunma Bakanlığınca, bizzat ülkedeki bütün silahlı kuvvetlerin de komutanı olan Savunma Bakanı General Clemente Vega Garcia tarafından tarihi ve benzeri görülmemiş bir kararla, dün yapılan Uluslararası Basın toplantısıyla bir hakikat olarak tanındı.

Meksika'da ve tüm Dünyada tarihi değiştirecek olan bu olağandışı adımın atılmasına neden olan üst düzey bir olaydı. Meksika Hava Kuvvetleri'ne ait bir uçak, askeri pilotlar ve personel, uyuşturucu kaçakçılığına karşı bir operasyon kapsamında rutin bir denetleme uçuşu yaparken UFO'larla yaşanan bir olaya karıştı.

Meksika'nın en saygın gazetecisi ve TV haber yapımcısı Jaime Maussan'ın bildirdiğine göre 11 Mayıs 2004 Salı günü düzenlenen uluslararası bir basın konferansında vaka, Savunma Bakanlığı ile Maussan'ın araştırma ekibinin eşi görülmemiş bir işbirliği içinde yaptıkları inceleme ile birlikte takdim edildi. Bütün uluslararası medya temsilcilerinin davet edildiği basın toplantısı Mexico City'deki Sevilla Palace Oteli'nde dün saat 11'de, 140'ın üzerinde yerli ve yabancı basın mensubunun katılımıyla gerçekleşti ve bu önemli haber başta CNN olmak üzere tüm Medya kuruluşlarında yer almaya başladı.

Bu çok önemli UFO Olayıyla ilgili bütün olgular ve malzemeler, Hava Kuvvetleri'nin resmi film kayıtları ve hayret verici olaya karışan askeri pilotlarla ve personelle yapılan röportajlar da dahil olmak üzere basın konferansında sunuldu.

OLAYLAR

20 Nisan 2004 günü üst düzey bir Savunma Bakanlığı subayı Jaime Maussan ile temasa geçti ve onun alanıyla oldukça ilgili bir konu hakkında özel bir görüşme yapmak istediğini belirtti. Ertesi gün Maussan, Savunma Bakanı General Clemente Vega Garcia ve kurmay binbaşıları ile buluştu. Kendisine verilen bilgiye göre 5 Mart 2004 günü Ciudad del Carmen, Campeche hava sahasında hava kuvvetlerine ait çift motorlu bir MerlinC26A uçağı, bir uyuşturucu operasyonu kapsamında uyuşturucu kaçakçılığında kullanılan bir uçağı bulmak üzere rutin bir uçuş gerçekleştiriyordu.

Merlin C26A operasyon sırasında her türlü faaliyeti kayıt etmek üzere ileri teknoloji ürünü gelişmiş dijital teçhizatla donatılmıştı. FLIR STAR ZAPPHIR 2 gibi güçlü sensör detektörler ve bir RADAR AN/PS 143 BRAVO uçakta bulunan vasıflı personel tarafından kullanılıyordu ve operasyonun tamamı hem normal hem kızılötesi kamerayla kaydediliyordu.

Uçak Binbaşı Magdaleno Jasso Nunez'in yetkisi altında bulunuyordu. FLIR operatörü Teğmen Mario Adrian Vazquez, RADAR operatörü ise Teğmen German Ramirezdi. Hepsi Hava Filosu 501'e bağlıydı.

Bu uçak yalnızca teftiş ve keşif amaçlı düzenlenmiştir, müdahale ve savaş manevraları için değil. Görevleri uyuşturucu tacirlerinin uçaklarını tespit ve teşhis etmek ve savaş uçaklarının bu uyuşturucu kaçakçılarının yolunu kesmek üzere acele havalanmaları için onları bir an önce üsse bildirmektir.

Akşamüzeri 5 sularında Merlin C26A, Ciudad del Carmen, Campeche hava sahası üzerinde 10.500 fitte bilinmeyen bir araç tespit etti. Binbaşı Magdaleno Jasso, protokol gereği ve bunun uyuşturucu ticaretinde kullanılan bir uçak olduğundan kuşkulanarak bir manevra ile tanımlanamayan araca belli bir mesafe kalacak şekilde yaklaştı. Amacı hedefi yakından görebilmek ve kaydedebilmekti. Binbaşı Jasso aynı zamanda telsizle üsse şüpheli bir aracın tespit edildiğini ve avcı uçaklarının hazır olması gerektiğini bildirdi.

RADAR AN/PS 143 BRAVO VICTOR 3 bu bilinmeyen trafiğin kaynağını tespit ediyor, FLIR STAR ZAPPHIR 2 de cismi kızılötesi kamerayla kaydediyordu. Merlin C26A görsel bir teşhis yapmak üzere bilinmeyen cisme yaklaşmaya çalışırken cisim birdenbire şaşırtıcı bir manevra yaparak muazzam bir hızla uçup gitti. Bu anda Binbaşı Jasso takip etmeye çalıştıysa da hedef çok hızlıydı. Bütün bunlar FLIR tarafından kaydediliyordu, ayrıca bilinmeyen cismin beklenmeyen manevrasının üsse tarif edildiği telsiz konuşması da kaydedilmişti. Bununla birlikte C26A halen bilinmeyen cisimle görsel temas kurabilmiş değildi.

Aradan çok kısa bir zaman geçmişti ki bilinmeyen cisim birdenbire geri döndü ve Merlin C26A'yı şaşırtıcı bir biçimde takip etmeye başladı. Bu durum RADAR ve FLIR tarafından tespit edilirken uçak personeli de artık kendilerini takip etmekte olan tanımlanamayan cisimle görsel temas kurmaya çalışıyordu. Birkaç saniye sonra uçaktaki donanım artık bir değil iki aracın kendilerini takip etmekte olduğunu tespit etti. Hem RADAR hem de FLIR'deki görüntüler şüphe götürmez bir biçimde açık ve berraktı. Fakat hala ne pilot ne de personel kendilerini takip eden bu iki cisimle görsel temas kurabilmiş değillerdi, bu da zaten yeterince kaygılandırıcı olan duruma bir de belirsizlik unsuru ekliyordu.

Binbaşı Magdaleno Jasso bir yandan bilinmeyen cisimlerle görsel temas kurmaya çalışırken bir yandan da gerçekleşmekte olan olağanüstü olayı üsse bildiriyor, uçak donanımı tarafından kaydedilmiş bilgilerin bütün ayrıntılarını aktarıyordu. Görünüşe göre belli bir mesafeden de olsa C26A'yı takip etmeyi sürdüren bilinmeyen iki cismin yaptığı her hareket FLIR tarafından kızılötesinde kaydedilmeye devam ediyordu. FLIR ve RADAR üzerindeki görüntüleri gören Merlin C26A personeli şaşkınlık ve sıkıntı içinde neler olup bittiğini anlamaya çalışıyordu.

OLAY, DAHA ÇARPICI BİR HAL ALIYOR

Fakat C26A mürettebatının yaşamakta olduğu gerginlik dolu anlar istenmeyen deneyimlerini gerçek bir kabusa dönüştürecek daha çarpıcı bir şeyin başlangıcıydı yalnızca.

Meksika Hava Kuvvetleri Merlin C26A mürettebatı bilinmeyen cisimlerle görsel temas kurabilmek amacıyla manevralar yapmayı sürdürürken birkaç dakika daha geçti. Hem RADAR hem de FLIR tanımlanamayan iki cismi kusursuz bir belirginlikle gösterirken, cisimlerin artık daha yakında olmalarına rağmen görsel temas açıklanamayan bir şekilde halen sağlanamıyordu. Bu iki cismi tanımlamak amacıyla döne-döne yapılan bu manevralar sırasında ilginç bir şey daha oldu. Birkaç saniye içinde başka bilinmeyen cisimler de olay yerine geldi ve C26A mürettebatının tedirginliği çok daha büyük boyutlara ulaştı.

RADAR ve FLIR aynı boyutta, aynı özelliklere sahip ve sanki gaipten gelmişçesine birdenbire ortaya çıkan dokuz yeni cismi daha tespit etmekte gecikmedi. Artık durum üst düzeyde tehlike arz ediyordu ve Binbaşı Magdaleno Jasso bu yeni durumu telsizle üsse bildirerek talimat vermelerini istedi.

Fakat en garip şey artık yakınlarında 11 bilinmeyen cisim bulunmasına rağmen mürettebat hala onları göremiyordu. Bu iyi eğitimli elemanlarca bilinmeyen bir nedenle tanımlanamayan cisimlerle görsel temas kurmak mümkün olmuyordu. Fakat ileri teknoloji ürünü gelişmiş donanım ve alıcılar yalan söylemiyordu, dışarıda niyetleri belirsiz olan 11 cisim bulunuyordu.

C26A mürettebatının kafa karışıklığı ve sıkıntısı bütün şiddetiyle devam ederken bilinmeyen cisimler birdenbire bir manevra yaparak Meksika Hava Kuvvetleri'ne ait uçağı yakın bir mesafede çepeçevre kuşattılar. RADAR ve FLIR yakında bulunan 11 cismin daire şeklinde Merlin C26A'nın çevresinde dizildiğine dair olağandışı bir görüntü sundu. Durum iyice kontrolden çıkmıştı.

Binbaşı Magdaleno Jasso üsse, 26A'nın durumunun artık kırmızı alarm verdiğini, bilinmeyen ileri bir teknoloji sayesinde gizlenip kendileriyle görsel temas kurulmasını engelleyen 11 esrarengiz küre biçimli cisim tarafından çevrelendiklerini bildirdi. Her şeye rağmen Binbaşı Jasso sükunetini koruyordu, tıpkı askeri eğitim almış insanların görev bilinci içinde bu benzersiz olayın tüm detaylarını ölçmek ve kaydetmek için hızla çalışan mürettebat gibi.

Tanımlanamayan cisimlerce kuşatılmış bir biçimde belirsiz bir sona doğru ilerlerken Binbaşı Magdaleno Jasso neler olacağını görmek üzere uçağın bütün ışıklarını kapatmaya karar verdi. Mürettebat gerilim dolu, sessizlik ve belirsizlik dolu anlar yaşarken görsel temas söz konusu olmasa bile FLIR parlak cisimlerin görüntülerini kaydediyordu.

C26A mürettebatı görevini yerine getirirken sükunetini korudu ve Binbaşı Jasso üsle temas halindeyken garip olayın her anını belgelemeyi sürdürdü. Birkaç gerilimli dakikadan sonra on bir cisim ortadan kaybolarak Hava Filosu 501'in bu üyelerinin yaşadığı tuhaf deneyime bir son verdiler. Merlin C26A Hava Kuvvetleri Üssüne sağ salim geri döndü ve Binbaşı Magdaleno Jasso C26A mürettebatı ile birlikte olayın eksiksiz bir raporunu hazırladı.

Savunma Bakanı, Binbaşı Jasso'nun raporuna önem verdi ve olay ile ilgili bütün unsurların incelendiği ve değerlendirildiği geniş kapsamlı bir araştırma başlattı. Mürettebatın ifadeleri, resimler, konuşmalar, bütün aygıtların yaptığı ölçümler, ayrıca meteorolojik verilerin eksiksiz bir değerlendirmesi. Vaka Savunma Bakanlığı kurmaylarınca son derece ciddiye alındı ve birkaç hafta süren incelemeden sonra General Clemente Vega Garcia'nın yetkisi altında araştırmacı ve televizyon gazetecisi Jaime Maussan ile bu konularda deneyimli bir araştırmacı olarak özel bir işbirliği için temasa geçmeye karar verdiler.

22 Nisan 2004 günü Savunma Bakanı General Celemente Vega, Merlin C26A tarafından olay sırasında toplanmış bütün kayıt ve verilerin bir kopyasını Jaime Maussan'a verdi. Maussan'ın araştırma ekibinin inceleme, değerlendirme ve analizlerinin bu araştırmanın tamamlayıcısı olmasını ve işbirliği yapılan harici bir kaynak olarak 5 Mart 2004 olayının ardında yatan muhtemel nedenlerin ve yol açabileceği sonuçların saptanmasını istiyordu.

General Vega, gerekli görüşmelerin metninin sansürsüz bir biçimde Jaime Maussan'a verilmesi için Merlin C26A mürettebatını görevlendirdi. Ayrıca bu olayın Meksika halkına takdim edilmesi yolunda bütün olanakların ve kolaylıkların sağlanmasını istedi. Bu, tarihi ve eşi görülmemiş bir karardı; aynı zamanda Meksikalı ufologlar ve askeri kuvvetler arasında karşılıklı işbirliğine dayalı yeni bir çağın başlangıcını müjdeliyordu

Meksikalı UFO görgü tanıkları, gökyüzü gözlemcileri, ufologlar ve askeri güçlerimiz arasında kurulan ilişkiler sayesinde başlayan bu yeni çağ, hukuk sistemimizde bu tanımlanamayan uçan cisimler, insanlarımız, ticari ve askeri uçaklarımız ile ilişkin her türlü olaya hazırlıklı olmamız esasına dayanan yeni kanunlar tesis etmeye ve şekillendirmeye yol açacaktır. Öyle ki, ne yapacağımız ve bu gerçeği nasıl karşılayacağımız konusunda bilgi ve anlayış sahibi olabilelim.

Santiago Yturria
MEKSİKA

TEKNİK VERİLER

TARİH: 5 Mart 2004
ZAMAN: 17.00 17.30 arası
OLAY: Kurulda
MEVKİ: Ciudad del Carmen, Cempecho Meksika hava sahası 10.500 fit
KOORDİNATLAR: 18 derece 26, 60 dakika Kuzey Enlemi : 90 derece 45, 69 dakika Batı Boylamı
Sensör Donanımı: FLIR STAR ZAFIRO 2
RADAR AN/PS 143 BRAVO VICTOR 3
TESPİT ORANI: 50 mil
FLIR KAPSAMI: -40 dereceden 1.500 dereceden fazlasına kadar
KAMERA MERCEĞİ: GERMANIO
UÇAK: Merlin C26A Çift Motorlu

SUBAYLAR

Sefer Kaptanı: Magdaleno Jasso Nunez
FLIR Operatörü: Teğmen Mario Adrian Vasquez
RADAR Operatörü: Teğmen German Ramirez
Hava Filosu 501'in üyeleri

GENEL ŞARTLAR

Yeri bildirilen bölge meteorolojik açıdan ideal şartlar altındaydı, rüzgar saatte 35km'den hızlı esmiyordu, % 72'lik bir nispi nem oranı vardı ve ortalama ısı 34 derece (celsius) idi. 10.500 fitte ortalama ısı –27 derece idi ve –lık bir görünürlülük vardı.

Bölgede kaydedilmiş volkanik faaliyet ya da tektonik hareketlilik bulunmamaktadır.

Elektrik akımı depolanması ve kayda değer ölçüde dağılması tespit edilmemiştir.

Bir önceki husus üzerine, elektrik santralleri ya da sismik hareketlilik tarafından oluşturulmuş elektromanyetik olaylara rastlanmamıştır. Volkanik faaliyet tarafından oluşturulmuş ateş topu etkisinin meydana gelme ihtimali bulunamamıştır.

Bu süre içinde gerçekleşmiş olabilecek güneş fırtınası ya da ilgili güneş patlamalarıyla ilgili bir kayda rastlanmamıştır. Bu nedenle iyonlaşma sonucu oluşan St. Elmo Ateşi gibi ışıklı fenomenlerin ya da elektronik fırtınaların gerçekleşmiş olması ihtimali ihmal edilebilmiştir.

İnceleme ve analiz Merlin C26A dijital donanım verilerine göre Rodolfo Garrido Cotham tarafından ayrıntılı bir biçimde yapılmıştır.

Brezilya Hava Kuvvetleri Gizledikleri UFO Dosyalarını Açıklıyor!!

20 Mayıs 2005' te Brezilya Meksika Savunma Bakanlığından sonar, dünyada UFO gizliliğine resmi olarak son veren ikinci ülke oldu. Brezilya Hava Kuvvetleri Brezilyalı araştırmacılara, içlerinde son elli yılın en büyük üç olayının raporlarının da bulunduğu UFO dosyalarını açtı. 1997 yılındaki tek bir rapor bile sadece 100 den fazla Hava Kuvvetleri fotoğrafı içeriyor. Brezilya, Ufolojiyi ciddi bir aktivite olarak kabul etti. Bu yüzden askeriye UFO'ların doğasını ve uyruğunu tamamıyla anlayabilmek için büyük çaba sarf etti. Brezilya Hava Kuvvetleri İletişim Merkezi başkanı Tuğgeneral Telles Riberio "Onlarca yıldır bizim tarafımızdan saklı tutulan konu hakkındaki tüm bilgileri UFO komitesi aracılığı ile halka açıklamak istiyoruz." şeklinde konuştu.

20 Mayıs' ta Hava Savunma ve Hava Trafik Kontrol Entegre Merkezlerinde sivil UFO araştırmacıları ve ordu arasında iki toplantı düzenlendi. Cindacta'da gerçekleştirilen toplantıda araştırmacılara prosedürler ve Hava Kuvvetleri personelinin UFO'ları nasıl tespit ettikleri hakkında konferans verildi. İkinci ve en önemli toplantı ise daha hassas tertibatıyla tüm hava savunma bölgesini kontrol eden Brezilya Hava Savunma Komutanlığında gerçekleşti.

Komutan, Tuğgeneral Atheneu Azambuja UFO araştırmacılarına, Brezilya ordusunun UFO fenomeni hakkında ne kadar ilgili olduğunu açıkladı. Comdabra prosedürleri hakkında bilgi de veren Azambuja, 1954' ten bu yana ülkede sistematik olarak tespit edilip kaydı bulunan ve "H Traffic" olarak adlandırılan UFO'lar olduğunu da belirtti. Tuğgeneral Atheneu Azambuja, tarihte ilk defa sivil UFO araştırmacılarının 1954, 1977 ve 1986 yıllarında yaşanan çok özel UFO olaylarının 3 farklı dosyasını detaylı şekilde araştırmalarına izin verdi.

CASA GRANDE—Görgü tanıkları 08 Nisan 2006 yılında bir uçan dairenin dağlara indiğini sonra tekrar havalandığını gördüler. UFO kolla ölçüldüğünde aspirin büyüklüğünde, dış cephesinde sıralı yanan ışıklarıyla bej ve sarımsı kahverengindeydi. Tanıklardan biri cep telefonunu kullanırken alıcının frekans değiştirdiğini ve telefonunun ısınmaya başladığını söyledi. Tanıklardan biri 68 yaşında, diğeri 45 yaşında eğitimciydiler ve son tanık ise 16 yaşında bir erkekti. Aracın üzerinde transparan bir kubbe görmüşlerdi. “Yine aracın etrafında transparan ya da görünmez bir bariyer vardı. Sıralı ışıklar yanıp sönmeye başladı ve ışık grupları görüldü. Araç yere inerken ve kalkarken nabız gibi atan vızıltı gibi garip bir ses çıkarıyordu. Daha sonar yükselip, 3-5 saniye içinde olağanüstü bir hızla gözden kayboldu. Bu müthiş bir hızdı, gözle bile bu hıza yetişebilmek olanaksızdı.!”

MAUNA KEA VOLKANI – 07 Nisan 2006 akşam saat 19:35 te bir özel uçak pilotu ve amatör astronom olan tanık volkandaki Jade yolu üzerindeydi ve Mauna Loa ve Mauna Kea arasında asılı duran klasik disk şekilli bir UFO gördü. “Görüş kuvvetim çok iyiydi, bu mercimek şeklinde, kanatları ve kuyruğu olmayan çok garip bir nesneydi. Güneş batmak üzereydi ve hava açık, gök çok berraktı. Sadece bir UFO vardı, 2-3 mil ilerimde tam önümde havada asılı durmaktaydı ve gri metalik renkliydi. Gözlemim yaklaşık 5 dakika. Kadar sürdü. Nesne hiçbir şekilde ses çıkartmıyordu, inanılmaz derecede etkilenmiştim. O bölgede askeri bir üs ve astronomik araştırma merkezleri bulunmakta. Sanki bölgeyi inceliyor gibi bir izlenim uyandı bende. Bu tanık olduğum en olağanüstü olaydı.”

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: tuba uğurlu, 10.10.2009, 07:11 (UTC):
hiç bişi anlamadım yyaaaaaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56726834 ziyaretçi (144588362 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)