Yetim Gülerse Dünya Güler
 
yetim, ihh

Yetim Gülerse Dünya Güler

يَسْأَلُونَكَ مَاذَا يُنفِقُونَ قُلْ مَا أَنفَقْتُم مِّنْ خَيْرٍ فَلِلْوَالِدَيْنِ وَالأَقْرَبِينَ وَالْيَتَامَى وَالْمَسَاكِينِ وَابْنِ السَّبِيلِ وَمَا تَفْعَلُواْ مِنْ خَيْرٍ فَإِنَّ اللّهَ بِهِ عَلِيمٌ

“Sana (Allah yolunda) ne infâk edeceklerini soruyorlar. De ki: Hayır olarak ne infâk ederseniz (Allah yolunda verirseniz) işte o, anne-baba, akrabalar, yetimler, yoksullar ve (yolda kalmış) yolcular içindir. Ve hayır olarak ne yaparsanız, o taktirde muhakkak ki Allah, onu en iyi bilendir.” (Bakara 215)

yetim

Dostum, biz yetim bir peygamberin ümmetiyiz. Bu yüzden her yetim çocuk, bize o yetim Peygamber’in bir emanetidir.

Resulullah, şöyle buyurdu:

“Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır.”

“Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin..”

yetim, ihh

İHH Yetim Projesi

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece birkaçı.

İHH, sürdürmüş olduğu Yetim Sponsorluk Sistemi ile 54 ülkede yaklaşık 90.000 yetime düzenli destek veriyor. Ayda 100 ₺ ile bir yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına bir katkı sağlayabilirsin.

Unutma, yetim gülerse dünya güler!

İHH Yetim Sponsorluk Başvuru Formu ❯

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var

İyilikte Yarışan Sınıflar

Ülkemizdeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kur’an kursu öğrencilerinin katılabildiği bu kampanyayla bir sınıftaki öğrenciler her ay harçlıklarından biriktirdikleri 100 lira ile yetim kalmış bir çocuğun ihtiyaçlarını yıl boyunca karşılayabiliyor.

2013 yılında başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığının destek verdiği kampanya vesilesiyle 8 bin 81 kurumdaki 1 milyondan fazla iyiliksever öğrenci, 2017 itibariyle Türkiye ve dünya genelinde 20.000'den fazla yetim çocuğun bakımını üstlendi.

iyilikte yarışan sınıflar

5 Adımda 1 Yetime Sahip Çık!

  1. Sınıf adına ihh.org.tr/bagis/yetim adresi üzerinden başvuru formu doldurulur ve ilk bağış gerçekleştirilir.
  2. İHH Yetim Birimi, başvuran sınıfı bir yetim ile eşleştirir.
  3. Yetimin bilgilerini içeren “Yetim Bilgi Formu” posta ile sınıfa gönderilir.
  4. Sınıfta her ay 100 TL toplanır, İHH’ya bağış olarak gönderilir.
  5. Gönderilen bağış İHH tarafından yetime ulaştırılarak ihtiyaçları karşılanır.

Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56729985 ziyaretçi (144594859 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)