Yüzyillardir Esrarini Koruyan Buluntular
 
buluntular, esrarını, koruyan, yüzyıllardır

Yüzyıllardır Esrarını Koruyan Buluntular

Yeryüzünde yüzyıllardır esrarını koruyan birçok tarihi buluntunun sırrı çözülemiyor.

gizli

DEV HEYKELLER

Pasifik Okyanusu'ndaki Paskalya Adası'nda bulunan dev heykeller de sırlarını koruyor. 9 metre yüksekliğindeki dev heykelleri hangi uygarlıkların yapmış olabileceğine ilişkin çeşitli görüşler bulunuyor. Dev heykellerin taş platformlar üzerine nasıl oturtulduğu araştırmacıları düşündürürken, niçin yapıldıkları da merak konusu.

gizli

gizli

GÜNEŞ KAPISI

Güney Amerika'daki sırrını koruyan arkeolojik buluntulardan biri de Tiahuanaco'daki Güneş Kapısı. Tek parça taştan yapılan 5 metre genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde ve 10 ton ağırlığında olduğu tahmin edilen Güneş Kapısı'nın nasıl bir yöntemle ve ne amaçla inşa edildiği bir türlü açıklanamıyor.

gizli

gizli

gizli

NAZCA ÇİZGİLERİ

Peru'da 1926'da keşfedilen Nazca kasabası yakınlarındaki üçgen, dörtgen, sarmal ve hayvan şeklindeki çizgilerin sırları çözülemiyor. Çizgilerden bazılarının yaz ve kış gündönümlerini işaret ettiği, hatta dev bir takvim görevi gördüğü öne sürüldü. Bazı bilim insanları çizgilerin UFO'lar için yapıldığı iddiasında da bulunuyor.

gizli

gizli

gizli

STONEHENGE TAŞLARI

Güney İngiltere'de Salisburg düzlüklerinde yer alan üç metreden yüksek, dikine duran taşlardan oluşan Stonehenge taşları da sırlarını koruyor. Her biri tonlarca ağırlığındaki taşlar mühendislik harikası olarak değerlendirilirken, çeşitli efsaneler de bulunmakta. Dinsel törenlerin yapıldığına inanılan Stonehenge'nin rasathane olduğu yönünde çeşitli bulgular olmasına rağmen halen taşların sırrı çözülemiyor.

KALECİK'TEKİ TAŞLAR

Van Merkez Kalecik Köyü'nün 1.5 kilometre kuzeydoğusunda yer alan ve Urartu dönemine ait dikili taşlar ve taş halkalar da dikkati çekiyor. 400 metrekarelik alana matematiksel olarak dizilen 2.475 dikili taşın astronomiyle ilgili olduğu düşünülüyor. Taşların sırrının çözülmesi için çalışmalar devam ediyor.

KAYNAK BELİTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: namık54, 10.03.2017, 09:31 (UTC):
Rabbimiz Hz Süleymana öyle imkanlar vermişki,dünyadaki akıl almaz dediğimiz bütün kalıntılar o dönemden kalmadır.

Sebe': 34/12-14

12- "Süleyman için de, sabah gidişi bir ay, akşam dönüşü bir ay (mesafe) olan rüzgâra (boyun eğdirdik); erimiş bakır ma­denini ona sel gibi akıttık. Onun eli altında Rabbmin izniyle iş görmekte olan bir kısım cinler de vardı. Onlardan kim bizim emrimizden çıkıp sapacak olsa, ona çılgın ateşin azabından tat­tırdık."

13- "Ona dilediği şekilde kaleler, heykeller, havuz büyük­lüğünde çanaklar ve yerinden sökülmeyen kazanlar yaparlardı. 'Ey Davud ailesi, şükrederek çalışın.' Kullarımdan şükretmekte olanlar azdır."

14- "Böylece onun (Süleyman'ın) ölümüne karar verdiği­miz zaman, ölümünü, onlara asasını yemekte olan bir ağaç kur­dundan başkası haber veren olmadı. Artık o, yere yıkıhp-düşün-ce, açıkça ortaya çıktı ki, şayet cinler ğaybı bilmiş olsalardı böy­lesine aşağılatıcı bir azab için de kalıp yaşamazlardı."[9]

Yorumu gönderen: BirDost, 20.02.2016, 01:30 (UTC):
Selamlar hocam öncelikle şöyle düşünmeliyiz bizden önce yaşayan bir sürü kavim ve uygarlıklar vardı. Allahu teala
(c.c.) bunlara inanılmaz yetenekler bahşetti.
Sadece rabbimize inanmaları için peygamberler gönderdi..
çoğu şükretmedi peygamberlere tabi olmadı.
bir çok kavim uygarlık yok oldu..
bunlar yüce kitabımızda adları var ad kavmi yanılmıyorsam
semud bunlar gibi Bizi yaratan herşeyi bilir...
mısırdaki piramitlerde belki bizden önceki uygarlıklar tarafından inşa edildi.. Allah her şeyi en iyi bilendir..
rahatsız ettiysem özür dilerim..
hayırlı geceler...

Yorumu gönderen: garip men , 31.03.2015, 19:36 (UTC):
bize öğretilen evrim teorisi. ama inanınki eski uygarlıklarda daha üstün teknolojilerin olduğu gerçeğini bilim insanları net bir şekilde biliyorlar.yoksa BELBEEK MISIR PİRAMİTLERİ BEYAZ PİRAMİTLER ve daha birçok buluntu nasıl açıklarnır.çünkü kuranda insan yaratıldığında konuşabildiği düşünebildiği açıktır bizden önceki uygarlıkların teknik olarak üstün oldukları yazılı bilim insanları bunu açıklarsa islamı kabul etmiş olurlarBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53249420 ziyaretçi (135504907 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler