Windows 7'nin Gizli Silahi
 
Windows 7

Windows 7'nin Gizli Silahı

Her nevi performans testine tabi tutulan Microsoft'un son gözdesi, gizemli ve güçlü bir kitle için çok daha farklı anlamlar taşıyabilir.

Gün geçmiyor ki Windows 7 ile ilgili yeni bir performans testi, Microsoft'un doğru yolda olduğunu göstermesin. Ancak tüm bu işletim sistemi kapıştırması esnasında, çoğumuzun unuttuğu bir kitle var: 64 bit'çiler.

Donanıma Yakışır İşletim Sistemi

Microsoft kaynakları, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satılan Windows Vista işletim sistemlerinin yüzde 25%'inin 64 bit sürüm olduğunu söylüyor. Özellikle DDR2 bellek fiyatlarının büyük düşüş göstermesi, son kullanıcıları, sistemdeki gigabaytlarca bellekten gereken verimi alabilecek işletim sistemlerine yöneltiyor.

Donanım sürücüleri konusunda hâlen bazı sıkıntılar yaşansa da, Microsoft, son doğal 32 bit işletim sistemi olacağını söylediği Windows 7'de, Vista ile ulaştığı bu kitleye istediğini verebilirse, yakın zamanda 64 bit işletim sistemlerine büyük bir göçe tanık olabiliriz.

Esas Görev Üreticilerde

Donanım ve yazılım üreticilerine de bu geçişte büyük rol düşüyor. Çünkü süreci hızlandırmanın en etkin yolu, çıkan her ürünün 64 bit ile uyumlu sürümünün ve sürücülerinin de yayınlanması olacaktır.

Bakalım son dönemde hazır PC'lere sessiz sedasız Vista x64 yükleyen bazı OEM satıcıların çabası, Windows 7'nin çıkışıyla birlikte meyvelerini verecek mi?

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: el cevap, 04.04.2016, 03:51 (UTC):
Kuran-ı kerimin bilimi desteklemek gibi bir amaci mi var yapmayin.

Yorumu gönderen: bilim meraklısı, 07.05.2015, 13:49 (UTC):
bu bilgilerin doğru olduğuna emin misiniz? çünkü ben emin değilim kuranı kerimimizin bu bilgileri desteklediğini nereden biliyorsunuz.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990220 ziyaretçi (134775994 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler