Virüs Savaslari
 
coronavirüs, savaş, war, bio weapon, biyolojik savaş

Virüs Savaşları

Abdurrahman Yördem

Dikkatinizi çekti mi? Korona virüsü, dünyanın hiçbir ülkesinde fakir mahallerde yok, varoşlarda yok. İlk bulaşanlar; bakanlar, iş adamları, sporcular. Hatta İngiltere kraliyet mensupları. Neden?

Nedeni şu: Çünkü virüsün kaynağı, havaalanları. İlk çıkışı Çin’deydi. İlk çıkış yeri Hubei, hareketli ve turistik bir bölge. Çin’de ki birçok ulaşım aracının kesiştiği nokta. Bu yüzden VİRÜSÜ ATANLAR, Çin’e yayılması için uygun bir yer olarak seçmiş olabilir. Nitekim Aralık ayında başlayan virüsün yayılması, çok kısa zamanda önce bölgede 60.000 civarında insana daha sonra Çin’in diğer bölgelerine de yayılmaya başlamış.

Çin, Aralık ayından bu yana virüsle boğuşuyordu. Bu ara Amerikan başkanı, Çin’deki bu olayla alay etmişti. Seviniyordu; çünkü Çin, ekonomik olarak sıkıntıya düşmüştü. Avrupa ülkeleri de olaya sessiz kaldı. Yine ekonomik nedenlerden… Bazı kesimler ise Çin’in intikam alacağından bahsediyordu. Nitekim üç ay içerisinde 81.000 civarındaki vaka sayısı durduruldu. % 90 hasta iyileştirildi. 3.300 civarında insan öldü. Çin, bir taraftan virüsle boğuşurken intikamını da aldı.

Muhtemelen Amerika kaynaklı olabileceğini düşündü. Çünkü Çin ile birlikte İran, Türkiye ve Arabistan’da görülen virüsün kaynağı kolayca anlaşılabilirdi. Havaalanlarına atılan virüs, muhtemelen İstanbul havaalanının dış hatlarına atıldı. Turizm mevsimi olmadığından transit gidişlerden dolayı diğer ülkelere de yayıldı. Arabistan’ın da Cidde ya da Medine havaalanlarına atılması ile umreciler kanalıyla diğer İslam ülkelerine yayılması sağlandı.

coronavirus, covid19

İranlılar umreye gelmediğinden muhtemelen İran’da yine bir havaalanına virüs atıldı. Çünkü ikinci yoğun yayılma, İran’da oldu. İran’da da 66.000’lere dayanan yayılma oldu. İran, yaptığı mücadele sonucu hastaların % 50’ye yakınını iyileştirdi. Ölü sayısı ise 4.000 civarında.

Savaş dedim… İşte şimdi savaş başladı. Çin, muhtemelen Amerika’da New York ve Washington şehirlerinin havaalanlarına, Avrupa’da ise İtalya, Almanya, Fransa ve İspanya havaalanlarına virüsü attı. Çünkü Avrupa’da virüsün yayılımı, bir ay kadar önce başladı. Amerika’da ise iki hafta ancak oldu. Ancak hiç beklemedikleri bu olaya hazırlıksız yakalandılar. Amerika’da şu an 450.000’in üzerinde hasta bulunmakta ve yayılmadığı eyalet, şehir yok. Her yere yayıldı. Ölü sayısı, şu an çok düşük; ancak tedavi ettikleri hasta sayısı da çok düşük. 26.000 civarında.

Korona virüsü; İtalya’da 143.000, İspanya’da 150.000, Almanya’da 120.000, Fransa’da 120.000, İngiltere’de 70.000 civarında hastaya yayılmış bulunmakta. Allah, hepimizi bu lanetlerden korusun. 21. yüzyılın yöneticilerine Akıl versin. Yoksa sonumuz filmlerde gösterildiği gibi hiç iyi değil!

Abdurrahman Yördem,
Nisan 2020.

Abdurrahman Yördem'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 11.04.2020, 11:15 (UTC):
Amin Abdurrahman hocam...

Yorumu gönderen: abdurrahman yördem, 11.04.2020, 10:16 (UTC):
Allahım! Korona virüsünü; Müslüman ülkelerin yöneticilerinin, diğer ülkelerin yöneticilerinin, bilim insanlarının, müslümanların ve tüm insanların, AKILLARINI DAHA İYİ KULLANMALARINA, SEVGİ DOLU OLMALARINA VE MERHAMETLERİNİN ARTMASINA VESİLE KIL. ÇOCUKLARIMIZIN, TORUNLARIMIZIN DAHA İYİ BİR DÜNYADA YAŞAMALARINA DA VESİLE KIL. AMİN.

Yorumu gönderen: Mahlas, 10.04.2020, 20:25 (UTC):
Ortadaki durum her neyse kontrolden çıktı gibi görünüyor. . İnsanın aklı almıyor. Böylesi bir vebali taşıyacak kadar yok mu oldu insanlık... Ama bu virüsün yaşlı ve kronik rahatsızlığı olanları hedef alması sizede manidar değil mi? istediğim tek şey ülkem en az kayıpla atlatsın. .. Gerçi bu gece yayılmayı engelleyim derken galiba bizde ters etki edecek çarşıda yaşananlara bakılırsa pazartesi testlere kulak misafiri olmak istemiyorum☺

Yorumu gönderen: Akhenaton, 10.04.2020, 18:44 (UTC):
Sevgili Mahlas. Koronavirüs, elbette insan eliyle yaratılmış bir virüs değil. Ama (tabii ki benim düşüncem) insan eliyle yani labaratuar ortamında mutasyona ugratılmış ve öldürücülüğü artırılmış bir virüs. Ve şunu da düşünüyorum: Bu virüsü geliştiren, evet Amerika. Amacı, bu virüsü biyolojik bir silah olarak yedekte tutmaktı. Fakat bir şekilde Çin, bazı Amerikalı bilim insanlarını satın aldı ve ve bu silahı Wuhan Teknoloji Üniversitesi'ne (WUT) getirdi ve incelemeye başladı. Belki bunu daha da geliştirdi, belki Saddam Hüseyin’in kendi şehri olan Halepçe’de kimyasal gaz denemesi yapması gibi Çin de bu virüsü Wuhan’da denedi.

Bugün yeryüzü devletleri, ihtirasları uğruna kendi ülkesinin vatandaşlarını feda edebiliyor. 11 Eylül’de Amerika’nın Ortadoğu’ya girebilmek için kendi ikiz kulelerini yok edip binlerce kendi vatandaşını yok etmesi gibi. Şu anda olayları net olarak göremiyoruz. Amerika da Çin de yalan söylüyor ve suçu birbirlerinin üzerine atıyor.

Ama ben bir Müslüman olarak şuna da inanıyorum: Onların tuzakları varsa, Allah’ın da elbet bir tuzağı var. İnşallah Rabbim bu oyunu el-Latif isminin bir tecellisi olarak bozacak ve planlarını başlarına yıkacak. Enfal Suresi 30’da dediği gibi, “Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.”

Yorumu gönderen: Mahlas, 10.04.2020, 18:18 (UTC):
Bir çok kişinin söylemleri bu yönde öte tarafından bakarsak uzmanlar insan yapımı bir virüsün hayvan genleri taşımayacağını söylüyor. .. İlk durumun doğru olduğunu düşünürsek insan neden böyle bir şey yapar ki? Geçmişimize bakarsak bu salgınlar hep yaşanmış ilk değil son olmayacağı da kesin durum ne olursa olsun böylesi bir salgında Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. .. Selam ve dua ileBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53277136 ziyaretçi (135591042 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler