Winchester Gizem Evi
 
Winchester Mystery House

Winchester Gizem Evi

Winchester Gizem Evi (Winchester Mystery House), ünlü bir perili evdir. Bu ev, Kaliforniya'da ünlü "Winchester Tüfeği'nin mucidinin oğlu William Winchester'in eşi Sarah tarafından yaptırılan 160 odalı bir konaktır.

Kocasının ölümünden sonra Sarah, Connectiut-New haven'deki başka bir eve çekilmiştir. Spiritüalizmin hızlı gelişiminden etkilenen ve kendisinde de birtakım paranormal yetenekler olduğunu sezen Sarah, bu arada kocasının ruhuyla temas kurmak için birçok medyuma müracaatta bulunmuştur. Çoğunlukla başarısız olan bu girişimler sarasında Adam Coons ile tanışmış ve onun kocasının bir bedduanın tesiri altında olduğunu söylemesinden etkilenmiştir.

Coons'un ona Winchester tüfeğiyle öldürülen kişilerin hayaletleri tarafından rahatsız edilmemek için bir şeyler yapması gerektiğini, yapacağı şey her neyse bunun onlar için ödenecek bir tazminat olacağını söylemesi sonucu Sarah, merhum kocasının ve söz konusu hayaletlerin birlikte yaşayabilecekleri/oturabilecekleri bir ev yaptırmaya karar verdi. Bu amaçla Santa Clara vadisinde 44 dönüm arazisi olan 8 odalı küçük bir ev satın aldı.

1884 yılında bu yerin aranması sırasında gaipten gelen bir sesin ona;

"İşte burası!"

dediği, dilden dile aktarılarak günümüze kadar gelmiştir.

Sarah, evi satın aldığında ne bir kat planı, ne de bir imar projesi vardı. Yine ruhların rehberliğinde çalışmalara başlanıldı ve bu çalışmalar, ölümüne kadar, yani 38 yıl boyunca devam etti. Birçok kişi, hiç durmaksızın evin inşaatıyla uğraştı. İnşaat, ruhsal rehberlerin yönetimine nedeni bilinmeyen çok farzlı bir tarzda gelişti. Bu tarz farklılığı, evi diğer evlerden ayırıyordu.

Kabaca bakıldığında evin 160 odası, 2000 kapısı, 47 adet içinde ateş yakılabilen şöminesi, 40 merdiveni, çok sayıda gizli odası ve geçitleri vardı. Sarah, bu ev için 5, 5 milyon doların üzerinde ödeme yaptı. Ancak 36 yılın sonunda ömrü yetmedi.

"Winchester House", asla bitirilemedi. Bugün evin içinde dolaşan adamların sesleri işitilir. Fısıldaşmalar duyulur. Bazı nesnelerin hareket ettiği, kapıların açılıp kapandığı, kapı tokmaklarının kendiliğinden döndüğü görülür. Her tarafa pişen bir yemeğin kokusu hakimdir.

Tüm bu aktiviteler, gerek görevli bekçiler gerekse kameralar tarafından bizzat tespit edilmiş şeylerdir.

İlgili Videolar

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: bushra, 01.05.2017, 04:35 (UTC):
bugün bu evi ziyarete gittik. hikaye bu şekilde anlatılıyor ancak ne gıcırdayan kapılar ne hareket eden eşyalar gördük. yemek kokusu da yoktu. kadın yaknızca şizofrendi bizce. görülmeye değer bir evdi.

Yorumu gönderen: öğrenci, 04.11.2016, 17:12 (UTC):
Teşekkür ederim hem ödevime hem de merakıma cevap verdiniz. SaygılarBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53257726 ziyaretçi (135529762 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler