Yasadigimiz Zaman'a Dair
 
dünya, barış, savaş, altınçağ, altın çağ, insan, insanlık

Yaşadığımız Zaman'a Dair

Önder Demir

Dünya'daki insanlık, çok kısa süre içerisinde hem maddî hem de manevî olarak büyük değişimler geçirecektir. Yaşamış olduğumuz su anki durum, bunu çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Evet, dünyamız, yeni bir savaşa istese de istemese de sürüklenecektir. Bu savaş, iyiler ile kötülerin dünyadaki altınçağ başlamadan önceki son savaşı olacaktır. Bu savaşı Yüce Yaratıcı'nın yardımı ve kuvveti ile dünyadaki iyiler kazanacaktır; çünkü dünyamızda insanların artık basiret gözleri, kimin iyi ve kimin kötü olduğunu çok net bir bicimde ortaya koymaktadır.

Dünya'da artık temizlik vakti gelmiştir ve dünyamız kendisi, bu temizliği yüce Yaratıcı'nın ortaya koymuş olduğu gözle görülür ve görülmeyen kanunlar çerçevesinde zaten yapmaktadır. Hayatın akışı, insanları akıntının olması gereken yöne doğru çekip götürmektedir ve bunu dünyada hiçbir güç engelleyemez. Çünkü Yüce
Yaratıcı, bu kanunları böyle koymuştur ve O'nun koymuş olduğu kanunları bizler istemek de istememek de geçerlidir.

Dünya, yepyeni altın bir cağa hızla ilerlemektedir. Bu altın cağda hiçbir şey gizli kalmayacaktır. Her şey, doğruluk, dürüstlük ve sevgi üzerine bina edilecektir. Savaşlar, son bulacak; kin ve nefret, ortadan kalkacak ve herkes, aslında diğer insanların kendisinin bir parçası olduğunu anlayacaktır. Bu çağda susayan gönüllere su verilecek, kuruyan topraklara sular akıtılacaktır. "Şefkat" ve "merhamet", kol kola; dünyanın her tarafına yayılacaktır. Çünkü artık bunun zamanı gelmiştir. Çünkü artık dünyada kötülerin ve kötülüğün miadı dolmuştur.

Güneş, bu cağda bir başka merhamet ile insanların üzerine doğacaktır ve insanlar, yollarda birbirleri ile karşılaştıkları vakit, birbirlerine gülümseyerek ve pozitif bakışlar ile birbirlerine nazar edeceklerdir inşallah. Rekabetler, ortadan kalkacak; insanlar, birbirleri ile kardeşçe geçinerek yaşamasını öğrenecekler ve dünyamızda açlığa ve sefalete yer bırakmayacak şekilde toplumlar eğitimden geçirilecek. Her şey, Yüce Yaratıcı'nın koymuş olduğu ilahî kanun çerçevesi altında hareket edecektir. Her yerde helal lokma ve her yere bununla birlikte adalet dağılacaktır.

Bunun böyle olmasını isteyen çok büyük bir kitle var artık dünyamızda ve bu istek neticesinde bütün olaylar, gördüğüm ve hissettiğim kadarı ile bizleri bu altın cağa doğru sürüklemektedir. Bakalım ve görelim, neler olacak ve kimler gelecek ve kimler gidecek. Tıpkı dünyamızda her gün olduğu gibi yapılan araştırmalara göre dünyamıza her gün 328.000 insan doğarak gelmekte ve 134.000 bin insan ölerek gitmektedir.

Evet, aslında dünya, bir istasyon ve bu istasyona her gün binlerce yeni yolcu gelmektedir ve aynı zamanda binlerce yolcu ayrılmaktadır. Aslında herkes, bir misafir. Fakat insanlar, "Dünya" denen yere öylesine bağlanıyorlar ki, "Gün gelecek, birgün ayrılacağız ve bizi bir damla sudan yaradan Yüce Allah'ın karşısına çıkacağız." düşüncesi, çoğu insanın aklına bile gelmiyor.

Selam ve Dua ile,
Önder Demir.

Önder Demir'in Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: şakirt, 12.12.2009, 08:25 (UTC):
ohhhh be kaç kündür bir şey yayınlamıyordunuz

Yorumu gönderen: Demir, 11.12.2009, 20:06 (UTC):
Ellerine ve yüregine saglik admin cok güzel olmus.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982577 ziyaretçi (134752774 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler