Zaman Sicramasi
 

Zaman Sıçraması

Önbilgi: Aniden başka bir zaman ve yere giden ve birkaç dakikalık bir yolculuktan sonra zamanımıza geri dönen bir kişi, nasıl tanımlanabilir? Aynı şekilde geleceğe gidebilme yeteneğine sahip kişiler de var. Bu arada bu iki olgu, telaşlandırıcı olsalar da, bu tür olgular çok yaygın değildir. Hiç şüphe yok ki bazı insanlar, bu tür garip zaman kaymaları yaşamışlardır. Zaman, nasıl ve niçin bu şekilde özelliksiz ve garip davranışlar gösterir?

Şimdi Norfolk'tan Mr. Squirrel adındaki yaşlı adamın amacımıza uygun deneyimine bakalım. Tek bir hobisi vardı, o da madeni para toplama tutkusuydu.

1873'te belirli bir dükkana zarf almak için gitti. Burası daha önce hiç gelmediği bir dükkandı. Mr. Squirrel, dükkanın atmosferini oldukça garip buldu. Ama önceden özgün atmosferli yerlere hayranlık duyardı.

Genç kız, ona yaklaştı. genç kıza madeni paralarını saklayacağı özel zarfları sordu. Kız, ona üzeri ilginç objelerle süslü bir kutudan istediği zarfları verdi ve eskiden bir denizcinin böyle zarflar aldığını ve balıkçılık malzemelerini koymak için kullandığını söyledi. Adam, ödemeyi yaptı ve gitti.

Bir hafta sonra Mr. Squirrel, biraz daha zarf almak için tekrar dükkana gitti. Bu kez hayatının şokuyla karşılaştı. Dükkan, tamamen değişmişti. Dükkanın içerisi ve dışarısı karanlık ve döküntü haldeydi. Dahası satıcı kız, genç değil yaşlı bir bayan olmuştu. Kızı sorduğunda başlangıçta personel onu fazla ciddiye almadı ve daha önce aldığı zarfların aynından sorduğunda olumsuz bir cevap aldı. O zarflardan asla satmadıkları söylendi.

Mr. Squirrel, şok oldu. Zarfın üzerindeki üretim tarihini kontrol etti ve zarfların gerçekten antika parçalar olduğunu hayretle gördü. 1. Dünya savaşından önce üretilmişlerdi. Bu, zaman kayması ile ilgili bir olguydu. Geçmişin günümüz üzerindeki gücü. Başka bir zamana sıçramıştı.

Geçmişe olan zaman kaymaları, bu garip olgunun tek gerçeklenmesi değildir. Geleceğe de zaman kaymaları olacağını tahmin ediyoruz.

Birgün bir kız, erkek kardeşinin kırmızı bir araba içinde kaza yaptığını rüyasında görür. Rüyada araba, yol ve kazanın oluş şekli açık ve net bir şekilde görülüyordu. Birkaç gün sonra tıpkı rüyadaki gibi kaza, aynı yerde gerçekleşti.

Bir diğer olay ise, bir kadın, sürekli olarak 20 uzun yıl boyunca büyük bir konağı rüyasında gördü. Birgün İngiltere, Warwickshire, Compton Winyates'te güzel bir evi ziyaret ediyordu. Bu konağın rüyasında gördüğü ev olduğunu hemen anladı.

Buna hiçbir özel anlam atfedilmemiştir. Rüya sahibi, sadece rüyasında görmüştür. Aslında doğru olan şu ki, bütün rüyalar geleceği göstermez. Sadece bazı rüyalar, garip olaylara işaret eder.

Bazı hallerde öngörü, üçüncü bir şekilde ortaya çıkabilir. 20 Nisan 1974'te Tersa G., gününü arkadaşları ile birlikte beyaz bir kulede geçiriyordu. Tersa, aniden arkadaşlarına döndü ve "Çocuk sesler, duyabiliyorum." dedi. Arkadaşları, hiçbir şey duyamıyordu.

Birkaç ay sonra bir terörist, Beyaz Kule'nin zırhına bir bomba yerleştirdi. Bomba patladı ve yüzlerce çocuğu ve insanı yaraladı ve öldürdü. Öyleyse Tersa'nın duyduğu ne idi? Psikologlar, onun birkaç ay sonra çocukların çektiği korku ve acıyı hissettiğini iddia ettiler.

Önceden bilme, çok geniş ve uzun hikayeleri olan bir olgudur. İnsan kontrolüne tabi olan bir konu değildir. Gelecek zamana kaymak ya da geleceği önceden görmek, bu deneyimi yaşayan kişi için her zaman bir anlam taşımaz. Kişi, bir arkadaşı ya da uzak bir ilişki hakkında bir görüşe sahip olabilir. Önceden görülen bir olay, hemen gerçekleşmeyebilir. Birkaç ay ya da yıl sonra gerçekleşebilir.

Bu noktayı örneklerle açıklamak için ünlü medyum Doğu Anglia'dan Margaret Baker'den bahsetmek iyi olabilir. 27 Mart 1976'daki Olympia felaketi gerçekleşmeden önce görmüştü. Arkadaşlarını bile İdeal Ev Fuarı'nı ziyaret etmemeleri için uyarmıştı ki, ileriyi görmek, ona büyük bir rahatsızlık vermişti. Patlamadan önceki gün, bombanın olduğu yeri görebilmişti. Televizyondaki altyazı raporlarında patlama yeri ve hatta patlamak dakikası bile doğruydu.

19 Mayıs 1973, Norwich'te bir öğretmen olan Mrs. Anne May, Inverness'de Clava Cairns'i ziyaret etti. Tunç çağından kalma üç mezar alanı vardı. Mrs. Anne, bir taşın üzerine eğildi ve gözlerini kapadı. Bir anlık karanlık belirdi. Gözlerini tekrar açtığında kendini bir grup erkeğin arasında buldu. Uzun saçlı ve kıllı tunikler giyinmişlerdi. Her nasılsa turistlerin akışı ve gürültülü atmosfer ile şu anki varlığına geri döndü. Muhteşem görüntü kayboldu.

Şimdi, bir diğer örneğe gidelim. Bir çocuk, büyükannesinin evinin önünde oynuyordu. Birdenbire evin içine koştu ve çok şaşırdı. kendisini garip bir ortamda buldu. Her şey farklıydı ve her şey, olduğundan daha karanlık görünüyordu ve anormal derecede sessizdi. Kız, yanlış eve girdiğini düşündü. Bu yüzden dışarı koştu. Ama birkaç dakika sonra aynı evin içine girdi. Bu kez her şey normaldi. Her şey, olması gereken yerdeydi. Kız, kesinlikle geçmişe zaman kayması yaşamıştı.

Geçmişe zaman kayması, reenkarnasyon deneyimi ile bağlantılı olabilir ve bazıları için de önemsiz "bir çeşit akıldan çıkmayan olay'dan başka bir şey değildir. Ama kişi zaman kayması yaşarken tam olarak ne oluyor, bu, hala sır. Muhtemelen bu tür olaylar, insanın manyetik yapısı ile bağlantılı.

Zaman kaymaları, ister geçmişle ister gelecekle bağlantılı olsun, sonuçta bizi "zaman saati'ne götürse de, yukarıda anlattığımız tarzdaki olayları açıklamak için tek başına yeterli değildir.[1]

Kaynaklar

[1] G. L. Sahai - Dr. J. G. Varma, "Worls Famous Strange Mysteries", s. 50-54.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: abigail, 05.09.2016, 20:39 (UTC):
ZAMAN SIÇRAMASI REENKARNASYONDAN ZİYADE DEJAVUYA BENZİYOR. SÜRMENAJ DURUMLARINDA ,DALGINKEN YA DA NÖROLOJİK BİR PROBLEMİNİZ VARSA HATTA UYKUNUZU ALAMAMIŞSANIZ BEYİN SİZE İLLÜZYONLARINI VE KAİNATIN GERÇEĞİNİ UFAK UFAK TANITIR. SİZ ONU OLDUKÇA KISIR İSİMLERLE ADLANLANDIRIR BİLİRSİNİZ. FİZİK HAKKINDA BİZİM PSİKOLOJİ HOCASI BİLE BİRŞEY BİLMİYORDU. BİLMELİYDİ ASLINDA. SONRA DA BİZ BİR BİLGİ EDİNMEYİ ŞU SİTEYE KADAR HAWKİNGE KADAR ÇOK GÖRDÜK KENDİMİZE. BAZILARIMIZI TENZİH EDİYORUM.
SEVGİLİ İSİMSİZ , AYNI MAHALLEDE OTURUYORSANIZ,AYNI YAŞLARDAYSANIZ ORHAN ADLI ÇOCUĞUN SİZİN OKULA GELMESİ DOĞALDIR.BAŞKA ŞEYE BAĞLAMA.
VE GALİBA REENKARNASYON DİYE BİLİNEN KAVRAM DA KAİNAT VE ZAMAN İLE İLGİLİ.KUANTUM FİZİĞİ DE AÇIKLAYICI BİR FONKSİYONU...HERŞEYİ BİLİMSEL BİR MANTIKLA KAĞIDA DÖKÜYOR.

Yorumu gönderen: isimsiz, 25.10.2015, 09:14 (UTC):
bende brgün akşam yolda giderken hiç orhan diye birini tanımadım demiştim yani hayatımda hiç adı orhan olan birisi yok dedim aynı hafta okulumuza orhan diye bir çocuk geldi bu da yukarıdaki olay gibi birşey mi yani zaman kayması olmuş olabilir mi?

Yorumu gönderen: AhmedMusab, 12.10.2015, 01:05 (UTC):
angel : Nasıl olur?

Yorumu gönderen: Angle , 06.10.2015, 09:48 (UTC):
Reenkarnasyon diye bir şey yoktur zamana hulul ederseniz sıçramayı yaparsınız ,zor değil,herkes yapabilir,bazıları suursuzca olabilir,bazılarında ise olmak istediği anda,an da olur.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073245 ziyaretçi (142850338 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)