Yasin Suresinin Esrari
 
Yasin, Ya Sin, Yasin Suresi, Kuran

Yasin Suresi'nin Esrarı

Hz. Fahr-i Alem Efendimiz: "Yâsîn, okunduğu şey içindir." diye buyurmuştur. Meşrû herhangi bir arzu ve murâdı olan kimse, bu maksatla 3 veyâ 7 gün, yatsıdan sonra veyâ fecir zamanında 41 kere Yasin Suresi okur veyâ okutursa, çok kısa zamanda matlup ve murâdına erişir. Bunu bir kişi de okuyabilir, üç-dört kişi toplanarak da okuyabilir. Bu sûre-i şerîfe, iki tarafı kesen bir kılıçtır.

Bu sûre-i şerîfe, şimdiye kadar binlerce değil, milyonlarca Müslüman tarafından tecrübe edilmiş ve murâdlarına kavuşmuşlardır.

Fecir zamanında yapılan dualar ve okunan Kurân'lar, başka zamanlarda yapılan dua ve münâcâtlardan daha çabuk tesîr eder. Zîrâ Cenâb- Hak, Kelâm-ı Kadîm'inde şöyle buyurur:

ان قران الفجر كان مشهودًا

İnne Kur'ânel fecri kâne meşhûdâ: "Fecir zamanında okunan Kur'ân'ın tesiri çabuk görülür." (İsra Suresi, 78. âyet)

Şurasını hatırlatmayı faydadan hali görmediğim için yazmadan geçemeyeceğim. Nâil olunamayacak bir şeyi istemek, âdet-i ilâhiyeye mugâyir olduğu için istenmemelidir. Olacak şeyleri istemek, halinle mütenâsip ricada bulunmak hem edep ve terbiye icâbıdır, hem de arzu ve talebin husûlüne vesiledir. Yapılan duaların daha oturduğu yerden kalkmadan meydana gelmesini istemek de doğru değildir. İnsan, âcul yaratılmıştır. Halbuki Cenab-ı Hak, hiçbir emrinin infâzında acele etmez. Çünkü her şeyi tedrici tekâmüle tâbi kılmıştır. Bir tohum, toprağa atılır atılmaz hemen çıkmaz. Bazen 15 günde, bazen 40 günde çıkar. Murâd ve arzum olmadı diyeküfür ve inkâr yoluna sapanlar, daima zarar görmüşlerdir.

Cenab-ı Hak, kendisine açılan bir avucu hiçbir zaman boş çevirmez. Fakat istenilen şey, olabilir kisenin aleyhinedir. Senin duanın yerine başka bir taraftan ihsânda bulunur. Bizim hayır zannettiğimiz şey, şer; şer zannettiğimiz şey de hayır olabilir. Bunu yalnız, gizli ve âşikâreyi hakkıyla bilen Zât bilir.

Bu bahse son vermeden evvel Peygamber Efendimiz'in bir hadis-i şerifini zikredeceğim: "Her şeyin bir kalbi vardır. Kurân'ın kalbi de Yasin Suresi'dir."

Yâsîn Sûresi'ni vird edinen bir fakîr, herhalde zengin olur. Hasta ise iyi olur. Aç ise doyar. Susuz ise kanar. Bekarsa evlenir. Kederli ise ferâha çıkar. Yolcu ise selametle menziline, maksuduna erişir. Mahpus ise hâlâs olur. Malı çalınmış kimse okursa çalınmış malına kavuşur.

Yâsin'in kalbi, سَلاَمٌ قَوْلاً مِنْ رَبٍّ رَحِيمْمٍ : Selâmun gavlen mir-rabbin rahîm âyet-i kerîmesidir. Bu âyet-i kerîmeye meflûc bir kimse, adedi olan 818 kere bir bardak suya her gün okuyup üfleyerek içerse, ksıa zamanda hastalığından hâlâs olur (kurtulur). Bu âyet-i kerîme, kibrit-i ahmer'dir. Yani ALTIN YAPAN MADDE. Vird edinen kimse, her türlü maddî ve mânevî, ruhânî ve sârî hastalıklardan emin olur. Utanacağı ve sıkılacağı bir hâle giriftâr olmaz. Düşmanları kendisine zarar veremediği gibi, iyilikleri de dokunur. Bu âyet-i kerîmeyi hasta olan veyâ rûhânî bir hastalığa bir kimse, kendisi için okuyamazsa başkası tarafından bir bardak suya 818 defa okunup üflenerek içirmek ve buna 7 gün ya da daha fazla devam etmek suretiyle şifa bulur.

Yâsîn Sûresi'ni okumasını bilen kimse, bu âyet-i kerîmeyi okumaya başlamadan evvel Yâsîn'e başlayıp bu âyete geldiği vakit 818 kere tekrar ederek devam edip sûreyi bitirirse, beklenen faydacı tâcil etmiş olur.

لاَ اِلَهَ اِلاَّ اَنْتَ سُبْحَانَكَ اِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ: Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü mine'z-zâlimîn.

Çok müessirve milyonlarca Müslüman tarafından denenmiş, muvaffakiyete varılmış olan bir âyet-i kerîme; son derece serî tesîr eden, selamete erdiren bir inayet-i ilâhidir.

Herhangi bir maksat ve ricası olan bir kimse, Allah’ın mutlak kabul buyuracağını vaad buyurduğu ve Hz. Yunus'un duası olan لاَ اِلَهَ اِلاَّ اَنْتَ سُبْحَانَكَ اِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ: Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü mine'z-zâlimîn. "Senden başka mâbud-u bihak, bir ilah yoktur. Her noksan vasıftan münezzehsin. Berîsin. Ben, nefsime zulüm etmişlerdenim." (Enbiya Sûresi, 87. âyet) manasına gelen bu âyet-i kerîmeyi vird edinen, giderken, gelirken, yatarken, gezerken, her nerede olursa olsun okuyan kimse, en çok 20 gün içinde bulunduğu maddî, mânevî her türlü sıkıntıdan kurtulur. Hasta ise iyiliğe döner. Her nereye teveccüh etse, hüsn-ü kabul görür. İşleri intizama girer. Ticareti artar. Düşmanları dost olur. Sözü dinlenir.

Yasin Suresi'nin tecvitli okunuşu için buraya tıklayın.

Kaynaklar

[1] "كنز العلوم المخفي", s.155-158.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Misafir, 01.01.2018, 21:02 (UTC):
Merhaba en etkili gün perşembe yi cumaya bağlayan fecr vakti dediğimiz vakittir. Tarafımdan defalarca tecrübe edilmiştir. Yasin Suresi ile Allahtan kalbinizde ne var ise ihlasla isteyiniz. Okuduğunuz zaman hissediniz. Istediginiz zaman okuyabilirsiniz tabi ama gece vakitleri daha hayırlıdır. Bir hacet veya dileginiz var ise Perşembeyi cumaya bağlayan sabaha karşı okumaniz daha faydali olur. Allah yardımcımız olsun.

Yorumu gönderen: Tuba, 13.12.2017, 20:04 (UTC):
Bende Yasin okuyacam ama bana bi yardimci olun lutfen cok sikintiliyim saat kaclarda okuyayim ve gunluk 7 okumak istiyorum

Yorumu gönderen: Corumlu, 11.11.2017, 05:32 (UTC):
ruyamda gece ay ve yildizlara bakarken birden butun yildizlar toplandi ve yasin suresini gok yuzunde yazmaya basladi ve 83 ayetin tamamini ruyamda ezberlettiler eskiden 1 saatte kekeleyerek bunalarak okudugum yasin suresini simdi 2 dakikada okuyorum bunun sirri nedir

Yorumu gönderen: zeynep, 30.10.2017, 08:39 (UTC):
Allah razi olsun . benim bi sorum olacak yasin suresini ikindiden sonra ve illa sabaha karsimi okumak gerekiyor ?

Yorumu gönderen: Fatma, 21.10.2017, 16:13 (UTC):
İki cuma arası hangi gün oluyor


Yorumu gönderen: Ülviyye, 18.07.2017, 14:56 (UTC):
ALLAH böyükdür,yücedir.kuranin kalbi YASİNDİR

Yorumu gönderen: Süleyman, 05.02.2017, 21:13 (UTC):
Kuran şifadır doktorların geçmez dediği hastalıklar kuran ayetleri sayesinde geçmiştir tercübe edilmiştir
Rabbim Sen Merhametlilerin en Merhametlisisin

Yorumu gönderen: Melek, 06.12.2016, 22:45 (UTC):
Çok büyük sıkıntılar içindeydim kısaca yaşayan ölü gbydm psikoljim çökmüştü şuan 7.gündeyim hergece yasini şerifi okuyorum 3.günde değişmeler oldu daha yolun başında güç ve azim geldi yeniden doğdum hergeçen gün dahada iyiye gidiyorum daha biçok şey enbüyük aşkımız rabbimiz ve gönderdiği peygamber efendimiz çok şükürler olsun imanla yatıp iman ve inançla kalkalım

Yorumu gönderen: emin, 05.07.2016, 10:17 (UTC):
bu surey-i celile için kısa ve öz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Yorumu gönderen: serkan , 06.06.2016, 20:47 (UTC):
En büyük aşkımız ALLAH ve MUHAMMED s.a.v kalmimiz KUR AN. şükürler olsun

Yorumu gönderen: Aysun, 02.02.2016, 18:57 (UTC):
Bende okumaya baslayacagim allah herkesten razı olsun

Yorumu gönderen: gönül, 26.03.2014, 05:19 (UTC):
selamın aleykum alahaımın sohbetlerını çok sevıyorum bılmedığın sohbetler olsun dualr olsun burdan okuyp oğrenıoyrum alah razı olsun

Yorumu gönderen: Rıdvan , 09.12.2010, 01:07 (UTC):
yazılarınızla bizleri aydınlattığınız için Allah razı olsun

Yorumu gönderen: ibrahim, 13.04.2010, 13:35 (UTC):
Ben bir günde 41 yasin okudum ama dilegim olmadı 2cuma arası da aynısını yapdım oldu işallah herkezin kalbine göre versinBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52760923 ziyaretçi (134100737 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler