Zülkarneyn ve 2012'nin Sirri
 
Nakur

2012'nin, sırrı, ve, zülkarneyn

Zülkarneyn ve 2012'nin Sırrı

Cafer İskenderoğlu

Fîhibismillâhirrahmânirrahîm. “Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize Rahmetini gönderen, O'dur.” Ahzab sûresi, âyet: 43.

Allah’ın Zât-ı âlî'leri, zamandan münezzehtir. Dolayısıyla kullarının hayat evrelerini idrak etmeleri için iki zaman yaratmıştır. Bu zaman kavramlarının insanlar tarafından müdahale edilemez olanı birinci zamandır. “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn” sürecidir. Yani Allah'tan geldik Allah'a döneceğiz. Bu ifade kâinat içinde yaratılmış olan tüm canlı ve cansız varlıkları kuşatır ve kapsamı içine alır. Aynı zamanda bu süreç kader sırrının kendisidir. İçeriği Allah katındadır. Allah, yarattığı ikinci zaman sürecine DEHR sıfatıyla tecelli etmiş ve bu zamanı kâinatta kendisine yakın kullarının emrine vermiştir. Bu ikinci zaman süreci, birinci zamanın gerisini ve ilerisini bilmeyi ve gezmeyi soyut varlığında taşır.

Allah, kainatı ve içindekileri yarattıktan sonra gezegenlere, güneş sistemlerine ve galaksilere kainat içinde belli yörüngelerde zaman tasarrufu altında seyretme emrini vahyetmiştir.

“Özen içinde yollar ve yörüngelerle donatılmış kainata yemin ederim” Zâriyât suresi: 7

Yukarıdaki ayette Allah’ın bildirdiği üzere üzerinde yaşadığımız Dünya, önce kendi etrafında, Güneş'in etrafında, Güneş'le birlikte de galaksimiz olan Samanyolu'nun içerisinde elips bir yörüngede Allah'tan aldığı emir üzere yol alırlar. Güneş sistemimiz- galaksimiz, Samanyolu içerisinde elips bir yörüngede tur atarken; galaksimizin merkezine yakın karadeliğe yakın noktadan geçerek, Samanyolu'nun dış kısımlarına yakın noktalardan geri dönerek elips yörüngesini tamamlar. İşte bu yörünge, bugün maya takvimi olarak bilinen 5126 yılda tamamlanır.

İşte mana âleminde galaksimiz içerisinde Güneş sistemimizin bir turuna bir NÂKUR yılı denir. Nâkur, galaksimizin merkezindeki karadeliğin Kurân-ı Kerîm'deki adıdır; “fe izâ nukıra fin nâkûr” Müddesir suresi-8. Her ne kadar mealciler, bu ayette geçen nâkûr kelimesine "sûra üfürülme" anlamı vermişlerse de "sûr" kelimesi Arapça'da da aynen "sûr" olarak geçer! Buradaki "nâkûr" kelimesi, "şiddetli bir güç tarafından emilme'yi kasteder.

İşte bundan yaklaşık 5120 yıl önce, Zülkarneyn, yaşadığımız zamanda olduğu gibi dünyanın ahlâk ve inanç bakımından çöktüğü bir dönemde geldi ve insanları karanlıktan aydınlığa çıkarmak için uyarıcı görevi yaptı. Zülkarneyn, şu anlama gelir.

ZÜL= sahibi, KARN= zaman (+boynuz, perçem, tepe, Güneş. gizliilimler.tr.gg Admin Notu), EYN= iki. Yani Zülkarneyn, Allah’ın Dehr sıfatıyla tecelli ettiği kendi zamanının sâhibi ve dünyaya hâkim olmuş iki zamanlı "Kutbul Aktâb'tır. O dönemin düzelticisidir (Mehdisidir). Yaşadığı dönemde doğuyu da batıyı da ahlâken ve ilmen zirveye ulaştırmıştır. İlme kavuşturduğu kavimlerden biri de MAYALAR'DIR!.

“Biz, ona seferi kolaylaştırmak suretiyle kudret verdik, kendisine her şeye tesir etme gücü verdik. O, bir yol tuttu nihayet Güneş'in battığı yere vardı. Onu kara çamurlu bir yere batar buldu.” Kehf suresi- 84-86.

İşte o zamanlarda batıda yaşayan o kavim, kara cehalet ve insana yakışmayan hallerde yaşarlarken; Zülkarneyn, Allah’ın kendisine verdiği güç ve salâhiyetle o toplumu, insanlığın ve bilimin en üstün seviyelerde yaşandığı hale getirmiş; verdiği bilimler içerisinde ilâhiyat, sosyal paylaşım, matematik, astronomi, tıp v.b gibi çeşitli teknolojilerdir. Bu sebepten Zülkarneyn'in öğrencileri olan Mayalar, bugünkü bilimin hayrete düştüğü Matematik ve astronomi ilmine sahiptiler ve 2012'yi rahatça hesapladılar.

Gökten Duyulacak Ses

İçinde bulunduğumuz Ahir zamanda da ahlâkın çöktüğünü, insanlığın azaldığını, bencilliğin arttığını, dinin ucuza satıldığını, cemaatlerin çokluğu karşısında ilmin azaldığını, mânevî değerlerin yitirildiğini açıkça izlemekteyiz. Dolayısıyla Dünya'mız üzerinde Peygamber Efendimizin (sav) hadis-i şerîflerinde bildirdiği son zor günler, yaşanmaya başlanmıştır. Bunlardan birkaçı da çeşitli depremler, küresel olaylar, gökten gelecek sesler ve dünyamızı etkileyecek göksel olaylardır.

İŞTE BU GÖKSEL OLAYLARIN EN BÜYÜĞÜ, 2011–2012–2013 YILLARININ İÇERSİNDE GÜNEŞ SİSTEMİ'MİZİN GALAKSİMİZİN MERKEZİNDEKİ KARADELİĞE YANİ KURAN-I KERİM'DE BİLDİRİLEN NÂKUR'A YAKIN GEÇMESİNDEN DOĞACAK ÇEKİM GÜCÜNÜN ETKİSİYLE OLUŞACAK ÇEŞİTLİ DEPREM, TABİAT OLAYLARI VE NÂKUR'UN DUYULACAK MUHTEŞEM SESİDİR.

Bu devirde Zülkarneyn'in yaptığı görevi Mehdi yapacaktır. İnsanlara GERÇEK İSLAM'I ve devrin gerekli derin bilgilerini vererek; Allah ve Resûlüne davet edecektir. Bu bakımdan Zülkarneyn ile Mehdi arasında icraat bakımından büyük benzerlik vardır. İkisinin de en büyük özelliği, sahip oldukları ilmin "diğer insanlar tarafından duyulmamış ilimler" olacağıdır.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi 5126 yıllık süreç NÂKUR YILI, bitmek üzeredir. Bu olay, felaketlerle başlasa da geleceğin insanlarını ahlâken ve ilmen zirveye çıkaracak bir dönemin başlangıcı olacaktır! Çeşitli Sion gruplarının insanlarımıza dayatmaya çalıştığı yeni uzay dini değil; İSLAM, tüm cevheri içeriğiyle insanlara aydınlığı getirecektir. Bu dönemde inanan kardeşlerimizi birlik ve beraberliğe, Resulullah Efendimizin (sav) dizinin dibine, "Ashab-ı Suffa" olmaya, İlâhî mertebeler almaya, Kurân ve sünnetle gerçeği öğrenmeye davet ediyoruz. Bütün inanan kardeşlerimizin dualarını bekliyoruz.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: bülent, 25.03.2016, 09:34 (UTC):
peki bu mayalar söylediğiniz gibi Zulkarneyn a.s. ın öğrencileri ise neden yazıtlarında tek bir Allah'a değide bir sürü tanrıya tapıyorlar. Söyledikleriniz safsata kafir olan bir toplumu din üzere göstermek garip

Yorumu gönderen: Coelus, 11.04.2014, 01:25 (UTC):
Allah inancım Evrenin büyüklüğünü her geçen gün algıladıkça daha da büyümekte. 2013 senesini geri de bıraktık. 2013 ile ilgili burada ve başka yer de yazan bir çok ve çeşitli kıyamet senaryosuna bu tarihe kadar (2014) şahit olmadık, tanıklık etmedik. Kutsal kitaplara saygım tabi ki sonsuz ama kadercilik ve kıyameti kös kös beklemektense bilim ile ilerlemekten yanayım. Çünkü elin gavuru dediğin insanlar yakın da Marsa gidecekler ve belki de daha sonra yakın gelecekte daha uzaklara... Ve bu gidişle burada kalanlar hala sadece kıyameti bekliyor olacak...

Saygılar

Yorumu gönderen: cetin, 16.11.2010, 00:23 (UTC):
zulkarneyn galaktik peygamberdir zulkarneyn dunyada yasamis fakat uzayda seyehat etmistir yecuc gezegenine set cekip mecuc halkini hapsetmistir bunun bilgisini bizzat aldim uzaylilar tarafindan desem siz kafayi yedigimi dusunursunuz bunu ben yasadim biliyorum ve 24 yildir bu isle ilgileniyorum 10yilim zulkarneyne adadim mukafatimi aldigim sey onlarin yardimiyla 2 gece uzayda seyehat ve gercek bilgi yalan makinasina hipnoza yada baska testlere girmeye hazirim paylasmak isterim adim cetin 0546 679 2107

Yorumu gönderen: süleyman, 12.11.2010, 14:44 (UTC):
kuranı bir inceyin, göreceksiniz ki Hz. süleyman=Zulkernayn dır. zamanlarlar arası yolculuklar yapan bir peygamber. insan dergisi yayınlarından Mehmet Alagaş'ın yazmış olduğu "2012 ve iki deniz arası" kitabını bi okuyun derim.

Yorumu gönderen: meryem oglu isa, 23.10.2010, 18:59 (UTC):
zulkarneyn nin kim oldugunu tabiki ilimle degil belki zeka ile bilinir filmi bile vardir peki filmi kimler cevirdi siz adem ogullari

Yorumu gönderen: akinfar, 27.09.2010, 19:35 (UTC):
Zülkarneynin neden hep dünya üzerinde ilim saçtığı düşünülüyor, yaptığı seti yeryüzünde betimlemek sığ düşüncenin eseridir.Bugün aşılamıyacak set varmı yeryüzünde? Zülkarneyn Allah'ın izni ve ilmiyle kuşatılmış evrensel resuldur bence ve astral seyahatlar yaparak dünya dışı varlıkları Allah'ın yoluna davet etmiştir.Evrende yalnız değiliz ve akıllı başka canlılarda olduğuna ve onlarıda Allah yarattığına göre onlarada resul gönderilmiş olmalı bu da Zülkaneynin kendisidir.

Yorumu gönderen: ZULKARNEYN SALMAN, 24.09.2010, 15:42 (UTC):
Bilinmeyen İnsana herzaman cazip gelmiştir. Bilime saygım var. Ama nedir bu mehti beklentisi bütün iş ve sorumluluğu onun üzerine attık ve bekliyoruz. Her Adem(her Muhammetcik) bulunduğu yerin ve zamanının mehtisidir.

Yorumu gönderen: XACORTLU PALA, 06.08.2010, 15:33 (UTC):
EN DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR

Yorumu gönderen: dagmak, 05.07.2010, 09:08 (UTC):
birgün sahabelerden birisi peygamber efendimize sormus:"ya resulullah ,kiyamet nezaman kopacak? efendimiz de sen kiyamet icin nehazirladin "demis.allaha itaat edenleri allah illaha koruyacak tir.görulüyorki herkes macera pesinde.devir allaha itaat devri.zalimler yaptiklarinin yanina karkalacaginimi saniyorlar?zaman bile zamanini bekler.illaki;yeryüzüne allahin salih kullari hakim olacaktir.sen hangisindensin onabak.

Yorumu gönderen: ercan , 01.02.2010, 21:36 (UTC):
Allahu teala herseyden beridir ve hicbir seye tecelli etmez birakin bu sapik tasavvufi dusunceleri bizim ornegimiz hz muhammed dir rehberimiz de kuran...

Yorumu gönderen: ikaz, 14.01.2010, 10:40 (UTC):
Arkadaşın verdiği astronomik bilgiler tamamen yanlış...

Yorumu gönderen: bendeki ben, 14.01.2010, 08:09 (UTC):
zamannamazzamanı

Yorumu gönderen: gülsen, 05.01.2010, 15:07 (UTC):
şimdiye kadar ZÜLKARNEYN in sırrına eren yada tam açıklamasını yapan oldumu

Yorumu gönderen: mehmet, 11.11.2009, 14:00 (UTC):
hımm 12 lerdeki keramet ne diye merak etmşimdir.

Yorumu gönderen: şakirt, 21.10.2009, 17:50 (UTC):
güzel bilgiler bu arada 2012 diye bir film çıkıyor tavsi ederim izlemenizi:D

Yorumu gönderen: Judasis, 21.10.2009, 15:11 (UTC):
Güzel bilgiler, ancak astronomik bilgilerde bazı düzeltmeler gerekiyor. Güneş sistemimizin ekseni ile galaksimizin ekseni 2012 yılında çakışacaklar. Yoksa güneş sistemimiz karadeliğe hiçbir zaman resimde gösterildiği gibi yaklaşmaz. aralarında belli bir açı vardır. ve güneş sistemimiz galaksimizin belli bir sarmalında bulunur. harekati ise dikeye yakındır. galaksimizin çapınn 100000 ışık yılı olduğunu düşünürsek 5126 yılda galaksimizin merkezine resimdeki gibi yaklaşmamız hayal bile edilemez, zaten yaklaşmıyoruzda...

Yorumu gönderen: ayşegül, 21.10.2009, 08:31 (UTC):
yani zülkarneyn;sadece iki boynuz sahibi değil iki güneş yada iki zaman sahibi anlamındada olabilir?2012 de kısmet olurda yaşıyor olursak göreceğiz neler olacağını,ayrıca hz.zülkarneyn'in toplumlar her yönden çok ileri seviyelere taşıdığı belli,belkide bugün uzaylı dediklerimiz o zamanın olanaklarıyla uzaya seyahat edebilmiş hatta oraya yerleşebilecek imkanları oluşturmuş insanlardı,belkide zamanla şartlara göre evrim geçirdiler,mısırlılara yada başka medeniyetlere gelip bişeyler öğrettilerse dünya şartlarını daha önceden bilmelerinden kaynaklanabilirmi?hala geliyorlar (bir tür memleket hasretitidir belki)bunca alemi boşuna yaratmadı ya cenab-ı mevla tabii ki her alemin yaşam şartlarına uygun halklarda yaratmıştır,belkide zülkarneyn'i de onlara rehberlik etsin diye göndermiş,bu yolculukları kolaylaştırmak içinde bu olağanüstü yetenekleri vermiştir.iki zamanlı yada iki güneş sahibi olarak kabul edersek;başka alemden gördüklerini de dünyada uygulamıştır yani dipsiz kuyu düşün düşün ihtimaller bitmezBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990193 ziyaretçi (134775902 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler