Yecüc ile Mecüc Ortadogu'da (Mi?)
 
yecüc, mecüc

Yecüc ile Mecüc Ortadoğu'da (Mı?)

Bush'un kafası bir garip çalışıyor. “Ortadoğu'da Yecüc ile Mecüc harekete geçti. İncil'in tüm öngörüleri yaşanıyor. Bana yardım et”

Teoloji profesörü Thomas Römer, Irak Savaşı'nın perde arkasıyla ilgili çok ilginç bir gerçeği ilk kez ortaya çıkardı. Buna göre Fransa eski cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve ABD Başkanı George Bush, Irak Savaşı'ndan birkaç hafta önce bir araya geldi. Bu toplantıda Bush, Fransa liderini savaşa girmeye ikna etmek için “Ortadoğu'da Yecüc ve Mecüc harekete geçti. İncil'in öngördükleri yaşanmaya başladı. Bana yardım etmelisin” dedi. Ancak Chirac, Yecüc ve Mecüc'ün kim olduğundan tamamen habersiz olduğu için bu anekdottan bir şey anlamadı. Bush'a da hissettirmedi.

CHİRAC, YECÜC-MECÜC RAPORU İSTEDİ

Toplantıdan hemen sonra Fransız yetkililer Lozan Üniversitesi'nde profesör olan İncil uzmanı Thomas Römer ile iletişime geçti. Durumu kendisine anlattılar ve Yecüc ile Mecüc hakkında bilgi istediler. Römer de detaylı bir raporla bu bilgiyi Elysee Sarayı'na iletti.

BUSH KENDİNİ KURTARICI SANIYOR

Hıristiyanlığın Evangelist mezhebinden olan George Bush, daha önce defalarca politik kararlarını dini inançlarına göre almakla suçlanmıştı. Evangelistler, Mesih'in İsrail'den geleceğini düşünüyor. Bu nedenle Bush'un ve yakınlarının Evangelist inancı, yönetimin İsrail'e yakınlığını açıklamak için de kullanılıyor. Bazı din adamları ise konuşmalarında sık sık Tanrı sözcüğünü kullanan ve dünyayı kurtarmaktan bahseden Bush'un kendini Mesih zannettiği yönünde yorumlar yapıyor.

BUSH'UN O GARİP KONUŞMASI

ABD Başkanı Haziran 2003'te yani Irak'ın işgalinden dört ay sonra Mısır'ın Şarm el-Şeyh beldesinde Filistin heyetiyle bir araya gelmiş, burada Irak savaşı konusunda çok ilginç açıklamalar yapmıştı: “Tanrı bana ‘George, git Afganistan'daki teröristlerle savaş' dedi, gittim savaştım. ‘George, git, Irak'taki despotluğu bitir' dedi, bitirdim. Şimdi bana Tanrı'nın ‘Git, Filistinlilerin devlet kurmasını sağla, İsraillileri güvenliğe kavuştur, Ortadoğu'ya barış getir' dediğini hissediyorum. Tanrı'nın izniyle bunları da yapacağım.”

Yecüc Mecüc, Kıyamet Alameti

Yecüc ile Mecüc Kuran dahil tüm kutsal kitaplarda yer alan ve insan ırkını ortadan kaldırmaya çalışacakları söylenen bir ırk. Dünyaya büyük zarar verecekleri ve önlerine gelen herkesi öldürecekleri söylenen bu ırkın kıyamet alameti olduğu kabul ediliyor. Yecüc ile Mecüc'ün 3 türü olduğu iddia ediliyor;

  1. Ağaç gibi uzun olanlar,
  2. Enine geniş olanlar,
  3. Kulakları bedenlerini örtecek kadar uzun olanlar.

Hıristiyanlar ise “Gog ve Mog” dedikleri bu yaratıkların Türkler olduğunu iddia etmişlerdi. 13. yüzyılda Cengizhan ordularının dünya hakimiyetine soyunması sonrasında Yecüc ve Mecüc'ün Moğollar olduğu düşünüldü.

19 Eylül 2007 Çarşamba 09:03

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: koyulhisarlımurat, 05.12.2014, 04:38 (UTC):
IŞİD'! acaba yecüc mecüc mü şimdi durup düşünmeden geçmeyelim özelliklerini taşımıyor olabilir ama icraatlarına bakılırsa cıa tarafından kurulmuş olması acaba cıa nin heryerde haber alma ve taşıma mesela türkiyedeki satılık gazeteciler gibi kulaklarını büyük ...enine genişlikleri ise mossad vb.lerin ortak çalışmaları,,falan filan ;)

Yorumu gönderen: Serdar, 12.10.2010, 18:53 (UTC):
Ahmet,hani annelerimiz bize küçükken "uslu durmazsan öcü gelir seni yer" filan derdi ya hah işte yecüc,mecüc ve deccal de büyükleri korkutmak için kullanılan varlıklardır.Büyükler öcü lafını yemediği için bu varlıklara ihtiyaç duyulmuştur.Yahu nasıl olsa ölmeyecekmiyiz.Ha yecüc elinden ha mecüc elinden ha deccal elinden ha el-kaideden.İnsan inanıp iman ederse herşeye inanır.hatta pastafaryanizme bile.

Yorumu gönderen: velvet, 10.07.2010, 21:56 (UTC):
Ne işe yarayacaklar? Fitne fesat çıkarıp insanları birbirine düşüreceklermiş.Herhalde kötülüğün hızlandırılmış turunu yapacaklar. Annem yecüc mecüc'lerden çok korkar. Ne olacaklar işte? Çöp möp, bela mela gibi bir şey işte.

Yorumu gönderen: ahmet, 06.07.2009, 09:09 (UTC):
yaa ben aslında bu yecüc,mecüc ve deccalın ne işe yaradıklarını öyrenmek istiyordum.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56072190 ziyaretçi (142848093 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)