Yeni Bir Yil Yeni Bir Hedef
 

Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Hedef

Önder Demir

Bence her insan, önümüzdeki bu yepyeni yılı kendisi, acısından en mükemmel şekilde geçirebilir nasıl mı?

Öncelikle her gün Kurân-ı Kerîm'den 17 tane kendi anladığı dilden ayet okuyarak. Bu, Arapça da olabilir Türkçe de olabilir. Yeter ki siz, Kurân-ı Kerîm okuyun ve yıl sonunda şayet böyle devam ederseniz, hem yüklü şekilde gün be gün büyük bir sevap kazanmış olacaksınız, hem maneviyatınız gelişecek, hem de Kurân-ı kerimi hatim etmiş olacaksınız.

Bence bu, kaçırılmaz bir hedeftir. Düşünün, bütün kainatı var eden Yüce Allah'tan gelen bir kitap okuyorsunuz ve her gün, ilminiz ve bilginiz artıyor ve üstelik bu yapmış olduğunuz amel, sağınızda ve solunuzda bulunan Kiramen Katibin melekleri tarafından kayda alınıyor.
İnanın sizlere gösterebileceğim en değerli hedeflerden bir tanesi, budur bu yıl için. Çünkü Kurân-ı Kerîm kadar ben dünyada değerli bir başka kitap göremiyorum.
Her gün nur damlaları yüreğinize damlayacak ve yıl sonunda yüreğiniz, bir nur gölüne dönüşecektir inşallah. Bundan daha değerli bir şey, dünyada olabilir mi?
Her sözü, bir "hikmet'tir ve "hidayet'tir anlayana, her sözü bir şifadır yüreklere susayan gönüllere Hakka giden yolda bir Kevser'dir Kurân-ı Kerîm.

Kurân-ı kerim okumak ve okutmak, çok sevaptır. Hatta bunun sevabı dedelerine, çocuklarına ve torunlarına tesir eder. İtikadı düzgün bir kimse, Kurân-ı Kerîm'i okuyup, muteber ilmihal kitaplarında bildirildiği gibi amel ettiği, ibadet yaptığı takdirde büyük sevaplara kavuşur. Kurân-ı Kerîm okumakla alakalı olarak sevgili Peygamberimiz buyurdu ki:

“Ümmetimin en hayırlısı, Kurân-ı kerimi öğrenen ve öğretendir.”

“Hoca çocuğa Besmele okur, çocuk da söyleyince, Allah-u teala çocuğun anasının, babasının ve hocasının Cehenneme girmemesi için senet yazdırır.”

“Ümmetimin yaptığı ibadetlerin en kıymetlisi, Kurân-ı kerimi, Mushaf'a bakarak okumaktır.” (Sayfasına Bakarak)

“Kurân-ı kerim okunan evden arşa kadar nur yükselir.”

“Kurân-ı kerim okunan evin hayrı artar, sakinlerini sıkmaz, melekler oraya toplanır, şeytanlar oradan uzaklaşır. Kurân-ı kerim okunmayan ev, içindekilere dar gelir, sıkıntı verir, bereketsiz olur. Bu evden melekler uzaklaşır, şeytanlar oraya dolar.”

“Her gece on ayet okuyan, gafillerden sayılmaz.”

“Kuran okuyun! Kıyamette şefaat eder.”

Kurân-ı Kerîm okurken, bunun Allah-u tealanın kelamı olduğunu düşünmelidir. Kurân-ı Kerîm'e dokunmak için abdestli olmak lazım olduğu gibi, onu okumak için de temiz kalp lazımdır. Allah-u tealanın büyüklüğünü bilmeyen, Kurân-ı Kerîm'in büyüklüğünü anlayamaz. Allah-u tealanın büyüklüğünü anlamak için de, O'nun sıfatlarını ve yarattıklarını düşünmek lazımdır. Bütün mahlukatın sahibi, hakimi olan Allah-u tealanın kelamı olduğunu düşünerek okumalıdır.

Ne diyelim, Yüce Allah, hepimize bu yıl Kurân-ı Kerîm okumayı nasip etsin ve sevdiğimiz insanlara birer adet Kurân-ı Kerîm alıp vermemizi ve kendilerine; "Sen, benim için değerlisin. Bu yüzden sana Yüce Allah'ın kitabını Kurân-ı Kerîm'i getirdim." demeyi nasip etsin. Amin

Selam ve dua ile.
Önder Demir, 2010.

Önder Demir'in Diğer Yazıları


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990218 ziyaretçi (134775986 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler