Yay Burcu
 

Yay Burcu, 23 Kasım- 21 Aralık

Grubu: Ateş, pozitif
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu sayısı: 3, 12, 582, 943, 2334
Uğurlu taşı: Turkuaz, Opal, Ametis, Mavi Kalsedon
Uğurlu renkleri: Mor, Menekşe moru ve koyu mavi
Uğurlu kokuları: Nergis, Menekşe, Zambak
Uğurlu çiçekleri: Leylak, Salkım, Mor menekşe
Uğurlu müzik: Pop
Belirgin özelliği: Aktiflik
Negatif yönü: Alaycılık
İsteği: Ünlü olmak
Anlaştığı burçlar: Koç, Aslan
Anlaşamadığı burçlar: İkizler, Başak, Balık
Kariyerine yardımcı olacak burç: Başak
Duygusal açıdan destekçi burç: Balık
Maddi açıdan en yardımcı burç: Oğlak
Evlilik için uygun burç: İkizler

ÖZELLİKLERİ

Bu burcun insanları sıcak doğallıkları ve iyimserlikleriyle tanınırlar. Heyecanlıdırlar, hareketsiz duramazlar. Yaptıkları hatalardan ders almasını bilirler. Özgürlüklerine düşkündürler. Kurallara ve geleneklere karşı gelirler, kalıpçılıktan hoşlanmazlar. Pratik insanlardır. Ütopik olmayan eylemler yaparlar.

Fiziksel ya da duygusal özgürlükleri ellerinden alınırsa altüst olurlar. Adildirler. Başkalarını da savunur ve onları incitmekten çekinirler. Sportmendirler. Entelektüel çalışmalar yerine arkeolojik doğayla iç içe olan kültürel çalışmalardan hoşlanırlar. Özellikle binicilik sporu onlar için tutkudur.

Bilgi depolamayı severler. Yabancı insanları tanımak ve dillerini konuşmak çekici gelir. Bilinmeyeni keşfetmeye bayılırlar. Çabuk öfkelenen insanlar olmalarına karşın kötülük düşünmezler. Alışkanlıklarından kolayca vazgeçerler. Çoğu zaman gergin ve huzursuzdurlar. Gereksiz zamanlarda çok açık ve direkt konuşurlar.

Başkalarını bu yüzden incitebilirler. Bazen yapamayacakları şeyler için söz verirler. Hileli işlere yatkındırlar. Huzursuzluklarını kontrol edemedikleri zaman çevrelerini de huzursuz ederler. Yay erkeği neşeli ve şakacıdır. Aşkta ideali işitir. Onun için her zaman yedekte bir kadın vardır. Gerçek peşinde koşar ve çok meraklıdır.

Yay kadını sevgilisini geniş bir kesimden seçer. Erkeğin her özelliği onu çekebilir. Aşk ilişkilerinde yumuşak geçişler yaptığı için, eski sevgilileriyle dost kalır. Yay kadını çılgın ve neşeli adamlardan hoşlanır. Onları anlamak zordur, hele kontrol etmek imkansızdır.

Yay kadını açık sözlüdür ve bazen açık saçık sorularıyla, tüylerinizi diken diken edebilir. Başlarına buyrukturlar, aile bağlarına garip bir uzaklıkları vardır. Yay kızlarının çoğu arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştırır. Sanat Yay kızlarını cezbeder. Meslek onlar için her şeyden önce gelir.

Yay anne babalar aydın yeniliklere açık olduklarından çocuklarının ilgilerini başarılı bir şekilde yönlendirirler. Bu burçta doğan çocuklar mutlu ve güler yüzlü olurlar. Arkadaş canlısı, paylaşmayı seven çocuklardır.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Hayata iyimser bakan, asaletli, herkesi dost bilen, arkadaş canlısı, sıcak kanlı ve samimi kimselerdir. Olduğu gibi görünür. Çabuk inanır. Merttir, kimseyi incitmek, haksızlık yapmak istemezler. Herkesten de bunları beklerler. Hareketli, neşeli ve esprilidirler. Ortama çabuk uyabilirler. Duruma göre espriler yapabilirler. Beğenmedikleri şeylere bıyık altından gülercesine alaya alırlar.

Genelde her sözlerinde, acıtmayan ama dokunduran espriler vardır. Kırılsa da darılmaz; ama hıncım sözleri ile iğneleyerek alır.

Çift karakterli ve değişken yapılı bu burç insanlarının iki yönü vardır. Birincisi, duygulu, içine dönük, kolay etki alan, çekingen olan yönü: ikincisi de cesur, ateşli, tedbirsiz, gururuna dokunulursa sözünü esirgemeyen yönü. Bunlardan biri ağırlıklı olabilir ya da iki yönde yerine göre ortaya çıkar.

Özgürlüğü çok önemlidir. Seyahat etmekten, maceralar yaşamaktan, gezip görmekten çok hoşlanır. Esasen çok cesur değildir. Bir taraftan korkarken bir yandan da macera peşinde koşar. Aslında koşmasına da gerek kalmaz. Macera onu bulur. Her gezmesi, seyahati ya da günlük bir yaşamı sonunda genellikle anlatmaya değer, enteresan bir şeyleri vardır. Neşeli, canlı unutulmayacak anılarınız olsun istiyorsanız Yay insanı ile seyahat edin. Seyahat arkadaşlıkları da problemsizdir.

Yaşam onlara çok şeyler verir. Öyle olaylar, öyle durumlarla karşılaşırlar ki; bunlardan çok derin ve anlamlı tecrübeler edinirler. Bunlar ona, hayatın sadece oyun ve eğlence olmadığını öğretir.

Kazandığı tecrübelerden ders alır, aynı yanlışları yapmamaya özen gösterir ve başkalarının da faydalanması amacı ile herkese akıl verir. Hatta çok bilgiçlik karşısındakini sıkacak dereceye varabilir. Her konuyu bildiğini sanmaya başlar. Neticede olgunlaşır ama asla pinti, karamsar ve hareketsiz bir insan olmaz. O her zaman yaydan fırlamaya hazır bir ok gibidir.

Açık havayı, ferahı ve geniş alanları sever. Perdeleri çekik, panjurları kapalı bir evde oturamaz.

Maddi ya da manevi olarak kısıtlanmaktan, bağımsızlığının elinden alınmasından, sorumluluk altında kalmaktan çok korkar. Bunun için de bir yere, bir kişiye bağlanmak istemez.

Diğer taraftan sevdiği insanla olmak, bir şeyler paylaşmayı da arzu eder. Neye sahip olursa olsun sevdikleri ile paylaşmadıktan sonra onun için elindeki her şey değersizdir. Bilgisini, varını yoğunu, üzüntü ve sevincini paylaşmalıdır ki mutlu olsun. Aksi halde mutsuz, huzursuz ve huysuz olur. Yaşama küsmez ama çok kırgın yaşar.

İleri yaşlarda birine bağlanmanın, sorumluluk almanın öyle korkunç bir şey olmadığını anlar ama artık bazı şeyler için çok geç kaldığını görür.

Ateşli bir sevgilidir. Sevince çok sever. Hem sevgili hem de iyi bir dosttur. Sevdiği için her şeyi yapar. Onu kaybetmemek için hayatını bile ortaya koyar, her şeyinden vazgeçebilir. Ne isterse yapmaya, vermeye hazırdır. Ama genellikle beklediğini bulamaz.

Aldatılırsa, severken terk edilirse çok yıkılır, ateşi söner ama o yine de sevmeye devam eder. Bağışlar. En azından dost kalma yolları arar. Genellikle iki ya da daha fazla ilişki yaşar. Bu ilişkilerden biri kötüdür ama kendini zamanında kurtarabilir. Gizli aşk ilişkileri yüzünden çok acı çekebilir.

Sevgide olsun yaşamında olsun, tam olarak aradıklarını bulması uzun zaman alır. Bu süre içinde daldan dala konar. Kararsız, aceleci, değişken, çabuk meraklanıp ilgilenen ama çabuk bıkan biridir. Fakat aradığını tam olarak bulunca son derece sebatkar olur. Bu sabır onun başarısı demektir. Konuya iyice dalar, aklım, zekasını sonuna kadar kullanır, zamanla ilgilendiği konuda çok bilgili, öğretici olur hatta eser bile ortaya koyabilir. Geniş alanda ün sahibi olmak arzusu vardır.

Cömerttir ve fedakarlık yönü ile tanınır. Kendinden çok ödün verir. Ancak verdiklerinin karşılığını bekler. Bu yüzden sıkıntıları bitmez; çünkü beklediğini bulamaz.

Çok üzülse de, yıkılsa da, haksızlığa da uğrasa yine iyimserlik ve affedicilik yönü filizlenecek bir aralık bulur. Neticede suçu kendine yükler, herkesi hoş görür, haklı bulur.

Kullanıldığının farkına çok geç varır. Ne zaman ki insanlar ondan uzaklaşırlar, o zaman anlar. Bir daha bu tongaya düşmemeğe karar verir. Ama ona ihtiyacı olan birini görürse dayanamaz.

İnsanların çaresiz, zavallı, muhtaç durumda kalmaları onu çok etkiler. Acıma ve yardım etme duyguları güçlüdür. Kendileri ile ilgili iyi olsun kötü olsun hiçbir sorunlarını saklamayı beceremezler. Hemen sevdiği, güvendiği birine açılmalıdırlar. Bu yüzden gizli saklı bir şeyleri yoktur.

Beklemeye, bekletilmeye tahammülleri yoktur. Bir şey olacaksa hemen olmalıdır. Hareketleri çok çeviktir. Yerinden bir ok gibi fırlar. Aklına geleni hemen uygulamak ister. Ama dereyi görmeden paçayı sıvadığı için sık sık sükûtu hayale uğrar. Pişmanlığı en çok yaşayanlardandır. Bir de abartma huyları vardır. Bire beş katarak anlatır. Bir zayıf noktaları da kendilerim çok fazla önemsemeleridir.

Gençleri çok severler, gençlerle birlikte olmaktan zevk alırlar. Sevilen bir öğretmendirler. Kısaca onlar asla yaşlanmaz, yarma umutla bakarlar. Daima, yarın yeni bir gündür.

Din, felsefe, bilim, eğitim, psikoloji konularına meraklıdırlar. Sadece öğrenmekle kalmayıp, bilgiyi dağıtıcı da olurlar. Bunun ötesinde evrensel boyutlarda yayılma, genişleme yapabilecek kapasiteleri vardır. 6. hisleri çok kuvvetlidir. Hiçbir sebep yokken olacak bir şeyi hissedip ona göre davranabilirler. Eğer yapmamışlarsa, çoğu kez hissettikleri olur ve ah keşke yapsaydım, derler. İleriyi görme, gelecekte olanları bilebilme gibi bir özellikleri de vardır.

Din, felsefe, eğitim, öğrenim alanları, yazı yazma, eser verme, gazetecilik gibi meslek alanları onlara uygundur. Geniş çapta tanınan biri olmak isterler. Öğretmenlik yapabilirler. Sporcu olabilirler. Espri dallarında da başarılı olabilirler.

Yaşamı biraz daha ciddiye alıp, gerçeklere daha objektif bakabilmeliler. Aşırı özverinin de aşırı kendini düşünmekle, bir bakıma eşit olduğunu görerek, her şeye hemen atılmaktan vazgeçip biraz daha düşünerek hareket etmeyi öğrenmeleri iyi olur.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Hurşit , 03.08.2019, 00:45 (UTC):
Bazı negatif özelliklerimi zaman içinde değiştirebildim !!! Maalesef ismimi değiştiremedim !!!

Yorumu gönderen: Kemal, 07.02.2018, 08:56 (UTC):
Bire beş koyarak anlattığım doğrudur :)

Yorumu gönderen: İlhan, 07.08.2017, 13:35 (UTC):
Nokta atışı olmuş

Yorumu gönderen: Seldam, 30.07.2016, 02:12 (UTC):
Arkadaşlar bir yay burcu olarak lütfen yengeclerden uzak durun kıskançlıktan her kötülüğü yapar o kadar kıskanç kotuyudu kıskanır onlar zaten bu anlaşamaz yengeç su.,yay ateş


Yorumu gönderen: yay:D, 25.07.2016, 19:42 (UTC):
hadi oradan asil beni anlatmak istemis usdunuze almayin ltf ehauah:Ddd

Yorumu gönderen: Havva TINMAZ, 28.06.2016, 18:26 (UTC):
Pess diyorum beni taniyomusunuz

Yorumu gönderen: Serap, 21.09.2015, 22:42 (UTC):
Şıp demiş beni anlatmış

Yorumu gönderen: þenay, 11.08.2015, 21:43 (UTC):
Lannn yeminle ayni ben ha hele gelecegi gormede ben kesinlikle yikildim yani ben kesinlikle cogu zaman gelecegi gorebiliyom yay burcunj tam anlatmis tbrikler

Yorumu gönderen: Gakgoş, 07.07.2015, 00:37 (UTC):
Tam da beni anlatıyor :)

Yorumu gönderen: Misafir , 22.04.2015, 22:39 (UTC):
Cok tesekkur ederim öyle Guzel anlatmissinizki,ellerinize saglik.

Yorumu gönderen: duygu, 26.02.2015, 14:23 (UTC):
cok güzel anlatmıssınız tebrik koyuyorum

Yorumu gönderen: efsane, 17.07.2014, 14:39 (UTC):
tıpa tıp ben, yok böyle bir şey harikasınız.

Yorumu gönderen: ceyla, 23.11.2010, 18:10 (UTC):
tam beni anlatıyor tskkrlr

Yorumu gönderen: tugce, 08.11.2010, 20:57 (UTC):
yha inanmıyorum gerçekten çok ektilendim bence bunlar gerçek çünkü bunları ben yaşadım yha tşkler

Yorumu gönderen: Sevillay, 01.11.2010, 18:11 (UTC):
Gercekten cok etkilendim bundan, ilk defa kendimi yazili olarak okuyorum :) gercketen cok sasirdim ... tskkürler

Yorumu gönderen: hayalll aydın, 01.11.2010, 14:10 (UTC):
ya bazen çok doğru söylüyorsunuz ama bazende çok fazla saçmalıyorsunuz........^ÜZGÜNÜM SÖYLEMEK ZORUNDAYIM^

Yorumu gönderen: almina, 16.10.2010, 23:05 (UTC):
kelimesi kelimesine beni anlatıyor okuyunca çok şaşırdım.

Yorumu gönderen: ELVAN, 06.09.2010, 15:35 (UTC):
TAM BENİ ANLATIYOR İNNAMIYORUM YILDIZ NAMEME
BAKARMISIN

Yorumu gönderen: Meryem, 27.08.2010, 22:28 (UTC):
gercektende beni anlatiyor :D

Yorumu gönderen: ayşe, 24.08.2010, 19:05 (UTC):
yok artık bu da bizi kahin yaptı.hadi be

Yorumu gönderen: jack daniel's, 30.06.2010, 14:29 (UTC):
24 yaşındayım hep kız arkadaşlarım anlatırlardı ya dinlemezdim yada saçma gelirdi ilk defa ciddi anlamda okudum ve çoook şaşırdım aynı BENNN :))

Yorumu gönderen: pesimist, 22.06.2010, 19:10 (UTC):
yha beni nedenn atlatıosunuzzzz :)))

Yorumu gönderen: ali, 30.04.2010, 17:19 (UTC):
yorum yok

Yorumu gönderen: sevgi, 23.12.2009, 10:27 (UTC):
süper

Yorumu gönderen: cengiz, 11.12.2009, 21:54 (UTC):
beni bana anlattı resmen kendime itiraf edemediğim söyleyemediğim şeylerin hepsini söyledi bana

Yorumu gönderen: eda, 05.12.2009, 21:45 (UTC):
şimdiye kadar iç dünyamı kendime bile söylemekten çekindiğim herşeyi anlatmışsınız teşekkürler

Yorumu gönderen: ahmet, 03.08.2009, 10:34 (UTC):
şu ana kadar okudugum en doyurucu bilgiler bunlar,sizi tebrik ediyorum

Yorumu gönderen: çiğdem, 20.07.2009, 16:14 (UTC):
her yönüyle hep beni anlatıyo size güveniyoruz tşkler

Yorumu gönderen: gamze, 17.07.2009, 12:21 (UTC):
tam ben

Yorumu gönderen: yağmur akdemir, 10.07.2009, 07:36 (UTC):
yıldız nameme bakarmısınBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56744626 ziyaretçi (144632798 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)