Wicca Yasasi
 

Wicca Yasası

Wicca için belirli kurallar yoktur; ama yasa vardır. Bazı geleneklerde, özellikle Alexandrian geleneğinde, Yasa, Gölgeler Kitabı'nın bir bölümüdür, bunun için de, usüllerin, ilkelerin kaydedildiği bir sırdaş olarak korunması zorunludur. Efsaneye göre Yasa, 17. yüzyılda cadı takiplerinin zirvede olduğu dönemde doğmuştur. Günümüzde, Gölgeler kitabına, Yasa genellikle yeniden yazılmaz.

Bütün Wiccanların uyması gereken bir kural vardır ve bu bütün wiccanların karakterini de belirtir.

Wicca yasası, bu bir kural ile de açıklanabilir. Bunun yanında, üçler kuralı da vardır ”low of Return” Bu kuralda, yapılan her şey, yapana üç kere (üçün üçle çarpımı kadar güçlü) geri dönecektir. (Yaptığın her şey, senin ve diğerlerinin de geleceğini belirler) O halde herkes kendi kaderinin güvencesidir.

Wicca yasası ve üçler kuralından başka, 13 prensip vardır. 1973 yılında Amerika Cadılar Komitesi tarafından kabul edilmiştir. (Council of American Witches)

13 prensip, cadılıkla ilgili masalları ortadan kaldırmak beklentisi ile yazıya geçirilmiştir. Özellikle de Cadılık ve Satanizm arasındaki farka açıklık kazandırmak için.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: shaman, 15.07.2010, 14:20 (UTC):
Burda ufak bi hata gördüm izninizle düzeltmek istiyorum herkesin sandığının aksine üçler yasası yapılan kötülüğün üç katının geri döneceği değildir, biri size kötülük yaptığında sizin üç katını ona yapma hakkına sahip olmanızdır. :)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56464907 ziyaretçi (143892948 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)