Yildizsal (Astral) Yolculuk
 
astral seyahat

Yıldızsal (Astral) Yolculuk

Bir insanın bedeninden ayrılıp tekrar dönmesidir. Bedenden ayrılıp yolculuğa çıkan bedene de astral beden (yıldızsal beden) denmektedir. Astral beden, bilinçlidir. Bedenden ayrı olarak istediği gibi hareket edebilir.

Bedenden ayrılan şey nedir? Laboratuar deneyleri, bu konuda bazı somut sonuçlar vermiştir. Ölüm halindeki hastalar, periyodik olarak tartılmış, terlemenin ve doku ölümünün getirdiği kayıplar göz önüne alınmış ve kaydedilmiştir. Ölüme doğru saatte 28 gramlık toplam hafifleme izlenmiştir. Ölüm anında ise bir anda beden, 21 gram hafiflemiştir.

Birçok ölüm anı fotoğraflarında ise bedenin üzerinde bulutumsu görüntüler belirlenmiştir. Demek ki bedenden dışarı çıkan bir şey vardır. O şey, gerek ölüm, gerek normal uyku ve gerekse astral çıkış anlarında fiziksel bedeni boşaltmaktadır. Acaba o şey, "ruh" adını verdiğimiz o bilinmez midir?

Bedenin ve benliğin birbirinden ayrılması, bazen uykuda, bazen de uykuya ya da uyanışa geçiş anlarında olmaktadır. Çoğu zaman da bir baygınlık, ağır bir hastalık anında ortaya çıkmaktadır. Ancak medyumistik özelliklere sahip kişilerce isteğe bağlı olarak her an için gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrılma anında çevre aynıdır. Ama görüş açısı, birkaç metre yukarıdadır ya da yana kaymıştır. Olayı yaşayan herkes, kendi bedenini seyredebilmektedir. Bazıları kendilerini bir bulut olarak tarif etmektedirler. Bir kısmı ise bedenlerine göbek bağına benzer bir bağla bağlı olduklarını anlatmışlardır.

Ayrılma olayını yaşayan kişi, genellikle çok mutludur ve hafiflemiştir. Duvar, kapı gibi bütün katı engellerden rahatlıkla geçebilir. Süre, belli değildir. Kişi durumunu fark edince, derhal bir şok hali oluşur. Hemen panik başlar ve kişi, kendini kendi bedeninde bulur

Bazı olaylarda kişiler, ölmüş yakınları da dahil olmak üzere bazı insanlara rastladıklarını söylemişlerdir. Fiziki hiçbir eşyaya ya da yakınlarda uyuyan bir başka kişiye temas edilememektedir.

Olayın başında ve sonunda hissedilen temel duydular, bir boşluğa doğru düşüş ve felç olma zannıdır. Özellikle uykuya geçiş anlarında bu iki duyguyu herkes yaşamıştır.

Bir boşluğa doğru düşüş duygusu ve arkasından gelen müthiş korku, hepimiz için aslında tanıdıktır. Hareket etmek isteriz, ama bir türlü edemeyiz. Sanki felç olmuşuzdur. Bir güç, bizi engellemekte, yani bedenimiz, benliğimizi dinlememektedir.

Dinsel öğretilerin hemen hepsinde astral çıkışa yer verilmiştir. Örneğin Hint öğretilerinde, insanın üç bedenden oluştuğu bildirilir. Bunlar, fiziki, esir ve ruhsal bedenlerdir.

Teoist düşüncede ise insan bedeninde evrenin mutlak enerjisinin bir zerresinin depolandığı ve bu enerjinin ruhsal bir varlık olduğu öğretilir. Bu ruhsal enerji, eğitim ve öğretim sonucu fiziksel bedenin dışına çıkarılabilir. Sadece doğu inançlarında değil; batıda da aynı türde yaklaşımlar görülür.

Hemen hemen tüm astral çıkış olaylarından sonra insanların görüşleri büyük değişikliklere uğramaktadır. Tabii ki değişime uğrayan temel görüş, ölüme karşı duyulan korku yönündedir. Ölüm korkusu ve dehşet, hemen hemen yok olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki astral yolculuk olayını yaşayıp da farkında olmayan sayısız insan vardır.

Astral bedenle fiziksel beden arasındaki bağ, her iki bedeni birbirine bağlı tutmaktadır. Bu bağın kopmasıyla birlikte ölüm gerçekleşir. Belki de ölümün sırrı bu olayda gizlidir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Ali, 25.04.2018, 04:07 (UTC):
Son paragraf dikkate değer...
Acaba bir gün bu "bağ"a müdahale edebilir mi insanoğlu? Kopması engellenebilir mi?

Yorumu gönderen: koyulhisarlımurat, 07.02.2016, 13:40 (UTC):
beden den çıkan ruh geriye gelmez diye biliyorum..Mesela uykudaki insan ölü gibi hissiz ve şuursuz olarak yatar. Rüyasında bağları bahçeleri dolaşır veya büyük bir sıkıntı ile karşılaşır. Belki bir yılanın soktuğunu görür. Bütün bunlar, gerçek hayatta oluyormuş gibidir. Hâlbuki gerçekte vücudun bu sıkıntı veya sevinçle hiçbir ilgisi yoktur. O değişiklikler sadece hayali bedende meydana gelmiştir.
İşte ölüm uykusunda da ruhun gireceği beden, misalî beden olacaktır. Çekilen azap veya rahatı da hissedecek olan toprak altındaki beden değildir.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53261380 ziyaretçi (135540916 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler