Ve Böyle Bitti
 
kar, ev, kış, aşk

Ve Böyle Bitti

Deniz

Adam, gider; kadın, susar ve aşk biter. Sevseydi kadın, çok sevseydi eğer adamı, hak ederdi onu. Onu ve sevgisini. "Kal!" derdi, "Gitme, kal!..."

Geldiği günü hatırladı kadın, inci gibi yaşlar boşalırken gözlerinden. Onu sorgusuz sualsiz kabul etmemiş miydi hayatına?! Siyahları yeniden beyaza dönüşmemiş miydi. Kuruyan bir dalken yeniden çiçekleri açmamış mıydı. Her "Canım." deyişiyle nefes alıp; "Canımın içisin, içimin güler yüzüsün." demesiyle de tebessümleri yeniden hayat bulmamış mıydı?!...

Artık tüm hüzünlerini bir balon misali gökyüzüne uçurup birlikte seyredecekler, ruhlarında sönen lambaları tek tek birilikte yakacaklardı. Ne sokaklar dar gelecekti onlara, ne de anlamsız hayatlarına "Tadı yok." demeyeceklerdi. "Hoş geldin hayatıma." derken tüm şarkılar. Şiirler. Şiirler, ağlamayacaktı. Mutlu sonla biten filmlerin başrol oyuncuları olacak, "biz" olacaklardı.

En sevdikleri şeydi "biz" olmak. İki can, bir "biz" olur; ayışığının aydınlattığı kumsala isimlerini yazarlardı; hırçın dalgalara inat. İki yürek bir "Biz" olur, kağıttan gemiler yaparlardı; batan gemilere inat. "Biz" olur, sevgi denizlerinde istiridye kabuklarına sakladıkları duyguları bazen yüreklerine, bazen de hüzünlerine akıtırlardı. "Biz" olur, en serseri yağmurlarda ıslanırlardı çığlık çığlığa iki çocuk misali. "Biz" olur, kendi masallarını yazarlardı hayâl evlerinde, Karacadağ eteklerine. "Biz" olur, güneşe dokunurlardı, kadının saçlarında dolaşan. "Biz" olur, yıldızları toplarlardı; adamın gözlerinde oynaşan. "Biz" olur, başını koyardı sevgilinin göğsüne kadın. Gözleri buğulanırdı. "Seni sokağın tavanına kadar seviyorum!" derken Adam.

"Biz" olur, özgür olurlardı; Eylül yağmurlarının kirpiklerinde dolan.

Çok sevmemiş miydi kadın?.. Yoksa çok sevmeleri mi bilmiyordu. "Beni gördüğünde yüreğin ısınıyorsa; tebessümler, çiçekler acıyorsa eğer yüzünde; bu, aşktır." dedi adam. "Adımı andığında gözlerin hüzünleniyor ve her bir zerren, tek tek sızlıyorsa; bu da özlem."

"İnandığın değerler uğruna sonsuza dek susuyorsan, bu çaresizliktir. Yeni bir sabaha, artık hiç aydınlanmayacak dünyanın aydınlık bir sabahına darmadağın uyanıyorsan; bu, ayrılık."

Birlikte geçirdikleri her güzel anın sonunda yaşayarak öğrenmişti kadın. Aşkı, özlemeyi, beklemeyi ve imkansızı. Ne kadar uzak tutmaya çalıştıysa da; adam, işte çalmıştı kapılarını imkansızın. Yasaklıydı ona kadın, saklıydı.

Çok sevmemiş miydi kadın, "Bu kalp, seni unutur mu?" derken. "Çareler, çaresiz." derken. Onu her gece onsuz yüreğinden öperken. İçinde her gün kanayan yaraları varken. Baktığı her yerde onu görüp, gördüğü herkesi ona benzetirken. Kalbi onunla durmuşken.

Çok sevmemiş miydi kadın...

Çok sevmişti. Bir daha kimseyi sevemeyecek, kimseyi yerine koyamayacak kadar çok. Çok. Çok.

"Ne kadar?" diyor adam. Susuyor kadın. İsyanlarda adam. Bir kez daha soruyor sesini yükselterek. Susuyor kadın.

Susuyor, Susuyor.

Deniz,
3 Eylül 2010, Cuma.

Deniz'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Ayşegül, 14.03.2014, 21:34 (UTC):
Ve böyle bitti...
Bir deniz taştı
Bir martı uçtu
Bir balık ağladı
Bir kadın bir adam sevdi
Kadın adam sevdiğini sandı
Tuzlu sular gözlerini yaktı
Kirpiklerinden düş kırıkları aktı
Yavaş yavaş göz kapaklarını kaldırdı kadın
İçi boş bir adamı sevdi kadın
Adam sandığı bir hayali sevdi kadın...
Şimdi aynalarda kendiyle yüzleşiyor
"Seni mi sevdim?" derken...
Anlıyor...
Biliyor...
Hatırlıyor, unutması gerekenleri...
Bir kadın...
Bir adam sevdiğini sanırken...

Yorumu gönderen: metin, 21.09.2010, 07:32 (UTC):
İmkansız askları anlatan güzel bir anlatım.Çok içten ve duygu yüklü.Kalemine sağlık.Basarılar

Yorumu gönderen: kim, 09.09.2010, 17:44 (UTC):
sevgili hece aşk insanin hayatina davetsiz bir misafir gibi gelir cogunlukla..musaitmisin diye sormadan..ve zayif bi aninizdaysaniz ve kendinize olan inancinizi yitirmisseniz onu hayatiniza kabul etmek hiçte zor olmiycaktir..sonunu basini düşünücek halde diilsinizdir sadece ani ve o guzelligi yasarsiniz..çok sevselerde bilirlerki yasadiklari gercekte asla birbirlerine yer yoktur..asla biz olamiycaklardir..gunu geldiginde gitmeleri gerektiginide bilirler..işte o gun kadin susar..adamin tüm isyanina ragmen susar belkide yasayabilicegi o tek bahari kişa cevirip susar..geridene ne biraktigina kendinden neler goturdugune bakmadan..inandiklari ugruna sadece susar..kalbini onda birakarak...hikaye buya böle bişi işte:))

Yorumu gönderen: hece, 09.09.2010, 14:43 (UTC):
İnsan en çok kendinden korkar.Kendi zaafları,duyguları,güçsüzlükleri,sevinçlerinden...Yeni bir aşk düşüncesi heyecanlandırır.Ama bunu gerçekte ne yaşayabilir,ne de yaşatabilirsin.Her zaman sonrasını düşünürsün. ^^Ya sonra^^ dersin kendi kendine^^ya sonra^^...Hayatın her hali dayanılmaz olur.Toplarsın kendini onunla,^^biz^^ olduk sanırsın.Sokağın tavanına kadar sevip yaşıyorsa adam aşkını ve kadın hala ^^ya sonra^^ diye düşünüyorsa ^^BİZ^^olunamamıştır asla...Düşündükçe buğulanıyordur belki gözlerin,ama peşinden yağmurların geleceğini bilirsin.Değiştiremeyeceğin gerçekleri olduğu gibi kabul edersin.Çünkü dört mevsimde sadece tek bahar yaşanır...

Yorumu gönderen: calıkusu, 07.09.2010, 12:39 (UTC):
Merhaba suerden calıkusu da olsan suerden de olsan mutsuz anlar yaşanır.Dediğine bakılırsa en güzel örnek sensin kızgınlıklar kırgınlıklar demekki calıkusu nicki ile ilgili değil:)burada evet aile gibiyiz kabul görürümüsün buna biz karar veremeyiz ama yinede bir aile üyesi olarak sana şunu söylemeliyim eğer geleceksen kızdgınlıklarını özelliklede agrasifliğini bir kenara kilitle öyle gel benden söylemesi:)

Yorumu gönderen: suarden , 07.09.2010, 12:31 (UTC):
merhaba calıkusu ne harika nick bu umarım onun kadar mutsuz anlar yaşamamışsındır yazılarımı paylaşmak keyifli olucak kocaman bi aile gibisiniz umarım kabul görürüm aranızda agresif tutumlarımı hoş görebilecekmisinbiz bilmiyorum ama hayata çok kırgınım kızgınım onla başım belada :) sevgiler

Yorumu gönderen: calıkusu, 07.09.2010, 11:55 (UTC):
Suerden çok fazla bekletme:)iddialı yazarları seviyoruz...Okuruz ama özel istekte bulunduğun için özellikle serserinin kulağını bükeriz sana yorum yapması için:)sabırsızlıkla bekliyoruz:)

Yorumu gönderen: suarden, 07.09.2010, 11:31 (UTC):
merhaba bende yazmayı çok severim yakında banada çok çok yorum yapın lütfen özelliklede serseri nickki sen yap:) yazınıza gelince deniz hanım guzel duygusal ama daha iyilerini yaparsın bence sdaha sade yazmayı dene iddialı olmak zor iş kelimelerinde iddialı olmasın yormasın bizi sevgin guzel özleminde ne sanşlı adam aşkın sevgiyle kal

Yorumu gönderen: hece, 04.09.2010, 22:32 (UTC):
ne hbr kim?bu gece yazılara bir goz gezdıreyım dedım. O da ne ? Bızım kım yazar olmus :) cok da ıyı olmus.elıne saglık arkadasım.

Yorumu gönderen: ayşegül, 04.09.2010, 22:15 (UTC):
çooook güzel...

Yorumu gönderen: kim, 04.09.2010, 20:50 (UTC):
kimin bacişkosu:) tsk ederim destekledigin için emegin için hersey için.. sevgilerimle...

Yorumu gönderen: kim, 04.09.2010, 20:42 (UTC):
gercekten çok tsk ederim selma abla..beni mutlu ettin ..saolasin..

Yorumu gönderen: serSeri, 04.09.2010, 20:33 (UTC):
kim:) ne kadar? diyor adam...
Susuyor kadın... bütün yasaklarına isyan edecek...
susuyor... duygu yüklü bir yazı olmuş. tek kelimeyle müthiş olmuş... Yazılarını zevkle takip ediyorum... bence mükemmel bir kalem olacaksın... Başarılar tebrik ediyorum...
mutlu kal emi:))

Yorumu gönderen: Akhenaton, 04.09.2010, 20:10 (UTC):
Bir de şu daha ayakkabı bağlayamayanların sonunu bağlayamadın muhabbetleri olmasa :)9 Aferin duygulu bacişkoma benim... Çok güzel bir yazı olmuş...

Yorumu gönderen: Selma .D, 04.09.2010, 19:42 (UTC):
Deniz harika yazmışsın canım kardeşim ben sonunu çok güzel anladım ellerine yüreğine sağlık imkansız aşkların sonu olmaz

Yorumu gönderen: nur , 04.09.2010, 18:42 (UTC):
sonunu baglayamamıs

Yorumu gönderen: kim, 04.09.2010, 17:59 (UTC):
çok tsk. ediyorum:) begenmen beni mutlu etti..destekledigin için ayrıca tsk ediyorum..sende seviliyorsun:)

Yorumu gönderen: Kayıpgül, 04.09.2010, 17:35 (UTC):
Deniz şiir denemnden sonra yazdığın bu ilk yazı bir deneme yazısı değilde çokta profesyonelce olmuş.Yoksa sen bir yazarmısın da bizden gizledin:)çok beğendim canım severek okudum ve daha bir çok yazını okuyacağımızı umuyorum.Ellerine o güzel yüreğine sağlık...Bi de seni çok seviyorum:)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982591 ziyaretçi (134752970 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler