Wyoming Game and Fish Laboratory
 
Wyoming Game and Fish Laboratory

Wyoming Game and Fish Laboratory

Wyoming Oyunu ve Balık Laboratuarı (Türkçe)

Tom D. Moore - Şube Başkanı / Laboratuar Müdürü

Bu yazı, Google translate ile çevrilmiştir.

GİRİŞ VE AMAÇ

Laboratuar Şube Hizmetleri Bölümü Wyoming Oyunu ve Balık Bölümü amacı çeşitli Bölümü personel için, zaman zaman, diğer kurum ve genel kamu hizmetleri sunmaktır. Olarak Bölüm Stratejik Planı tanımlanan, laboratuar adli ve analitik hizmetler sunmaktır; bakımı ve izleme ile vahşi ve üretme çiftliği balık sağlığını geliştirmek, yardımcı teşhis ve hastalıkları üzerinde raporlama; balık sağlık sertifikasyonu sağlamak ve hastalık kontrol tedbirleri öneririz. Olarak gerekli Bu hizmetler Oyun ve Laramie'de balık Laboratuarı ve alanında bulunan yürütülmektedir.

Anahtar Fonksiyonlar

Hukuk İcra Suçları (Türler, cinsiyet kimliği ve hayvan immünoloji ve PCR-DNA mikro uydu prosedürleri kullanır.) - 273 örnekler ve 688 testleri ile 50 cases toplam Mali Yılı 1999 yılında yapıldı.

Balık Sağlık Denetimler ve Hastalık Tanı - 138 durumlarda gelen 13.771 örneklerin toplam Mali Yılı 1999 yılında incelenmiştir.

Hayvan Dişler Yaşlanma - 2106 istekleri den 5313 dişlerinizin toplam işlenmiş olduğunu yaşlı ve sonuçları hayvan hasat bilgi vermeye teslim döndü.

Çıkarımlar ve Tel Tags Balık kimden Decoding - 792 balık başkanları toplam Mali Yılı 1999 yılında balıkçılık personel için balık çorap ve büyüme oranları hakkında bilgi sağlamak için işlenmiş oldu.

Çeşitli Analizleri ve Bilgi İstek - dokuz istekleri gelen 101 testleri Mali Yılı 1999 yılında yapılmıştır ile 1535 örneklerin toplam.
Kanıtlar hakkında bilgi, Örnek Toplama ve Gönderme, Testler
Yürütülen ve Analizelde edilebilir Timne gerekli:
Oyun & Balık Laboratuvarı
Wyoming Üniversitesi, Biyolojik Bilimler Binası, Oda 323, Posta Kutusu 3312
WY 82.071
Telefon 766-5618 (Tom Moore)

766. 5620 (Dave Para) 766-5616 (Deedee Hawk)

Wyoming Oyun ve Balık Bölümü Doğal Vahşi Hayat Hastalık Labaratuarı

Terry Kreeger DVM - Şube Başkanı, Doğal hayat Veterinerlik Hizmetleri

Walt Cook DVM - Yabani Hayat Veterineri; Hank Edwards - Patobiyolojist

GİRİŞ ve AMAÇ

Wyoming Av ve Yaban Hayatı Balık Bölümü Hastalık Laboratuarı amacı Wyoming ve yaban hayatı nüfus ve çevre ülkelerin yanı sıra yaban hayatı kaçak çekilen için adli tıp hizmetleri hastalıkları izlemek ve zehirlenmesi gereğidir. Tüm laboratuar analizleri USDA ile işbirliği içinde yürütülmektedir / Aphis ve Wyoming Devlet Veterinerlik Laboratuarı, bu patoloji, viroloji, seroloji, bakteriyoloji, parazitoloji ve elektron mikroskobu ve uzmanlık sağlar. Vahşi Hayat Hastalığı Laboratuarı temel rol, tanı ve brusella ve gözetleme, kronik harcıyorsun hastalığı, veba ve tularemia olduğunu. Teşhis halka bir şüpheli hayvanlar hastalığı sorunu ve tularemia seroloji (Serum), tüketim ve genel hastalığı tanısı (karkas) için Brucella kültür (doku), karkas güvenlik veba vardır: mevcut testler. 716 yaban hayatı durum için 85 türler den 3980 örnekleri olmak üzere toplam 1999 Mali Yılı boyunca incelendi.

Anahtar Fonksiyonlar

Teşhis ve yaban hayatı olarak hastalıkların oluşması ve izlenmesi uygun hale getirme yönetim tavsiyeleri.

Yasa Uygulama / Suçları - Kutuları ve ödül oyun, saldırganları, su kuşu, tehlike altındaki türler, büyük ve egzotik hayvanlar ilgili ölüm nedenini belirlemek için necropsied vardır.

Araştırma projeleri siyah ayaklı, brusella aşısı araştırma, yeniden alanları araştırmak ilgili Yaban Hayatı hastalığın izlenmesi Wyoming karakurbağası ve siyah ölüm nedenleri ayaklı, araştırmak ve ücretsiz çeşitli Elk yılında brusella kontrolü.

Kanıt için Bilgi hakkında, Örnek Toplama ve Gönderme,
Testler yürütülen ve Saat Analiz at elde edilebilir için gerekli:
Vahşi Hayatı Hastalık laboratuarında
Wyoming Devlet Veterinerlik Laboratuarı

1174 Snowy Aralığı Cad.
Laramie, WY 82.070
Telefon 745-5865 Hank Edwards

742. 6638 Walt Cook

742. 6638 Beth Williams 766-5629 Terry Kreeger

WYOMING GAME AND FISH LABORATORY (English Language)

Tom D. Moore Branch Chief /Laboratory Manager

INTRODUCTION AND PURPOSE

The purpose of the Laboratory Branch of the Services Division of the Wyoming Game and Fish Department is to provide services for various Department personnel, and occasionally, other agencies and the general public. As defined in the Departments Strategic Plan, the laboratory is to provide forensic and analytical services; assist with maintaining and improving the health of wild and hatchery fish by monitoring, diagnosing and reporting on diseases; provide fish health certification and recommend disease control measures. These services are conducted at the Game and Fish Laboratory in Laramie and in the field, as necessary.

KEY FUNCTIONS

1. Law Enforcement Forensics (Species, gender identification and animal individualization employ immunology and PCR-DNA micro satellite procedures.) - A total of 50 cases with 273 samples and 688 tests were performed in Fiscal Year 1999.

2. Fish Health Inspections and Disease Diagnosis - A total of 13, 771 samples from 138 cases were examined in Fiscal Year 1999.

3. Animal Teeth Aging - A total of 5, 313 teeth from 2, 106 requests were processed, aged and results returned to submitter to provide animal harvest information.

4. Extraction and Decoding of Wire Tags from Fish - A total of 792 fish heads were processed in Fiscal Year 1999 to provide information on fish stocking and growth rates for fisheries personnel.

5. Miscellaneous Analyses and Information Requests - A total of 1, 535 samples with 101 tests from nine requests were conducted in Fiscal Year 1999.

Information about Evidence, Sample Collection and Submission, Tests
Conducted and Time needed for Analysis can be Obtained at:
Game & Fish Laboratory
University of Wyoming
Biological Science Building, Room 323
P.O. Box 3312
Laramie, WY 82071
Phone 766-5618 (Tom Moore)

766. 5620 (Dave Money) 766-5616 (Deedee Hawk)

WYOMING GAME AND FISH DEPARTMENT WILDLIFE DISEASE LABORATORY

Terry Kreeger DVM - Branch Chief, Wildlife Veterinary Services

Walt Cook DVM �; Wildlife Veterinarian; Hank Edwards - Pathobiologist

INTRODUCTION AND PURPOSE

The purpose of the Wyoming Game and Fish Department Wildlife Disease Laboratory is to monitor diseases in wildlife populations of Wyoming and the surrounding states, as well as forensic services for wildlife taken illegally and by poisoning. Most laboratory analyses are conducted in cooperation with USDA/APHIS and the Wyoming State Veterinary Laboratory, which provides the expertise in pathology, virology, serology, bacteriology, parasitology and electron microscopy. The primary role of the Wildlife Disease Laboratory is the diagnosis and surveillance of brucellosis, chronic wasting disease, plague and tularemia. Diagnostic tests available to the public with a suspect wildlife disease problem are: plague and tularemia serology (serum), brucella culture (tissue), carcass safety for consumption and general disease diagnosis (carcass). A total of 3980 specimens from 85 species for 716 wildlife cases were examined during Fiscal Year 1999.

KEY FUNCTIONS

1. Diagnosing and monitoring the occurrence of diseases in wildlife and, where appropriate, making management recommendations.

2. Law Enforcement/Forensics - Cases involving big and trophy game, predators, waterfowl, endangered species, and exotic animals are necropsied to determine cause of death.

3. Wildlife disease monitoring for research projects concerning black-footed ferret reintroduction areas, brucellosis vaccine research, causes of mortality in the Wyoming toad and black-footed ferret, and monitoring brucellosis in free ranging elk.

Information about Evidence, Sample Collection and Submission,
Tests Conducted and Time needed for Analysis can be obtained at:
Wildlife Disease Laboratory at
Wyoming State Veterinary Laboratory

1174 Snowy Range Rd.
Laramie, WY 82070
Phone 745-5865 Hank Edwards

742. 6638 Walt Cook

742. 6638 Beth Williams 766-5629 Terry Kreeger

Home Attorney General Home Page Governor


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56072161 ziyaretçi (142848027 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)