Yengec Burcu
 

Yengeç Burcu, 22 Haziran - 23 Temmuz

Grubu: Su, negatif
Uğurlu günü: Pazartesi
Uğurlu sayısı: 2, 4, 12, 88, 456, 9742
Uğurlu taşı: Yakut, Ay taşı, Kristal Kuvars
Uğurlu renkleri: Beyaz, Gümüş, Açık gri, Mor, bazen de koyu siyah
Uğurlu çiçekleri: Nilüfer, Beyaz gül, Zambak
Uğurlu kokuları: Misk, Müge, Leylak
Uğurlu müzik: Romantik aşk şarkıları
Belirgin özelliği: Sadakat
Negatif yönü: Dikkatsizlik
İsteği: Toplumda yükselme
Anlaştığı burçlar: Akrep, Balık
Anlaşamadığı burçlar: Koç, Terazi, Oğlak
Kariyerine yardımcı olacak burç: Koç
Duygusal açıdan destekçi burç: Terazi
Maddi açıdan en yardımcı burç: Aslan
Evlilik için uygun burç: Oğlak.

ÖZELLİKLERİ

Yengeçler, duygusal ve dengelidirler. Üzüntü ve umutsuzluk duyduklarında kendi içlerine ve yalnızlıklarına çekilirler. Ön sezgileri çok güçlüdür, başkalarını yargılamazlar. Düşünür ve düşündüklerini uygun bir dille yansıtma özelliğine sahiptirler. Yuvalarına ve ailelerine düşkündürler. Kolay anlaşılabilen ve geçinilir tiplerdir.

Çabuk incinir ve kırılırlar. Küçük bir olayı büyütüp gereksiz yere üzülürler. Düşüncesizce söyledikleri sert sözlerle arkadaşlarını kırabilirler. Başkalarını eleştirmeye bayılırlar ama eleştiriye gelemezler. Eleştirildikleri zaman hırçın ve sinirli olurlar. Saldırgan tavırlar alırlar. Kendilerini korumak için kabuklarına çekilirler. Fakat sert kabuklarının altında yumuşak ve sıcak kalpleri vardır. Yengeçler karmaşık insanlardır. Onları anlamak kolay değildir. Yengeç insanı geçmişe saygısından tam bir yurtseverdir. Eski eşyalara da meraklıdır.

Duygularını açıkça ifade etmekten hoşlanırlar. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Aynı sorumluluk duygusunu karşı taraftar da beklerler. Öfke onları acımasız bir düşman yapabilir. Onları sevgiyle kolayca yönetebilirsiniz. Yemek yapmaya bayılırlar. Olağanüstü bellekleri sayesinde olayları, tarihleriyle kolayca anımsarlar. Soylu ve dingin ortamlarda çalışmayı severler. Duyuları çok gelişmiştir.

Bu burçta doğan erkekler gizemlidir. Onlara kolay ulaşılamaz. Son derece duygusaldır. Yengeçler yabancılara güvenmezler, hatta en yakın arkadaşlarına bile. Kendisini bu anlamda tatmin edecek bir kadına asla hayır demez.

Yengeç kadını da erkeği gibi hassas ve duygusaldır. Son derece güçlü bir hafızası vardır. Zenginliğe önem verir. Hayatı zengin yaşayan erkeklerden hoşlanır. Eleştirilmekten nefret eder, alaya alınmak onda derin yaralar açar. Yengeç burcunun erkek ve bayanı kolay kolay ilk hamleyi yapacak cesareti gösteremez. Yengeç kadını sevdiği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz, hatta çok sevdiği paracıklarını da bu uğurda feda edebilir.

Asla arkadaşını yüz üstü bırakmaz ama faydalanma niyeti güdüyorsa da acımadan kıskaçlarını geçirebilir. Ailesinin üstüne titrer. Yengeç burcu olan anne ve babalar çocuklarının büyüdüklerini kabul etmezler. Dolayısıyla onlara gösterdikleri aşırı ilgi, çocuklarını rahatsız eder.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Duygusal, merhametli, hassas ve sadakatli bir kişilikleri vardır. Gözyaşları akmaya hazır bekler. Acıma duyguları güçlüdür. Son derece anaç ve koruyucudurlar. Bu durum karşı tarafı bıktıracak derecelere bile varabilir. Sevdikleri ve sahiplendikleri kişilerin her şeyini düşünürler, karşılamaya gayret ederler. Aile, çocuklar, anne baba çok önemlidir. Huzurlu ve güvenli bir yuva en önemli ihtiyaçlarıdır. Aynı zamanda maddi güven içinde olmak en büyük arzularıdır. Ailelerinden, evlerinden, vatanlarından uzaklaşmak onlar için çok zordur.

Genellikle kendilerine güvenleri azdır. Ama cesaretlerini toplayıp, kazanacaklarından emin oldukları zaman, büyük bir coşku ile harekete geçerler, hatta böyle zamanlarda insanları rahatlıkla peşlerinden çekebilirler. Bir başlangıca öncülük yapabilirler.

Aslında çalışkan ve faaldirler. Oldukça da aceleci, telaşlı hareket ederler. Dikkatsizlikleri ile tanınırlar. Ancak çok kolay etkilenip duygu değişikliğine girdikleri için bu halleri devamlı değildir. Neşeli, konuşkan, iyimser, canlı ve hareketli iken aniden, size göre, ortada hiçbir sebep yokken somurtkan, sessiz ve dargın oluverirler. Aslında sebep yok değildir. Kim bilir akıllarından, eskiden olan ne gelmiş ya da kimin bir sözünden o anda nem kapmışlardır, kuşkuya, kıskançlığa esir oluvermişlerdir. Bu onlara yıldızları olan Ay'ın oynadığı oyunlardır.

Tuttuklarını asla bırakmazlar. Bu bir fikir, bir kişi ya da herhangi bir şey olabilir. Ellerinden kurtulmak çok zordur. Çabuk etki almalarına karşın bu şekilde direnme güçleri fazladır. Eskiye, geleneklere bağlıdırlar.

Biriktirici, toplayıcı ve yedekçidirler. Daima bir yerlerde yedek para ya da ihtiyaçları olabilecek şeyler bulunur. Param yok diyorlarsa, bunun anlamı, yedeklerinin dışında paraları olmaması demektir. Biriktirmek için fazla çaba harcamazlar aslında; çünkü para v.s onlarda kendiliğinden birikir. Elleri bereketlidir.

Dışarı karşı, özgüveni kuvvetli, gibi bir imajları vardır; ama aslında güvene ihtiyaçları vardır. Çekingen ve içe dönüktürler. Hata yapınca üzülür ve suçu genellikle kendilerinde bulurlar. Birileri dikkatle onlara bakıyorsa, bundan huzursuz olurlar ve acaba bende bir çirkinlik mi var; diye düşünürler. Beğenildiğim için bana bakıyorlardır, diye düşünmek akıllarına gelmez.

Çoğu kez başkalarının onlara haksızlık ettiklerini de düşünürler. Niye bana böyle yaptılar ya da yapmıyorlar gibi düşüncelere çok kapılırlar Yardım görmemekten yakınırlar, Şikayet etme, dırdır yapma huyları çoktur. Ayrıca yüzlerini asma yani somurtmaları ile meşhurdurlar. Üzüntülü zamanlarında alışveriş yararak tatmin olma huyları da vardır.

Sevdiklerinin, yakınlarının, kendilerini sorumlu hissettikleri kişilerin dertleri onları çok üzer. Yoksul, yardıma muhtaç kim olursa hemen yardım etme isteği duyarlar. Aşırı merhametleri suiistimal edilebilir. Buna çok incinir, bir daha iyi olmamaya karar verirler. Ama bir müddet sonra yine merhametleri ön plana geçer, dayanamazlar.

Sezgileri güçlüdür. Kendilerinden ne istendiğini hissederek ona göre davranarak sevilmeyi başarırlar. Çok fazla hayal ve hülyalara dalarlar. Kurdukları hayallerle uzun süre oyalanır; gerçekmiş gibi anlatırlar. Hafızaları da güçlü olduğu için bu oyuna uzun süreler devam edebilirler. Bu özellik çocuklarda çok hakimdir.

Yemek yapmayı, mutfak ve ev işlerini severler. Ellerinden lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Ayrıca midelerine düşkün olurlar.

Sevgi yönleri kuvvetlidir. Ama kuşkucu tutumları, kuruntuları ve kıskançlıkları ile sevgiyi hem kendilerine hem de sevdiklerine zehir edebilirler. Sevdiği kişi yanındayken iyidir ama yanında değilse hemen kuşkulanacak bir fıkır üretebilirler. Şüphelenerek olayların üstüne gider, araştırır incelerler. Bu tutumları çoğu kez kuşkularının daha çok artmasından başka bir işe yaramaz.

Aile bağları güçlüdür. Evlenseler bile bu böyle kalır Hatta bu aşırı ebeveyn düşkünlüğü eşleri ile aralarında sorunlar çıkmasına neden olabilir. Ailesini kaybetmek, yalnız kalmaktan çok korkarlar. Yanında güveneceği birinin olması onu rahatlatır.

Romantik ilişkilere, sevildiğini bilmekten öte hissetmeğe ihtiyacı vardır. Pek çok durum karşısında çok çabuk dehşete kapılırlar, panik yaparlar Bu yüzden zarar vermeyecek durumlarda bile zarar görebilirler.

İçine kapanık olmadığı, duygularının esin olmadığı zamanlarda oldukça sevimli, konuşkan, neşelidirler. Gevezelik etmeyi, dedikodu yapmayı severler. Hatta taklit yetenekleri bile vardır. Bulundukları ortama çabuk uyum sağlarlar. Gereken şekli çabuk alabilirler.

Aceleciliklerini yenmeyi, duygularını ağırlığım mantık kullanarak dengelemeyi ve tuttuğunu bırakabilmeyi öğrenmelidirler.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Ismi lazim degil, 15.09.2018, 12:47 (UTC):
Aslinda benim bildigim burclarin dua gunleri isme gore esmalari adetleri var bunla ilgili bildilendirirseniz seviniriz

Yorumu gönderen: ufuk, 29.04.2017, 22:42 (UTC):
ben akrep burcuyum"da ne yengeç ne balık yani su gurupları ile anlaştığım söylenemez bilmiyorum belki yükselenim farklı genel"de neden ise hava gurupları zihin olarak karakter olarak bana daha yakın neden ise su gurupları ile hep çatışıyorum hep böyle baskıcı bir yapıları var en nefret ettiğim şey baskı altına alınmak kontrol altında tutulmak ısrar...
ve bu özellikler hep su guruplarında var ben tabi akrep burcunu kendi burcumun su gurubundan olduğunu pek sanmıyorum bence bizler hava gurubu olmalıymışız..

Yorumu gönderen: Ben kimim, 26.03.2017, 08:41 (UTC):
Doğum tarihimi bilmiyorum tam olarak. Ama hangisi bana uyuyor diye hep düşünüyorum. Haziranda dogdugumu fakat tam olarak hangisine deng geliyor bilmiyorum. Ikizler ile yengeç arasında kaldım. Yengeç daha baskın gösteriyor. Malum çok karmaşık bir hale sahibim. Yengeç için anlaşamadığı ama destekçi, yardımcı ve evliliğe uygun da nasıl oluyor. Bunu anlamıyorum. O zaman insan ruh o ikiziyle sadece anlaşabilir diyebiliriz.

Yorumu gönderen: Muho, 05.01.2017, 19:47 (UTC):
Anlaşamadığı burçlar :Koç, Terazi, Oğlak yazmissiniz fakat Evlilik için uygun burç: Oğlak burcu yazmissiniz. Yengeç burcu, boğayla anlaşamıyor mu?

Yorumu gönderen: Abdullah, 16.07.2016, 03:40 (UTC):
Admin kardeş, buradan burçlara göre izdivaç sayfası aç faceyi sollarsın. Fikir patenti benim üzerime olsun ama.. Selamlar


Yorumu gönderen: Yengeç Kadını, 14.06.2016, 11:07 (UTC):
Ben de yengeç burcuyum .Yazılan çoğu özellik bana uyuyor (taklit yeteneği hariç).Ama çok karmaşık bir burç .Bazen ben bile kendimi anlamıyorum .Ve çok saçmalıyorum . Yinede kendimi ve burcumu çok seviyorum.

Yorumu gönderen: Buket , 09.04.2016, 13:24 (UTC):
Ben balık kadınıyim yengeç erkeğin i seviyorum. Aynı okuldayiz ama cesaretimi toplayıp konuşamadim ve ilk adımı facebook hesaptan yaptım yani msj attım. Msj hEp cevap verdi 2. Msj bana kardeşim dedi ve ben çıkıyorum dedi sonra karşıma ben sevgilisiyim sen kimsin diye msj geldi saniyeler sonrasında. Onun Arkadaşına sordum sevgilisi yok diye biliyorum dedi 2 günde sevgili mi edindi oni da bilmiyorum. Kafam çok karisik ne yapmam gerekiyor ?

Yorumu gönderen: koç erkeki, 09.08.2015, 22:06 (UTC):
merhaba koçlar, size çoook ilginç gelecek bişey anlatıyım, yaklaşık 2 yıllık tecrübe ile sabittir bu, salı günü gerçekten bizim günümüz deneyin ! karşınızdakine daha bir sözünüz geçiyor, daha bir güçlü görünüyorsunuz, daha bir dikkat çekiyorsunuz, auradan mı neden bilmem 10 kaplan gücünde gibi oluyorsunuz, hatta tam olarak pazartesi akşamından başlıyor bu şanslı süre, sebebini bilmesemde böyle bir zaman dilimi tayin edilmiş bizlere arş-ı âlâ'dan, diğer burçlara söylemeyin he aramızda hişşşş hadi yine iyisiniz ;)

Yorumu gönderen: nazlı, 07.08.2015, 20:53 (UTC):
gerçekten hepsi son derece uyumlu hatta son golüde 'taklit yetenekleri bile vardır' diye okuduğumda attı. HARİKA :)

Yorumu gönderen: hilal, 18.04.2015, 23:27 (UTC):
Cok fazla burc yorumlari okudum dini burc yorumu degildi illaki cogu sey benim huylarimdan alakasizdi ilk drfa bu sitede burcumun ozellliklerini kendimde buldum cok garip :D

Yorumu gönderen: ihsan, 23.12.2014, 03:47 (UTC):
hangi burcu okuduysam çoğunlukla iyi şeylerden bahseder.o özellikleri kendinde bulunca aaaa bu beni anlatıyor.diyor insan.halbuki bu insanın ne kadar pohpohlanmayı sevdiğini gösteriyor.

Yorumu gönderen: hakan, 02.10.2014, 16:20 (UTC):
Beni anlatan yonleri var tabi ama uymayan tarafları da var sonuçta herkes bir olacak diye birşey yok herkes kendine doğru yonta bilir kendini nasıl görüyorsun önemli olan bu

Yorumu gönderen: nisa, 22.08.2014, 10:49 (UTC):
Ay cogu dogru bende zaten oglak erkeginle evliyim

Yorumu gönderen: Tamer, 24.07.2014, 12:05 (UTC):
Oğlakla anca tek gecelik olur

Yorumu gönderen: Merhaba, 23.05.2014, 05:20 (UTC):
Mormalde inanmam bunlara. Ama gercekten yengec burclarini anlatiyor. Eehh benide anlatiyor.

Ama bazi yazilan dogru degil, cünkü bir insani, bu akraba, komsu,ve yada arkadasi üzemek hic hos degil... vede bu huy yoktur Elhamdüliiah

Bazi coguu yazilanlar dogru, ama burdakii kardeslerimiz kendilerinde ki.. huylari bilirler zaten iyi ve ya kötü.

hayirla kalin.

Yorumu gönderen: derya, 10.01.2014, 20:26 (UTC):
hepsi iyi tamam ama oğlak burcu eş hiç çekilmez allah yazdıysa bozsun inşallah

Yorumu gönderen: muhammed, 18.12.2010, 08:18 (UTC):
yorumlar hakkikaten çok güzel ama çalışmak bıkmadan usanmadan ilerlemek lazım

Yorumu gönderen: didem, 17.12.2010, 18:37 (UTC):
hepsi uyuyo yıldıznamede uyuyo tam beni tarif etmiş

Yorumu gönderen: semra, 09.11.2010, 18:46 (UTC):
bende bu burçtanım.gerçekten tam olarak beni anlatıyor.

Yorumu gönderen: ftm, 08.11.2010, 20:26 (UTC):
evet burçlar hak ama fal tamamen uydurma ve batıl...burdakiler fal değil burç.. hakikaten brebir uyuyo... keşke etrafımdaki herkes okusa bunları demeden geçemicem:)

Yorumu gönderen: betül, 19.10.2010, 08:13 (UTC):
hersey dogru olabilir ama olumsuzlukları az olumlu düşünceleri çok vermişsiniz

Yorumu gönderen: Ahmed, 06.10.2010, 22:13 (UTC):
Ele bildim bunu ozum yazmisham.Sirf mene gore yazilib aman tanrim hamisi dogrudur.

Yorumu gönderen: cs, 10.09.2010, 23:23 (UTC):
saka gibi gercekten en az %90 i uyuyo :S

Yorumu gönderen: furkan, 03.09.2010, 02:00 (UTC):
off resmen beni alatmış

Yorumu gönderen: kel alaka, 03.07.2010, 22:59 (UTC):
her burcun insana uyan biriki özelligi olur bu aynı beni anlatıyor demek olmamalı yemek yapmayı sevmiyorum ama sezgilerim güçlü duygusalda pek sayılmam

Yorumu gönderen: defne, 22.06.2010, 11:00 (UTC):
gerçekten çok yakın şeyler söylemiş ama bazı yönleri fazla abartmış...

Yorumu gönderen: EMİNE , 10.06.2010, 18:15 (UTC):
inanamıyorum yaa bukadarmı uyar okudukça güldüm çünkü beni anlatıyor kendime sinir oldum sevdiğim insanı çok üzüyorum ama elimde olan bişey dğilmiş tamamen burcum alakalı:)ben nyp ben beni bukadar iyi anlatamazdım heralde süpermiş :))

Yorumu gönderen: deyhan, 04.05.2010, 13:00 (UTC):
ala inanmazdım ama doğru çıktı hepsi

Yorumu gönderen: soner, 22.04.2010, 13:50 (UTC):
ben de burçlara inanmazdım ama ugurlu sayıma kadar hepsi uyuyor.. %90 isabet :)

Yorumu gönderen: bahar, 20.04.2010, 05:50 (UTC):
tam beni anlatıyor

Yorumu gönderen: ENGN, 08.04.2010, 22:02 (UTC):
Alakam Yok , çok saçma sapan şeyler yazmışlar , ne hikmetse herkese uyuyorda bi banamı dar geliyor anlamdım , saçmalık...

Yorumu gönderen: bbilgin, 08.04.2010, 17:07 (UTC):
sanki beni tanıtmışlar :))

Yorumu gönderen: REV PERT EM HRU, 18.01.2010, 22:21 (UTC):
Açıkçası yazılanlar bire bir uyuyor. İnsanları tanımada gercekten burçlar cok etkili birer araç olarak kullanılabilir.

Yorumu gönderen: serseri, 05.11.2009, 08:10 (UTC):
bu büyük bi mutluluk resmen benim özelliklerim yaziyo inanmıyorum ???????

Yorumu gönderen: deniz, 14.10.2009, 16:30 (UTC):
resmen benim

Yorumu gönderen: Anıl, 12.10.2009, 16:41 (UTC):
Gerçektende hepsi war , gunluk hayatımdada istemeden yaptığım şeylerde dahil herşeyi yazmışlar helal olsun ...

Yorumu gönderen: gökhan, 30.09.2009, 10:41 (UTC):
bana yakın şeyler

Yorumu gönderen: ufuk, 30.08.2009, 22:01 (UTC):
Ben bu siteye tesadüfen girdim burçlar kısmınada aynen öyle.bu güne kadar burç murç neymiş inanmıyom derdim.abii şu an şoktayım.kelime kelime hatta harf harf beni anlatıyo.demek harbiden burçlar doğruymuş :)

Yorumu gönderen: umutsuz, 01.08.2009, 05:12 (UTC):
beni bu kadar iyi kimse anlatamazdı

Yorumu gönderen: MERAL, 10.07.2009, 23:03 (UTC):
inanamiyorum hepsimi uyar yaa,, resmen kendimi okudum.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56741254 ziyaretçi (144623970 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)